pompa hydrauliczna ręczna

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: pompa hydrauliczna ręczna

Post autor: k_sit » 20 lip 2015, 08:41

Wybierz się do sklepu z hydrauliką siłową i zabierz ze sobą wąż i szybkozłącze. Powinni ci dobrać redukcję lub zakują wąż z odpowiednimi gwintami .

czarny48
Posty: 29
Rejestracja: 27 wrz 2014, 21:18

Re: pompa hydrauliczna ręczna

Post autor: czarny48 » 09 gru 2015, 18:07

no po wielu staraniach
hydraulika w przyczepie juz działa poprawnie.
dzieki za porady

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: pompa hydrauliczna ręczna

Post autor: marekspectra » 10 gru 2015, 11:52

Czarny, proszę uprzejmie byś podzielił sie z nami swoją pracą z hydrauliką. Rozwiazanie z reczną pompą jest ciekawe, czasami musi wystarczyć. Ktoś kto bedzie chciał isć tą drogą bedzie miał już przetartą scieżkę. Jesli jednak zrobiłeś to w tradycyjny sposób - tez sie tym podziel. Wiem ze czasem mamy obawę że nasze starania spotkają sie z krytyką, czy nienalepszą oceną. Ale pamietajmy że każdy dokonuje poprawek/zmian/buduje coś , w ramach swoich mozliwosci /zdolnosci. Istotnym jest to czy osiągelismy zamierzony cel i jak sprawują sie efekty naszej pracy. Zawsze ktoś inny może skorzystać z naszych doswiadczen.

Tak jak ja robiąc swoją hydraulikę , korzystałem z http://www.orangetractortalks.com/ i pomocy innych kolegów, tak teraz inni korzystają z efektów mojej pracy - im juz jest z tym łatwiej :) chyba :)

A i tak ją musze przerobić :) troche jest ciut mało funkconalna :) ale to kiedys przy czasie :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: pompa hydrauliczna ręczna

Post autor: toku74 » 10 gru 2015, 14:41

A ja myślałem, że Marek napiesze: "....bez zdjęć się nie liczy....." :D

czarny48
Posty: 29
Rejestracja: 27 wrz 2014, 21:18

Re: pompa hydrauliczna ręczna

Post autor: czarny48 » 10 sty 2016, 11:11

witam
w moim przypadku tylko ręczna pompa sie opłaca. nie jestem "profi". Po regeneracji cylindra wszystko mi działa ok w przyczepie. I tak starczy. teraz przydałoby sie mojej przyczepce małe malowanie. bo z dołu już korozja ją zżera.
Teraz zima nic nie robie bo nie ma warunków. Mam wiekszy problem! Silnik znów mi nie odpala.Normalnie podczas jazdy mi "zdechł" i koniec.
Zastanawiam sie co dalej z tym zrobic. Juz nawet sie zastanawiam czy traktorka nie sprzedać i co innego kupić.
Śledzę to forum i podziwiam Toku74 i jego maszyny. Sam niedługo będę miał silnik skody fabii 1.2htp (3 cyl.,12V).
Intersuję się mozliwością dopasowania tego silnika do tego traktorka. Ale sam bym sobie z tym nie poradził.

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: pompa hydrauliczna ręczna

Post autor: toku74 » 10 sty 2016, 11:58

Ten silnik to jeszcze więcej problemów niż Twój oryginał. Coś prostrzego szukaj. Idzie znaleźć chłodzone powietrzem DEUTZ dwucylindrowe. Nawet przerabiania nie za wiele. Z twoim skodowskim to elektroniki kupa jak na taki ciągnik, a sam silnik ..... słaba trwałość, głównie rozrządu, cylindrów, a blok z układem korbowo tłokowym to jedna nienaprawialna całość.

czarny48
Posty: 29
Rejestracja: 27 wrz 2014, 21:18

Re: pompa hydrauliczna ręczna

Post autor: czarny48 » 10 sty 2016, 12:10

dzięki za poradę.
O Deutzach to niewiele wiem ale poszukam w necie.

ODPOWIEDZ