Yanmar YM1401

kroem
Posty: 20
Rejestracja: 22 sie 2015, 22:10
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Yanmar YM1401

Post autor: kroem » 22 sie 2015, 22:27

Witam, zakupiłem w/w traktorek jakieś 2 miesiące temu od polskiej firmy.
Nie będę jej tu wypisywał ale jej nie polecam...

Jakieś 3 tygodnie temu, zagrzał mi się płyn ze "się dymiło z pod maski" od tamtej pory przyjrzałem się szerzej zakupionemu traktorkowi. Wcześniej mówili ze przeszedł przegląd i wszystko wymienione na nowe i jest sprawne hehe

Gumowe rurki od płynu chłodniczego były takie ze jak ścisnęło się ręka to spadały kawałki rdzy ...
Olej był tak czarny i gesty ze w życiu takiego nie widziałem ...
Pasek klinowy miał 2 głębokie pęknięcia ze kwestia godziny dwóch i by pękł ...

Spuściłem płyny i oleje. Wymieniłem wszystkie przewody gumowe na nowe, a te które się nie dało wyczyściłem stare. Zalałem olej (filtr nowy), płyn chłodniczy tez nowy z odkamieniaczem, myślę ze kilka razy będzie trzeba przepościć płyn aż się to przeczyści cały układ. Dwa kolejne oleje i filtry tez mam na "płukanki". Filtr paliwa nowy. Filtr powietrza nowy. Pasek klinowy nowy.

Dzisiaj nadszedł dzień na skręcenie. Grzeje świece, zakręci parę razy i nie startuje. Co może być przyczyna ?
Ma ktoś jakieś sugestie ? Dodam ze to moja pierwsza taka praca przy maszynie ;)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Yanmar YM1401

Post autor: hazi_k » 22 sie 2015, 22:38

Podejrzewam zapowietrzony układ paliwowy. Po wymianie filtra paliwa na nowy do układu dostało się powietrze co powoduje teraz nie możność uruchomienia traktorka. Przyjrzyj się kolego czy nie masz czasem pompki takiej małej powinna się znajdować gdzieś po drodze od baku do pompy wtryskowej. Czasami jest przy tej pompce taka mała dźwignia ktora umożliwia napompowanie paliwa do układu i później można bez trudu uruchomić silnik. Bynajmniej tak jest u mnie w Yanmarze.
Najlepiej jakbyś zrobił zdjęcia układu paliwowego u tutaj je wystawił wtedy można by było coś więcej wydumać. Specjalistą od Yanmar'ów serii YM jest kolega Piotrbpm. Także polecam do niego również napisać.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Yanmar YM1401

Post autor: k_sit » 23 sie 2015, 08:00

Po wymianie filtra paliwa należy odpowietrzyć układ. Powinien zaskoczyć bo ma resztki paliwa w pompie ale odrazu bo po czasie przerwy bąbelki powietrza dostaną się na sekcie . Najlepiej poluzować przewody do wtryskiwaczy i kręci rozrusznikiem ( na podniesionych zaworach) do uzyskania paliwa. Jak filtr był brudny w rdzy czy mule sprawdź dno zbiornika i drożności przewodów. Podaj nazwę firmy by ustrzec kolejnego kupca przed oszustami.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Yanmar YM1401

Post autor: marekspectra » 23 sie 2015, 09:14

Daj fotki układu paliwowego to powiemy Ci co należy odkręić, zeby szybko odpowietrzyć układ. Pilnuj filtra paliwa, tzn obserwuj czy sie nie czarnieje z brudu. Po zakupie traktorka powinno sie zdemontować zbiornik paliwa i gruntownie go wyczyscić i wymyć. Nie słyszałem żeby jakikolwiek importer to robił, bo to operacja prosta ale czasochłonna. Ograniczają sie do wymiany samego filtra, ale co to daje, skoro zebrany stary syf, zaraz zatyka nowy filter?.

Skąd tyle tego brudu? Traktorki są wiekowe,nikt tego wczesniej nie robił - sie zbiera. Kiedy traktorek jest regularnie użytkowany, brud rozpuszczony pływa. Za nim traktorek przypłynie do nas, stoi czasami kilka lat. paliwo sie starzeje, wytracają sie osady, paliwo odparowuje , syf sie odkłada. Nowe paliwo nalane w PL, najczęsciej niewielka ilosć, rozpuszcza to wszystko i... płynie przez zamontowany przez importera - ganz nowy filter :) skutki wiadome.

A tak generalnie to zapraszam do Powitali i jedna /dwie ogólne fotki traktora nie byłby grzechem:)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

kroem
Posty: 20
Rejestracja: 22 sie 2015, 22:10
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Yanmar YM1401

Post autor: kroem » 23 sie 2015, 19:29

Dzięki za taki odzew :)
Zrobiłem fotki ale nie wiem czy dobre jak czegoś brakuje to piszcie :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Te ostatnie 2 obrazki przedstawiają coś co nie wiem co to jest. Nie jest to nigdzie podłączone i nie wiem czy to jest urwane czy założone z innego czy co ?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Yanmar YM1401

Post autor: amigorm1976 » 23 sie 2015, 21:25

To co jest nie podłączone to czujnik który nie pozwala uruchomić silnik bez wciśnietego pedału sprzęgła, widocznie sprzedawca zmostkował to w elektryce.
Co do zapowietrzenia nie widzę fotki z pompą wtryskową a w tamtym miejscu należy szukać odpowietrzenia przynajmniej w Kubocie tak jest.

kroem
Posty: 20
Rejestracja: 22 sie 2015, 22:10
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Yanmar YM1401

Post autor: kroem » 23 sie 2015, 21:31

chyba wiem, gdzie to jest jutro zrobię fotkę

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Yanmar YM1401

Post autor: k_sit » 23 sie 2015, 21:49

Panowie i znowu nabrany klient że przegląd zrobiony . Jak na zdjęciach widać ingerencja w elektrykę, masz ładowanie bo kostki są rozpięte . Na filtrze są śrubki jedna jest odpowietrzająca. Wykonaj zdjęcia pompy wtryskowej znajduje się przed pompą olejową. Na pompie powinien też być odpowietrznik w formie śruby lub pokrętła bynajmniej tak jest w Kubocie.

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Yanmar YM1401

Post autor: piotrbpm » 23 sie 2015, 22:01

Tu masz na obudowie filtra dwie śrubki które służą do odpowietrzania :) ale tylko filtra nie pompy na pompie jest chyba podobnie lub na oczku którym doprowadzana jest ropa do pompy wtryskowej :)
Obrazek
Tu masz wtryski i nakrętki jak już bardzo się zapowietrzy układ i trzeba je poluzować kręcić rozrusznikiem na podniesionych zaworach do momentu pojawienie się tryskającej ropy z każdego przewodu .
Obrazek
Wtyczka nie wpięta do regulatora ,ta wtyczkę się wpina w taki regulator bo traktorek ma tylko prądnicę neodymową:)
Obrazek

Od kogo kupił? przecież wystarczy popatrzeć na lakier jeśli się nie mylę ....
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Yanmar YM1401

Post autor: hazi_k » 23 sie 2015, 22:03

Lepiej podaj kolego nazwę firmy od której został kupiony traktorek. Pozwoli to na ostrzeżenie innych przed takimi nie uczciwymi handlarzemi, a może sam handlarz widząc spadek sprzedaży coś zmieni w swoim postępowaniu.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

ODPOWIEDZ