Regulacja podnośnika tylnego ISEKI GT30

Awatar użytkownika
Nowicjusz_ISEKI
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2019, 11:58

Regulacja podnośnika tylnego ISEKI GT30

Post autor: Nowicjusz_ISEKI » 26 mar 2019, 08:41

Witam,

przy czyszczeniu panelu kontrolnego rozregulowaliśmy pokrętła i teraz ładowacz tylny nie podnosi.

Ktoś coś jak to ustawić? Byłoby łatwiej, gdyby oznaczenia były chociaż po angielsku, ale nie, tylko japońskie znaczki. Model wyłącznie na rynek japoński, nawet z ISEKI EUROPE nie mogą mi ściągnąć manuala, żeby cholerstwo rozkminić.

Ktoś pomoże?
Ostatnio zmieniony 30 mar 2019, 12:49 przez Nowicjusz_ISEKI, łącznie zmieniany 1 raz.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Regulacja ładowacza tylnego ISEKI GT30

Post autor: lewan24pl » 26 mar 2019, 11:05

Oni wszyscy tak mówią że wiedzą co do czego służy a prawa jest inna sami nie mają pojęcia
Pewnie przełączyłes na sterowanie suwakiem wyłącznikiem czy jak to nazwać i ręczna wajcha nie działa ja tak mam u siebie że nap jak podczepuam coś to przełączam i stojąc z tyłu traktora nie sięgnę wajchy a przełącznik tak i nim steruje góra dół a po przełączeniu na sterowanie wajchą muszę zresetować to podnosząc do góry wajche albo na dół maksymalnie.
Musisz się pobawić i każdy osobno przełączać
Albo ściągnij sobie ma telefon taki tłumacz zdjęcie robisz i coś tam tłumaczy krzaczki
Obrazek
Ja używam tego ale jest ich parę zawsze coś może pomóc
A że on ci tłumaczył a sam pewnie nie wie co do czego bo jest tam dużo opcji a wersje europejskie nie mają tak rozbudowanej hydrauliki
Każdy z nas kqbinuje próbuje przełącza i cis tak się dowiaduje ja sam miałem problem bo nie wiedziałem co do czego nawet handlarz nie wiedział a tak trzeba samemu albo ktoś może z forumowiczów ma podobny model i może pomóc
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
Nowicjusz_ISEKI
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2019, 11:58

Re: Regulacja ładowacza tylnego ISEKI GT30

Post autor: Nowicjusz_ISEKI » 27 mar 2019, 08:51

Dzięki za odpowiedź - ściągnęłam trzy tłumacze i udało nam się rozszyfrować część pokręteł.
Co nie zmienia faktu, że czymkolwiek kręcę, na ładowaczu nic się nie dzieje, nie podnosi, nie skręca, nic.
??? Może też trzeba jakoś "odblokować"?
Joanna

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Regulacja ładowacza tylnego ISEKI GT30

Post autor: lewan24pl » 27 mar 2019, 09:04

Ale za każdym razem jak coś przekrecisz to spróbuj wajchę do dołu do góry żeby zresetować u mnie jest kontrolka zielona jak pisałem przełączę na sterowanie (ręczne)przełącznikiem i wracam do sterowania wajchą to kontrolka mruga i muszę zresetować żeby przestała mrugać max do góry a jak zapomnę przełączyć na normalny tryb sterowania to wajcha nie działa w ogóle góra dół nic tylko przełączyć muszę
A ty masz jakieś kontrolki na desce coś się świeci
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Regulacja ładowacza tylnego ISEKI GT30

Post autor: k_sit » 27 mar 2019, 11:40

Sprawdź bezpieczniki może brak zasilania .

Awatar użytkownika
Nowicjusz_ISEKI
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2019, 11:58

Re: Regulacja ładowacza tylnego ISEKI GT30

Post autor: Nowicjusz_ISEKI » 27 mar 2019, 11:46

Tak, mamy kontrolkę czerwoną pierwszą z prawej w rzędzie kontrolek, jak przesuwam wajchę do góry świeci na czerwono , jak wajcha w dół - gaśnie
Joanna

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Regulacja ładowacza tylnego ISEKI GT30

Post autor: lewan24pl » 27 mar 2019, 14:24

To chyba musisz coś przestawić w regulacji i będzie ok
A sprobuj przełączać pokrętło i patrz na kontrolkę czy mruga czy świeci i jak będzie jakaś reakcja to wajcha max góra albo dół
Metoda prób i błędów i trafisz co do czego ja sam się wkurzałem bo też przełączyłem i nie chciało podnosić ręcznie
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Regulacja ładowacza tylnego ISEKI GT30

Post autor: Rav » 27 mar 2019, 17:59

zrób foto swojego panelu i wstaw tutaj - postaram się podpowiedzieć.

Awatar użytkownika
Nowicjusz_ISEKI
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2019, 11:58

Re: Regulacja ładowacza tylnego ISEKI GT30

Post autor: Nowicjusz_ISEKI » 29 mar 2019, 12:10

Dzięki RAV, zrozumieliśmy w końcu panel kontrolny.😀

Tak czy siak, żadna konfiguracja nie uruchamia podnośnika. Świeci się kontrolka, słychać sygnał dźwiękowy, a siłownik ani drgnie.
Dodam tylko, że wszystko chodziło, podnośnik działał bez zarzutu.
Jeśli nie niewłaściwa konfiguracja nastawień na panelu kontrolnym, gdzie szukać potencjalnych przyczyn?
Bezpieczniki OK.
Joanna

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Regulacja ładowacza tylnego ISEKI GT30

Post autor: Rav » 29 mar 2019, 12:52

a na czym polegało czyszczenie - rozebraliście panel, było coś odłączane, zalane jakimś płynem?? podeślij mi jeszcze foto kontrolki która się zapala - w moim zapalenie kontrolki jest tylko gdy przełączę podnoszenie na wstecznym.

ODPOWIEDZ