Re: Iseki IsekiTL2300 2x4 a ładowacz czołowy

Nina
Posty: 30
Rejestracja: 26 lut 2015, 21:41

Re: Iseki IsekiTL2300 2x4 a ładowacz czołowy

Post autor: Nina » 26 lut 2015, 21:48

Witam Panów:) zaczytuję się, podziwiam, ogólnie podpatruję, bo przymierzam się do kupna IsekiTL2300, 2x4, 23KM. Do pracy w ogrodzie (nie 'komunalki'). Moje pytanie dotyczy współpracy traktorka z turem czy koparką. Waga 1t niby powinien dać radę bez obciążania. Ale czy ten napęd na 2koła na pewno sprawdzi się czy ładowaczu czołowym? :ugeek: Ogólne założenie jest taki aby współpracował z glebogryzarką czy drobnym sprzętem ziemnym typu pług, ale może się tak zdarzyć, że będę chciała wykopać stawek czy przenieść kamienie... i co wtedy. Poradzi sobie czy stanie dęba i polegnie?
No i ogólnie dostępności do części, kosztów eksploatacji. Z góry dzięki!

Nina
Posty: 30
Rejestracja: 26 lut 2015, 21:41

IsekiTL2300 2x4 a ładowacz czołowy

Post autor: Nina » 26 lut 2015, 22:00

Czy ktoś posiada doświadczenie z traktorkiem iseki tl2300, 23KM? 2x4
Głównie chodzi mi o to, czy poradzi sobie z ładowaczem czołowy/koparką? Niby waży tonę ale czy poradzi sobie? Głównie chodzi mi o ten napęd na 2koła.
jeśli moje pytanie wyda się śmieszne - z góry przepraszam:)

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: IsekiTL2300 2x4 a ładowacz czołowy

Post autor: plastek334 » 26 lut 2015, 22:28

Nie jestem jakimś znawcą ale jeśli chodzi o napęd to ja bym wybrał tylko 4x4, jeśli wybierze Pan 2x4 po jakimś czasie będzie Pan żałował a taki 2x4 gorzej sprzedać taki mi się wydaje. Napęd 4x4 to tak jak by drugi ciągnik a przy turze np. żeby wbić się w ziemie na pewno się przyda 4x4. Jeśli chodzi o części to nie ma co się oszukiwać ale tego jest bardzo mało a jak jest to drogo. Ja swoje Iseki użytkuję czwarty rok i nie miałem poważnej awarii. Jedyne co może się psuć to uszczelniacze simeringi itp. ale takie rzeczy można dobrać. Te traktorki to naprawdę dobre sprzęty jeszcze długo będą jeździć.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: IsekiTL2300 2x4 a ładowacz czołowy

Post autor: k_sit » 27 lut 2015, 06:58

Jak wcześniej kolega napisał bez 4x4 do tura to nie jazda. Inny rozkład obciążenia kół i trakcja napędu nawet z obciążeniem tyłu .

Nina
Posty: 30
Rejestracja: 26 lut 2015, 21:41

Re: IsekiTL2300 2x4 a ładowacz czołowy

Post autor: Nina » 27 lut 2015, 08:35

A co powiecie o Shibaura SD1843? 18km, 4x4? Jak tu wygląda z częściami czy ogólnie eksploatacją?

Też tak myślałam ad Iseki 2x4 jak to później może wyglądać z ewentualną sprzedażą .. Bo korzystna cena zakupu wydaje mi się podejrzana - tym b że ten sam z 4wd to już koszt z 60% wyższy..
Nie chodzi mi o to by zrobić z 20km traktorka zrobić kosiarkę - bo taki byłby w sumie bez ładowacza

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: IsekiTL2300 2x4 a ładowacz czołowy

Post autor: ukasso » 27 lut 2015, 14:36

Nina szukaj zdecydowanie czegoś 4x4. Różnice w cenie między 2x4 i 4x4 nie biorą się z niczego. Te drugie radzą sobie zdecydowanie lepiej przy ciężkiej pracy. Do tego powinnaś brać pod uwagę tylko maszyny ze wspomaganiem, bo zdecydowanie łatwiej się nimi kieruje z obciążoną przednia osia. Chyba, że chcesz mieć bicepsy jak facet:) Kolejna bardzo przydatna rzecz to rewers, czyli mniej wachlowania przełożeniami. Ewentualnie jakiś hydrostat. Widzę, że szukasz czegoś typowo do pracy a nie hobbystycznie. Jeśli chodzi o bezawaryjność, to wszystkie małe "japończyki" prezentują podobny poziom, ale jeśli chodzi o dostępność części, to Kubota wypada zdecydowanie najlepiej. Do prac z ładowaczem i kopareczką szukaj czegoś z mocą od 20KM w górę. Jeśli to miałby być Iseki, to TL2300 będzie bardzo dobry, ale zdecydowanie musi mieć przedni napęd. Ja używam TL2100, czyli o rozmiar słabszego i mogę powiedzieć, że bez problemu radzi sobie w pracach budowlano-ogrodowych, czyli wywieźć, przewieźć, wykopać, zniwelować, wyrównać. Mi także nie byłby do niczego potrzebny traktorek bez ładowacza. W internecie nie brakuje filmików pokazujących jak pracują z nim maszyny różnej wielkości. Na pewno dobierzesz coś do swoich potrzeb.

Nina
Posty: 30
Rejestracja: 26 lut 2015, 21:41

Re: IsekiTL2300 2x4 a ładowacz czołowy

Post autor: Nina » 27 lut 2015, 15:13

ukasso pisze:Do prac z ładowaczem i kopareczką szukaj czegoś z mocą od 20KM w górę. Jeśli to miałby być Iseki, to TL2300 będzie bardzo dobry, ale zdecydowanie musi mieć przedni napęd Ja
Mh a bez napędu 4x4 to warty jest 11500zł ten Iseki tl2300 czy słabo..
Podejrzewam, że poradzę sobie przy pracy z kosiarką czy glebogryzarką bo to chyba się po prostu jedzie i kieruje.. no a jeśli facet by obsługiwał ładowacz przy tych parametrach, to chyba da radę? Bo ten napęd 4x4 to jest głównie b potrzebny przy turze czy koparce, dobrze myślę?
3 cylindrowy,diesla chłodzony cieczą,23 KM,4 prędkości wałka mocy PTO, 4x2,dzielone hamulce na 4 koła,blokadę mechanizmu różnicowego,manualna skrzynia biegów,12 biegów do przodu i 4 do tyłu
pompa hydrauliczna 35l/min.
...ja pracowałam (no dobra robiłam sobie przejażdżki:) na ciapku C330 i ciężko bo ciężko, ale przeżyłam nie jedne wakacje! :P
O Kubotach czytałam że są super, ale mój budżet na traktorek nie przekracza 12000zł no a wiadomo chciałaby by był najlepszy.. mam jeszcze do wyporu Shibaura 4x4 18km. Obaj sprzedawcy obu traktorku zarzekają się, że ich są najlepsze tamte to g.. no i że oba dadzą radę..

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Iseki IsekiTL2300 2x4 a ładowacz czołowy

Post autor: ukasso » 27 lut 2015, 16:14

Sprzedawca będzie Ci próbował wcisnąć to co ma akurat na placu i zawsze będzie zachwalał. Pewnie masz na myśli ten:
http://www.traktomix.pl/index.php/pl/tr ... 0-23km-4x2
To dobry traktorek, ale według mnie nie nadaje się do tura. Wyobraź sobie jak te wąskie, przednie koła będą się wrzynać pod obciążeniem w mokre lub luźne podłoże. Z Twoich typów zdecydowanie lepiej wypada Shibaura SD1843 4x4. Daj namiar na ogłoszenie. Oczywiście to tylko moje zdanie. Może inni koledzy się wypowiedzą.


Nina
Posty: 30
Rejestracja: 26 lut 2015, 21:41

Re: Iseki IsekiTL2300 2x4 a ładowacz czołowy

Post autor: Nina » 27 lut 2015, 17:16

[quote="ukasso"]http://www.traktomix.pl/index.php/pl/tr ... m-4x2quote] Bingo! Niby ok, ale zaczęłam się zastanawiać, że skoro to taka super okazja to czemu wciąż wisi na stronce.. tym b że sezon się właściwie rozpoczął? Niestety mieści się w moim budżecie.. to jest max co mogę wydać na 1 traktorek tym b. że zależy mi jeszcze na doposażeniu go w kilka sprzętów.. więc...

ukasso
nie mam linka, ale wiem że ta shibaura ma 18km, 4wd.
Oczywiście wiem, że każda sroka swój ogon chwali, więc ci od iseki mówią, że shibaura a szczególnie seria sd jest beznadziejna i nie umywa się do I.tl2300... Ciężko mi wyrobić swoje zdanie, nawet na podstawie parametrów...
No i kminie ciągle jak to będzie z częściami do obu tych typów. Kubota jest sporo a do tych?

PRzepraszam, nie pamiętam do kogo należał wątek z selfmade do Iseki ale PIERWSZA KLASA!!! Podziwiam za znajomość konstrukcji i zdolności manualne! :mrgreen:
k_sit
Tak. Dlatego zastanawiałam się na początku czy się ujawniać płciowo by moje (może czasem trywialne) pytania nie zostały zlekceważone.. więc tym b. dziękuję za rady! ;)
Ostatnio zmieniony 27 lut 2015, 17:36 przez Nina, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ