Iseki TA227 LandLeader - Rav

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: k_sit » 07 sty 2015, 20:35

W ON wytrąca się parafina i biokomponenty z letniej dostawy . Spuść w słoik i zostaw na mrozie jak zamarznie znaczy że woda , jak będą gluty farfocle to letnie. Najlepiej spuścić i zalać nowym świeżym zimowym . Tęż stosuję czarną szczałe ,nie zawsze pomaga stare metody denaturat ,Pb w stosunku 1:25 zapobiega wytrącaniu parafiny .

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: petra » 08 sty 2015, 17:25

Krzychu, denaturat to tylko do Pb pomaga (?), a poza tym także zawiera wodę. Lepsza do oleju napędowego jest niskooktanowa benzyna. W starej instrukcji Opla Kadeta miałem nawet zapisane proporcję mieszania ON z Pb , ale wtedy nie było u nas na rynku takich dodatków jakie mamy teraz i zastosowanie benzyny przy nowoczesnych silnikach diesla może nawet szkodzić! Naszym staruszkom to nie grozi, ale po co się męczyć. Najlepsza była Twoja rada - spuścić i zalać nowym.
Pozdr
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: Rav » 08 sty 2015, 17:42

spuściłem trochę w słoik - będę obserwował. Ale obstawiam że wypalę co jest - dziś już w filtrze płynna ropa ale i cieplej było bo tylko 7 na minusie.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: marekspectra » 08 sty 2015, 17:59

Letnie wypalam do konca, wlewam 5L zimowego wypalam i wlewam 20L kupionego w Statoil - wytraracza na całą zimę czyli te kilka/kilkanascie wyjazdów z pługiem wokół domu.

Dawniej jak jezdziłem STAR-ami a nie było jeszcze zachodnich stacji - paliwo kupowałem na bazie w PKS i zalewałem denaturatem... bywały przygody nad ranem kiedy dochodziło pow - 25 C ale czasem przerywało, prychało ale nigdy nie stałem uziemiony z powodu paliwa.. Ale o auto trzeba było dbać ...

Przykry to widok kiedy mijasz jedną za drugą uziemioną ciezarówke... jako kierowca wiesz czym to grozi... modlisz sie w duchu żeby i ciebie to nie spotkało...

Ja miałem dorabiany zbiornik na 250L plus oryginalny starałem unikac jak ognia tankowani gdzie indziej jak w moim PKSie.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: Rav » 16 sty 2015, 15:42

Wczoraj iseki dostało nowe wyposażenie:
Obrazek

Obrazek

pogoda wiosenna, będzie można niedługo kosić na trawę dla konia :)

kamil00
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:27

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: kamil00 » 16 sty 2015, 18:11

Iseki powinien z nią chodzić aż miło , mam taką samą rocznie kosi ok 5 ha 3 razy do roku . Przez 4 lata bez awari tylko wymiana noży bez awaryjnośći życzę

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: jarekstryszawa » 16 sty 2015, 19:35

Gratuluję nabytku!
Też mnie kusiła taka kosiarka do MT.8, ale większy areał koszę zetorem 3340 z dużą rotacyjną, średni ciągniczkiem MTD, a na trawę na pokos takim czeskim wynalazkiem:

Obrazek

Więcej fotek: http://jarekstryszawa16.strefa.pl/dakr.html
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: Rav » 16 sty 2015, 20:55

ja do tej pory kosiłem też czeskim wynalazkiem Vari Adela- masz foto na stronie 7 tego tematu, przed traktorkiem kosiłem tym wszystko i trawniki i na siano.

Czekam na trawę żeby zobaczyć efekty koszenia, na razie zapowiada się ok, sprawdziłem na kawałku starej niskiej trawy, czy uciągnie i w ogóle :) muszę brać poprawkę na rozpędzanie się maszyny, powolutku ze sprzęgłem, bo rozpędza się wolniej jak pielęgnacyjna.

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: marcinbg » 16 sty 2015, 21:30

No Rav piękna maszyna gratuluję zakupu ale z tym rozpędzaniem musisz rzeczywiście brać poprawkę bo na początku nie będzie łatwo ja mam jeszcze mniej koni w kubotce i powiem szczerze że na początku naprawdę męczyłem się jak to rozpędzić kosiarkę tak żeby ciągnik nie zgasł mało mam koników ale daję radę jak jest młoda trawa to spokojnie 2 lub 3 biegiem sobie koszę ale na gazie często musi być pełna cegła bo wiadomo nie ma tak wszędzie że trawa jest ładna prosta i cudowna do koszenia zobaczysz w pracy miłej zabawy Pozdrawiam Marcin!

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Iseki TA227 LandLeader - Rav

Post autor: Rav » 07 maja 2015, 22:50

do wyposażenia iseki doszła jeszcze zgrabiarka
Obrazek

na sezon brakuje mi tylko jeszcze prasy kostkującej... ale kasy brak.

ODPOWIEDZ