F155

niedziel
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:13

F155

Post autor: niedziel » 21 sie 2015, 09:19

Witam, wczoraj zostałem posiadaczem Yanmara F155 czy szczęśliwym to się jeszcze okaże. Traktor został zakupiony z pługiem do śniegu sterowanym hydraulicznie oraz glebogryzarką.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: F155

Post autor: hazi_k » 21 sie 2015, 15:16

Witam,
kolegę z Yanmarem. Ja posiadam F165 i mam kilka pytań czy mógłby kolega wstawić na forum zdjęcia tylnego TUZ. Chodzi mi oto w jaki sposób jest on z tył umocowany, gdzie są założone odciągi które spinają dolne lasze i jak wykonana jest wieżyczka dla śruby rzymskiej.
Czy podczas założonego podnośnika 3-punktowego nie przeszkadza koledze podczas prac ta obrotowa część do której przypina się glebogryzarkę?
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

niedziel
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:13

Re: F155

Post autor: niedziel » 26 sie 2015, 13:29

hazi_k oto zdjęcia tylnego mocowania
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A teraz mam kilka pytań, do czego służą te dźwignie?
Obrazek
ta czerwona? Obrazek
oraz to czarne zaznaczone? To odprężnik?
Obrazek

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: F155

Post autor: hazi_k » 26 sie 2015, 14:54

niedziel pisze: A teraz mam kilka pytań, do czego służą te dźwignie?
Obrazek
ta czerwona? Obrazek
oraz to czarne zaznaczone? To odprężnik?
Obrazek
Tak to jest odprężnik po drugiej stronie jest cięgno do gaszenia traktorka poniżej stacyjki. A mam jedno pytanie czy u kolegi działa gaszenie poprzez użycie stacyjki czy trzeba gasić cięgnem poniżej stacyjki.

Czerwona dźwignia jest bodajże do ustawiania głębokości pracy narzędzia zawieszonego na oryginalnym japońskim czteropunktowym podnośniku z tył. Niestety u mnie też jeszcze jej do końca nie rozgryzłem.

Ta mała koło fotel w moim przypadku mam tam mały przełącznik który też niestety nie rozgryzłem do czego może służyć. Musiał by kolega wrzucić zdjęcie bardziej pokazujące szerszą perspektywę ponieważ trochę przypomina ta mała dźwignia załączanie napędu 4x4 ale wydaje mi się że powinno to być koło pedału który blokuje tylny most bynajmniej tak jest u mnie.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

niedziel
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:13

Re: F155

Post autor: niedziel » 27 sie 2015, 20:40

Niestety gaszenie za pomocą stacyjki nie działa, muszę tym cięgnem gasić. W zimę może coś ze stacyjką pokombinujemy ale takie gaszenie nie przeszkadza. Czerwoną dźwignię już rozgryzłem, blokada opuszczenia podnośnika. Potrafi mi któryś z kolegów odpowiedzieć dlaczego na wyciągniętym odprężniku nie mogę go odpalić? Czy jest jakiś czujnik temperatury i to blokuje? Jakie filtry oleju i paliwa oraz gdzie je kupić? Czy fabryczny alternator pociągnie jakieś dodatkowe oświetlenie na zimowe odśnieżanie, np. 2x lampa z 4 ledów?

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: F155

Post autor: hazi_k » 28 sie 2015, 08:00

Na wciągniętym odprężniku nie da się odpalić ponieważ odprężnik podnosi zawory aby np. podczas niskich temperatur, podczas odpowietrzania ukladu paliwowego gdy skończyła nam się ropa lub gdy mamy słaby akumulator możemy w ten sposób rozpędzić silnik i w odpowiednim momencie zamykając odprężenik odpalić. Także kolego z twoim odprężenikiem wszystko jest w porządku. Pamiętaj tylko że odprężenik nie służy do normalnego gaszenia traktorka do tego jest to cięgno poniżej stacyjki.

Ja mam silnik o oznaczeniu 3TN75 UN:
Co do filtrów to olejowy biorę na wzór i idę do zaprzyjaźnionego sklepu motoryzacyjnego i dobieram na wzór starego wykręconego. W moim przypadku pasował filtr od Toyoty Cariny czy jakoś tak.

Olej to po konsultacjach zdecydowałem się na 10W40 Turdus od Lotosa. Warto rozejrzeć się w agromach poniewaz w moim przypadku mieli tam tańszy olej.

Filtr paliwa to po zwymiarowaniu do brałem z internetu w cenie 15 zł u mnie pasował WIX 33262 jeżeli dobrze pamiętam.

Filtr hydrauliczny i powietrza muszą trochę jeszcze poczekać na wymianę.

W naszych traktorkach nie ma alternatora tylko jest prądnica neodymowa także pomysł z oświetlenie led jest jak najbardziej trafny ponieważ wydajność prądowa tego cuda nie jest imponująca więc trzeba rozważnie dobierać odbiorniki prądu. W moim temacie jest zdjęcie mojego oświetlenia tylnego w opartego na lampach led. Nie dawno dotarł do mnie lampa robocza tez led także stara na żarówkę wylatuje.

A lampę tylną można podpiąć pod sygnał dźwiękowy cofania i wtedy mamy bez ustawicznego przełączania załączone światełko podczas jazdy do tył.

A co do stacyjki to moze u nas gaszenie jest realizowane przez to cięgno poniżej stacyjki a sama stacyjka nie posiada takiej funkcji. Jak kiedyś znajdę trochę wolnego czasu to przyjrzę się okablowaniu stacyjki.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

niedziel
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:13

Re: F155

Post autor: niedziel » 06 wrz 2015, 14:18

Koledzy, gdzie szukać oznaczeń silnika?

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: F155

Post autor: hazi_k » 06 wrz 2015, 22:16

W moim przypadku tabliczka z oznaczeniami jest na pokrywie zaworowej obok korka wlewowego oleju silnikowego. Są na niej takie informacje jak: oznaczenie silnika np. 3TN75 UN, pojemność silnika, moc, obroty maksymalne oraz obroty znamionowe oprócz tego widnieje również numer silnika.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

niedziel
Posty: 32
Rejestracja: 13 cze 2015, 16:13

Re: F155

Post autor: niedziel » 02 paź 2015, 19:19

Koledzy, dlaczego po odpaleniu silnika świecą mi się kontrolki od świec żarowych?

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: F155

Post autor: k_sit » 03 paź 2015, 10:49

Świecą cały czas czy kilka min i gasną.

ODPOWIEDZ