Uwaga na gościa z Milicza!

MirTrzebnica
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2016, 08:22

Uwaga na gościa z Milicza!

Post autor: MirTrzebnica » 17 cze 2016, 09:00

Witam forumowiczów
Piszę żeby was ostrzec przed mniejszym handlarzem z Milicza. Dokładnie chodzi o pana miliana. Mój znajomy kilka razy pożyczał ode mnie traktorek i w końcu postanowił sam zakupić dla siebie. Wybrał (o zgrozo) tego gościa choć polecałem mu inne firmy. Traktorek (zakupił Yanmara FX235) działał.... parę godzin. Facet, który mu go sprzedał jest kompletna porażką. Ta jego "gwarancja" kończy się po wyjeździe z firmy. Traktor w ogóle nie przygotowany, silnik rozpadł się po paru godzinach "zabawy" bez osprzętu. Pierwsze telefony z reklamacją jeszcze odebrał - potem "milczenie owiec". Gościu poza sprzedażą "beznadziejnego" sprzętu nie oferuje nic! Jak można dać gwarancję na traktor skoro nie ma się JAKIEGOKOLWIEK zaplecza serwisowego. Brak części - choć zapewniał że wszystko mają. Z racji, że mieszkam bliżej próbowałem interweniować w tej sprawie. Facet "handlarz" proponuje naprawę w .... innych firmach. Koniec końców traktor trafił do innej firmy i jest w trakcie naprawy. Krótko mówiąc - lepiej kupić troszke drożej ale sprzęt sprawdzony niż u jakiegoś typa, któremu wydaje się, że ma pojęcie o tym co robi.

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Uwaga na gościa z Milicza!

Post autor: Szam » 17 cze 2016, 10:10

Miałem z nim kontakt telefoniczny. Dłuższa rozmowa wystarczyła żeby odechciało mi się dalszych kontaktów. Zresztą, odradzałem już komuś na forum, tego handlarza.

Miłosz
Posty: 47
Rejestracja: 23 wrz 2015, 12:52

Re: Uwaga na gościa z Milicza!

Post autor: Miłosz » 18 cze 2016, 12:31

Sir Henry Royce (ten od Rolls-Royca) powiedział:

"Jakość pozostanie długo po tym, jak się już zapomni o cenie" ;)

Killer
Posty: 31
Rejestracja: 04 kwie 2016, 20:52

Re: Uwaga na gościa z Milicza!

Post autor: Killer » 18 cze 2016, 13:20

MirTrzebnica, z twoich postów widzę że odradzasz wszystkich handlarzy i zapraszasz do siebie.
Widzę że sam jesteś handlarzem i nie umiesz reklamować się. Trochę dorosłości ludzie.

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Uwaga na gościa z Milicza!

Post autor: Szam » 18 cze 2016, 16:51

Ja opisałem moje stanowisko. Doprecyzowując, bo może więcej osób z Milicza zajmuje się handlem traktorami, dotyczyło tego ogłoszeniodawcy:

http://olx.pl/oferta/yanmar-yanmar-ym-1 ... 45da01512d

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Uwaga na gościa z Milicza!

Post autor: marekspectra » 18 cze 2016, 20:29

Cóż... mamy osobny dedykowany temu zagadnieniu temat w którym piszemy o SWOICH doświadczeniach z sprzedawcami. Kolega jak widać nie doczytał.... Jest to temat delikatny, i łatwo tu wylać dziecko z kapielą. Proszę o wyważone wypowiedzi.

Z pewną rezerwą podchodzę to wypowiedzi w tym temacie dopiero co zarejestrowanych użytkowników. Nie blokuję (na razie)bo nie mam podstaw. A ponadto przykład postu kolegi Szam , pokazuje że Forumowicze z "dorobkiem" mają okazje sie wypowiedzieć. I to może być cenna uwaga dla przyszłych kupujących.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Uwaga na gościa z Milicza!

Post autor: Szam » 18 cze 2016, 21:52

marekspectra pisze:...
Z pewną rezerwą podchodzę to wypowiedzi w tym temacie dopiero co zarejestrowanych użytkowników. ....
Nie zwróciłem uwagi, a jest istotnym spostrzeżeniem. Proszę, o ile to możliwe, o wykasowanie moich postów w tym temacie.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Uwaga na gościa z Milicza!

Post autor: RobFra » 19 cze 2016, 17:22

Nie każdy wie, gdzie są zagłębia traktorkowe. Trzeba mieć rezerwę i zdrowy rozsądek jak newbi z jednego zagłębia od razu po rejestracji pisze o złym panie z innego zagłębia. Nie zmienia to jednak faktu, że o dobrym możemy usłyszeć rzadziej. O złym też niekoniecznie bo się rejstrują nowi tylko dlatego, że zaraz po kupnie wyszedł problem z traktorkiem i pan już nie odbiera telefonu. Piszą u nas jak na elektrodzie i znikają.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

ODPOWIEDZ