Yanmar F165

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Yanmar F165

Post autor: RobFra » 18 paź 2015, 00:41

hazi_k pisze:Napięcie dochodzi do świec żarowych także uwalone są tylko świeczki. Nie mam jak sprawdzić sprężania.
Nie grzeb więcej. Pisałem o przekaźniku, napięciu na świecach itepitede. Napięcie na świeczkach masz, a świeczki padnięte. Wymień je i ciesz się traktorkiem. Po co mierzyć sprężanie jak zapalił (fabrycznie skonstruowany do zapalania ze świeczkami) bez świeczek. Jest dobrze i nie ruszaj bo coś ukręcisz itepeitede. :mrgreen:
Po zapaleniu nie kopci. Dobrze zapala, a ze świeczkami będzie jeszcze lepiej palił.
Poświęć czas i uwagę na sprawdzenie zamarzania płynu chłodniczego, poziomy wszystkich płynów, smarowanie tego co trzeba ite...i przygotowanie do zimy. O!
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Yanmar F165

Post autor: hazi_k » 18 paź 2015, 10:27

RobFra pisze: Poświęć czas i uwagę na sprawdzenie zamarzania płynu chłodniczego, poziomy wszystkich płynów, smarowanie tego co trzeba ite...i przygotowanie do zimy. O!
To akurat mam już za sobą ponieważ oleje i filtry po zmieniane tuż po zakupie. Kalamitki przesmarowane. Płyn chłodniczy sprawdzony na temperaturę zamarzania. Po prostu związku z tym że spadła temperatura na zewnątrz i nie jest już tak ciepło jak latem traktorek zaczął gorzej zapalać. Jak znajdę czas to może uda mi się w tym tygodniu zmienić świece żarowe.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Yanmar F165

Post autor: hazi_k » 21 paź 2015, 08:08

Obrazek
Na podstawie wątku kolegi niedziel sprawdziłem do czego u mnie służy ten przełącznik. Wygląda on trochę inaczej niż u kolegi od Yanmar'a F155 ale realizuje tą samą funkcję czyli w trybach UFO podnosi TUZ po włączeniu biegu wstecznego.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Yanmar F165

Post autor: hazi_k » 26 lis 2015, 14:04

Witam,
Yanmar powoli zaczyna zapadać w sen zimowy. Ale wracając do rzeczy w niższych temperaturach jakie teraz panują zaraz po odpaleniu traktorka tylny podnośnik zaczyna się unosić aż do osiągnięcia maksymalnego położenia. Po kilku minutach pracy podnośnik pracuje normalnie to znaczy podnosi/opuszcza w momencie użycia dźwigni która steruje podnośnikiem.
Całe to zjawisko nie ma miejsca w momencie gdy podnośnik jest obciążony przez glebogryzarkę lub pług.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Yanmar F165

Post autor: RobFra » 26 lis 2015, 18:28

Zimniej to olej gęstszy. Opór przelewu powoduje nieznaczny wzrost ciśnienia, ale na tyle duży, aby podnieść luźne ramiona podnośnika. Po kilku minutach przegonienia oleju przez pompę ma już wyższą temp. i mniejszą gęstość.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Yanmar F165

Post autor: k_sit » 26 lis 2015, 19:05

Czy posiadacz elektro sterowanie ? Mógł zawiesił się elektro zawór lub membrana . Przy ręcznym tego niema bo są suwaki . Jak jest zimno to hydraulika działa po woli . Może coś przytyka rozdzielacz lub pompę . Dość dziwne objawy opisujesz a działo ci się to wcześniej . A może skończyło się uszczelnienie (pękniecie zużycie uszczelnienia na tłoczysku) lub rozsadziło cylinder (zamarznięta woda w oleju ). Nie podnosi pod obciążeniem po tych paru minutach . Kiedy wymieniałeś olej i jaki zalałeś . Przy okazji wyczyść filtr wstępny siatkowy .

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Yanmar F165

Post autor: hazi_k » 26 lis 2015, 19:08

Dzięki za info. Też podejrzewałem gęsty olej. Ale lepiej zapytać aby nie tylko się domyślać.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Yanmar F165

Post autor: hazi_k » 26 lis 2015, 19:39

k_sit pisze:Czy posiadacz elektro sterowanie ? Mógł zawiesił się elektro zawór lub membrana . Przy ręcznym tego niema bo są suwaki . Jak jest zimno to hydraulika działa po woli . Może coś przytyka rozdzielacz lub pompę . Dość dziwne objawy opisujesz a działo ci się to wcześniej . A może skończyło się uszczelnienie (pękniecie zużycie uszczelnienia na tłoczysku) lub rozsadziło cylinder (zamarznięta woda w oleju ). Nie podnosi pod obciążeniem po tych paru minutach . Kiedy wymieniałeś olej i jaki zalałeś . Przy okazji wyczyść filtr wstępny siatkowy .
Tak posiadam elektro sterowanie. Przy zimnej hydraulice podnosi trochę wolniej gorzej z opuszczaniem ponieważ po mimo od kręcenia na max tego zaworu co mam pod siedziskiem który reguluje prędkość opadania ramion TUZ i jak stanę na końcówkach ramion podnośnika to opuszcza bardzo powoli. Po dosłownie kilku minutach wszystko działa jak należy.
Oleju i filtra nie zmieniałem kolor oleju to czerwony który widywałem w przekładniach automatycznych w samochodach lub w zbiorniczkach wspomagania kierownicy.
Po paru minutach jak traktorek pracuje i ramion podnośnika nie są obciążone wszystko działa jak należy. Co do filtra siatkowego to nie wiem czy go mój traktorek posiada bo z tego co wiem to yanmar stosuje tylko te wkręcane podobne do filtrów oleju silnikowego.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Yanmar F165

Post autor: Miecho » 26 lis 2015, 19:49

U mnie w Y AF220 filtr siatkowy jest pod wałkiem WOM, sprzedawca nazwał to "odmulaczem" wtedy nie wiedziałem co to i po co :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Yanmar F165

Post autor: marekspectra » 26 lis 2015, 21:34

Miecho - dzieki , nie wiedziałem o takim rozwiązaniu. Oleje filtry nalezy wymieniac po zakupie, koniec kropka. A informacje że importer wymienił - należy traktować ostrożnie. Bo zawsze znajdzie sie jakaś menda co chce zaoszczedzić. A na 100% jak traktorek z drugiej reki.

W tym wypadku nie ma co delberować, olej filtr i siatke wymieniłbym natychmiast. Nie musze dodoawac jak wpływa uzytkowanie tak precyzyjnej mechaniki jak elektrohydraulika na szlamie zamiast oleju.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ