Rejestracja przyczepy z UK

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Rejestracja przyczepy z UK

Post autor: lewan24pl » 14 lip 2019, 01:11

Tak jak w temacie ponieważ tu przyczepa samochodowa mała 750kg duża powyżej 750 rolnicza kempingowa czy samoróbka nie ma rejestracji tylko nr.tablicy rejestracyjnej musi być taki sam jaki ma pojazd ciągnący
Tylko przy zakupie dostaje się fakturę paragon i tyle to np jak wielu z nas sklepie sobie przyczepkę do auta,traktora to tylko tablice za 10f i się ciąga bez problemów tylko wiadomo pojazd ciągnący musi mieć przegląd ubezpieczenie i podatek drogowy i się ciąga co chce aby światła były ( ale nie zawsze mają ;) tak bywa )
I teraz czy ktoś rejestrował przyczepę z UK bo gdzieś czytałem że mimo to są problemy bo nie ma dowodu rejestracyjnego
Bo pomysłem sobie że mógł bym na swoją przyczepkę zrobić fakturę z nr rany opisem przyczepa rolnicza itp.ładownością 1.5t i
spróbować to zarejestrować bo wiadomo każdy ciąga przyczepki samoróbki na albo się uda albo nie bo mamy przepisy jakie mamy dla mnie głupie no ale nic nie poradzimy
I taki mam pomysły czy taka faktura wystarczy do rejestracji a tabliczke to i tak dają nową
Także co panowie myślicie z takim patentem czy to przejdzie
Bo każdy z nam z chęcią by zarejestrował przyczepki dwoje żeby było ok no ale można sobie jak narazie pomarzyć
Nawet te przyczepki co są oferowane w internecie to większośći nie można zarejestrować podam przykład przyczepki i np. czym ona się różni od tych co można rejestrować to pewnie cena i homologacja a to super wykonana masakra durne mamy przepisy
https://archiwum.allegro.pl/oferta/przy ... 82921.html
I nie nie można bo nie ma homolgacj bo jest niebezpieczna gr..... krew mnie zalewa
A wszyscy chyba mamy przyczepki samoróbki czy z różnych źródeł i zrobione konkretnie to nie nie można i tyle a tak jak by pomyskeli co roku np.przeglad czy jednorazowo to są pieniądze plus ubezpieczenie i ile by mieli extra kasy (zeby rozdawać na 500plus żeby sobie głosy kupować ;) )
A tak to trzeba nie raz przejechać kawałek i człowiek ma cykora bo nie wiadomo kiedy nadjedzie radiowóz
Także ktoś coś rejestrował z UK albo ma kogoś znajomego który przechodził przez taki proces
Bo wiadomo nie można normalnie to trzeba nienormalnie coś wymyśleć
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Rejestracja przyczepy z UK

Post autor: lewan24pl » 15 lip 2019, 12:06

Dzwoniłem dziś do wydziału i powiedziała mi pani że na umowie tylko musi być napisane że przyczepa nie była nigdy rejestrowana,nazwę przyczepy,jaka przyczepa itp.
A tu jest dużo producentów którzy produkują nie seryjnie po kilkanaście sztuk w roku dla klientów indywidualnych więc myślę że to może przejdzie
Więc myślę że spróbuję zrobić takie coś
Fakturę nie problem napiszę co chcem pieczątkę i zobaczymy tylko muszę pierw ją zawieść jakość
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

newrom
Posty: 180
Rejestracja: 23 mar 2017, 20:00

Re: Rejestracja przyczepy z UK

Post autor: newrom » 16 lip 2019, 13:20

Co to za firma w UK co ma pieczątkę ? ;-)
Jak pytałem o pieczątki w firmach to albo patrzyli jak na idiotę, albo mówili "chłopie, masz mój podpis, o co Ci chodzi?" :-D
U nas oczywiście zawiecha systemu u człowieka bo jak kufra świat może żyć bez pieczątki.
Kiedyś próbowałem zrobić tablicę rejestracyjną do przyczepy podłodziowej w UK, muszę powiedzieć że to bezcenne doświadczenie tłumaczyć komuś PO CO tablica rejestracyjna do czegoś co samo nie jeździ, a jak coś przeskrobie to trzeba szukać tego co ją ciągnął.
Pokop na jakimś forum od kamperów, ciągnie się tego sporo z UK.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Rejestracja przyczepy z UK

Post autor: lewan24pl » 16 lip 2019, 14:11

Mam ty paru klientów moich którzy mają ciężki szprzet koparki itp.wiec może mi wystawić co chcem na fakturę tylko czy to przejdzie
Bo chcem żeby było przyczepa rolnicza 2t dwie osie numer nie problem nabić itp
Albo od Williams trailer tabliczek wezmę też dwie osie i powinno być ok
No tak prawie wszystko kupowane na fakturę drukowana na komputerze na zwykłym papierze i nik nie ma problemu z tym
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

newrom
Posty: 180
Rejestracja: 23 mar 2017, 20:00

Re: Rejestracja przyczepy z UK

Post autor: newrom » 16 lip 2019, 17:08

Dziwny kraj ;-)
Zerknąłem na forum karawaniarzy. Tabliczkę zrób, nabij numer na ramę, idź do WK po tablice tymczasowe, później z papierami do diagnosty, później z wynikiem badania do WK.
Bez dowodu tymczasowego diagnosta nie zrobi badania, na forum caravaningu jeden koleś pisał że mu diagnosta dał negatywny wynik bo nie miał tabliczki. Tak więc zrób władzy dobrze i przygotuj sobie jeśli oryginalnie brak ;-)
BTW a czemu rolnicza, a nie uniwersalna/towarowa?

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Rejestracja przyczepy z UK

Post autor: lewan24pl » 16 lip 2019, 17:19

Bo chcem najmniej 1.5t a bez hamulca najazdowego to na towarową nie przejdzie
A z tabliczka to przecież można napisać wniosek o nową bo może być nieczytelna np.i co wtedy bo się zgubić może
No i koła chcem zmienić na balonowe
23-11.00-8 takie coś tylko może inny bieżnik
Obrazek
A one raczej nie przystosowane do dużych prędkości
Bo teraz mam wąskie 10cali i na asfalcie spoko ale na polu wbijają się mocno jak coś ciężkiego
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Rejestracja przyczepy z UK

Post autor: lewan24pl » 25 lip 2019, 22:08

Tabliczka już jest 8-)
Obrazek
Nic spróbować można jak nie spróbuje to się nie dowiem
Kolega pracuje tam robią maszyny rolnicze przyczepy normalne do gnoju różne to mi wziął
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

yaponya
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2019, 20:41

Re: Rejestracja przyczepy z UK

Post autor: yaponya » 26 sty 2020, 21:02

Kolego, czy w temacie rejestracji przyczepy z UK coś konkretnego a zarazem satysfakcjonującego Ciebie się wyjaśniło?

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Rejestracja przyczepy z UK

Post autor: lewan24pl » 26 sty 2020, 21:19

No jeszcze nie ponieważ przyczepę mam tutaj ale jak ją wyśle do Polski to spróbuję zrobić tak jak pisałem zobaczymy czy przejdzie taki numer
A szczerze nie pali mi się ale pomyślę nad tym wiosną bo w sumie przydała by mi się ona w domu a tu stoi pod wiatą
Ale jak coś to dam znać
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

yaponya
Posty: 13
Rejestracja: 21 sie 2019, 20:41

Re: Rejestracja przyczepy z UK

Post autor: yaponya » 27 sty 2020, 07:43

ok, jeśli pozytywnie by się temat udało zrealizować, to oprócz wiadomości taka tabliczka też by się przydała.

ODPOWIEDZ