Informacje Iseki TA 530

gsrx
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:16

Informacje Iseki TA 530

Post autor: gsrx » 26 cze 2014, 16:21

Witam Szukam informacji na temat Iseki TA 530 czy ten traktor jest dobry i czy lepiej dołożyć i kupic kubota czy zostać przy tym czekam na wasze opinie na temat tego ciągnika jesli macie jakieś swoje typy ciagnika chetnie je zobacze zależy mi aby traktor wielkością nie przekraczał ursusa c-330

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Informacje Iseki TA 530

Post autor: ukasso » 26 cze 2014, 17:24

Pewnie masz na oku ten z linku poniżej:

http://olx.pl/oferta/ogrodnik-iseki-30k ... 55e4259134

Jeśli jest w dobrym stanie to na pewno warto, bo to będzie naprawdę mocna maszyna jak na swoje gabaryty. Nie ma co porównywać z C330. Iseki będzie o niebo lepsze. Dostępność części chyba jednak jest lepsza w przypadku Kuboty. Napisz do czego będzie Ci potrzebny ten ciągnik, to łatwiej man będzie coś polecić.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Informacje Iseki TA 530

Post autor: marekspectra » 26 cze 2014, 17:46

Witaj, fajny nick :) to tak na początek :)

Modele Iseki o mocach pow 20KM są mało popularne. Przynajmniej u nas.Jednak śledząc holenderskie strony z traktorkami, dość często widziałem tego typu sprzety. Najczęściej służyły w służbach komunalnych wraz z przednim TUZ i WOM ( hydro). Prawie zawsze z kabina. Standardem była korozja ( zima sól) . Nestety nie wiele więcej mogę pomóc. I jak u nas Iseki jest jakby mniej, tak tam ,oferta tej firmy porównywalna jest do lidera czyli Kuboty. A to raczej dobrze rokuje jeśli chodzi o ew części.

Moim zadniem sprzet jak najbardziej godny zainteresowania. O ile jest w dobrym stanie.

Jako ciekawostkę odszukałem pewną stronę www bo zawierała fotki remontu wiekszego Iseki, Okazuje sie że to 530 :)

http://www.traktorgalleri.dk/fotoalbum/ ... eki_ta_530

Daj fotki i cenę swojego sprzęta - obejrzymy :)

przed:

Obrazek

po:

Obrazek
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

gsrx
Posty: 2
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:16

Re: Informacje Iseki TA 530

Post autor: gsrx » 26 cze 2014, 17:55

Nie mam własnego typu tylko szukam :D Traktor bedzie mi potrzebny do orki i tp przywóz drzewa i takie tam Chce aby był zbliżony mocą do c-330 i wielkością bo jest dobry do pracy :D

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Informacje Iseki TA 530

Post autor: marekspectra » 26 cze 2014, 18:03

A widzisz... to te... :)

Gość wykupił na raz parę sztuk w jednej firmie. Zdaje sie że już trochę przebrane. Ten egzemplarz jest trochę liftingowany, nowe opony, miejscami trochę lakieru itp. W przeciwienstwie do importowanych z Japonii te z zachodu mają (mogą mieć) spore przebiegi. Mimo znośniego wyglądu przebiegi rzedu 4-5 tyś mth nie są rzadkoscią. Co prawda to nie jest jakiś problem ale można sie spodziewać już innych/większych potrzeb naprawy/remontu. Uogulniając w Japończyku zrobisz, filtry, uszczelnisz WOM i przednie zwolnice i tyle. U holendra dojdzie sprzegło, łożyska na kołach, czasem na ataku, wszystkie przeguby, tuleje wału, czasem zawory, pierscienie itp.

Obejrzyj go dokłądnie pod kątem przebiegu, ja sprawdziłbym czy była manipulacja przy liczniku.

Opony zapewnie ganc nowe? zapewne firmy BKT ? :)

PS ma promocje na ładowacz :) robi sie ciekawa cena :)

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/C8Rz/
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Informacje Iseki TA 530

Post autor: Gelo » 04 wrz 2018, 10:41

Odświeżam temat. Poszukując swojego wymarzonego Yanmarka FX32 trafiłem na takie ogłoszenie
https://www.olx.pl/oferta/iseki-530-kub ... 5742342585
I tu się mocno zastanawiam czy przypadkiem nie skorzystać. Moje założenie to moc ok 30km. Opony mogły być 28 a z tego co doczytałem tu 26, oczywiście od razu musiałbym wymienić na jodełkę no i kabina. Co o tym sądzicie?
Branson 4020

ODPOWIEDZ