Yanmar AF220s

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Yanmar AF220s

Post autor: Miecho » 05 mar 2015, 19:23

Musze pochwalić firmę BOSS z Milicza - wywiązali się z gwarancji

Wczoraj o 16.30 kierowca zabrał traktor do Milicza (200km), dzisiaj ok 12 Pan Stanisław dzwonił, że już wszystko w porządku.
Dzisiaj o 16.15 miałem traktor z powrotem w garażu.
Nie poniosłem żadnych dodatkowych kosztów
- otrzymałem "nypelek" :lol: aby połączyć węże zasilanie/powrót od hydrauliki po odczepieniu TUR'a
- olej w skrzyni i hydraulice wymieniony
- węże od hydrauliki pod ciągnikiem przesunięte w bezpieczne miejsce i wpuszczone w dodatkowe korytko - na razie może być, z czasem i tak cała hydraulikę przerobię
- założone nowe zabezpieczenie pod sprzęgłem
- na zdjęciu z 4 strony tego tematu widać tuż za wężami 2 śruby i jest tam w poprzek taki wygięty teownik, lekko zawadzał o sprężyny sprzęgła Obrazek obecnie go już nie ma
- pomimo gaśnięcia kontrolki świece żarowe cały czas się grzały, mam dodatkowy wyłącznik, który trwale rozłącza obwód
- wałek założony - może spadać po zerwaniu śruby "przeciążeniowej" np. szybka jazda 4x4 i ostre skręty, ostre zakręty z pełnym turem lub "wbijanie się" w pryzmę ziemi ??
Podobno dla tego modelu jest fabrycznie przewidziana podwieszana kosiarka, napęd dostaje z wałka zasilającego przód czyli 4x4 lub 2x4+kosiarka dlatego na wałku są 2 krzyżaki i można go łatwo ściągać aby podpiąć do kosiarki :? nie całkiem mnie to przekonuje no ale cóż, może tak jest

Na pewno jest lepiej niż było, jutro test w terenie.

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Yanmar AF220s

Post autor: jarekstryszawa » 05 mar 2015, 19:42

Dali Ci dodatkowy wyłącznik, który "na ostro" rozłącza prąd płynący na świece żarowe od przekaźnika? Rozumiem, że tam jest jakiś układ ze sterowaniem czasowym i przekaźnikiem, a nie sterowany mechanicznie przełącznik z odliczaniem głosowo: adin, dwa, tri jak w C330 ;-)
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Yanmar AF220s

Post autor: Miecho » 05 mar 2015, 20:14

abym jak jest ciepło wogle sobie wyłączył świece, a jak jest zimno wyłączył po uruchomieniu silnika.

Kontrolka ładowania po chwili pracy na 2500 obrotów zaczęła się delikatnie jarzyć, pewnie jak bym poczekał rozbłysnęła jak wcześniej, coś mi tłumaczyli o regulatorze napięcia, ładowania, dynamku?
Mam to nagrane, muszę odsłuchać może zakumam

Jak się dorobię lawety to traktor wyląduje u mojego magika-elektryka

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Yanmar AF220s

Post autor: jarekstryszawa » 05 mar 2015, 20:28

Coś Cię czaruję z tym wyłącznikiem. Podejrzewam, że ori układ sterowania świec jest uszkodzony to wsadzili po drodze dodatkowe odcięcie zamiast zdiagnozować i usunąć usterkę.
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Yanmar AF220s

Post autor: Miecho » 05 mar 2015, 20:42

Tak dokładnie jest. Tak stwierdzono, tak mi powiedziano.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Yanmar AF220s

Post autor: k_sit » 05 mar 2015, 22:25

To dynamko jest prądnicą napięcie przemiennego regulator wyprostowuje napięcie i przepuszcza 14,4 V prądniczka daje ~ 15 do 20 V AC. Pokrótce wyjaśniłem to co oni ci tłumaczyli . Z tymi świecami jest tak: przekaźnik czasowo temperaturowy on steruje grzaniem. Jak stwierdzono iż pracowały non stop to świadczy że nie usunęli awarii tylko zamaskowali . Wyłącznik sprzęgła został wymieniony czy na krótko połączyli? Co walka napędu wymówka piękna bajer ciekawostek . Kosiarka pod spodem i napęd zależy od jazdy dziwne . Wałek musi mieć krzyżaki gdyż jest ruchomy most przedni ,powoduje przeniesienie napędu dla niego. Dołożyli osłonę ? .

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Yanmar AF220s

Post autor: piotrbpm » 05 mar 2015, 22:42

Wow :) o podwieszanej kosiarce o napędzie od przedniego mostu nie słyszałem ...(wydaje mi się to bajką )
Zabezpieczenie wału dla przedniego napędu hmm ...moim zdaniem bajka .
Świece żarowe niestety w fachowy sposób załatwione ...Może przekaźnik skleiło ,takie świece przynajmniej u mnie czerpią 40 A i trzeba sporego przekaźnika aby to hulało długie lata bez zająknięcia .
Załatwili to w najprostszy sposób ,padł albo przekaźnik albo elektronika o której piszę kolega wyżej :)
Jeśli to wtrysk pośredni to zawsze przed uruchomieniem na zimnym trzeba lekko podgrzać a ile ? O to już w lepszych modelach dba elektronika :) a ja w swoim łopatologicznie prostym Iseki sam decyduję ile mam sobie podgrzać atmosferę by motorek zamruczał :)
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Yanmar AF220s

Post autor: Miecho » 06 mar 2015, 06:56

Kopałem wczoraj po necie za zdjęciami mojego modelu, słabe kadry aby bok było widać, niestety po stronach japońskich trudno się poruszać

Wałki w serii AFXX i AFXXX nie mają osłony całego wału, jedynie na krzyżaku przednim jest taka guma zapinana na metalowe taśmy.

Dziwna sprawa, przy odbiorze w traktorze migacze świeciły się światłem ciągłym - tak jest w tych japończykach.
Po tej wizycie w serwisie nagle mam normalne migacze z przerywaczem ;) niemożliwe stało się możliwe

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Yanmar AF220s

Post autor: Miecho » 09 mar 2015, 21:47

Leje mi się spod samej kierownicy, założyłem nowy temat w "mechanika" viewtopic.php?f=35&t=791
Jak by ktoś coś doradził - przez serwis chciał bym ewentualnie części ściągnąć.

Zauważyłem też lekkie pocenie przy przednim kole, ale na razie poobserwujemy.
koła przednie:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Odcięcie świec żarowych, czerwony kabel idzie do włącznika chwilowego na desce rozdzielczej i z niego do masy, kontrolka świec nigdy się nie zapala tylko inne lekko przygasają. pozostają te kikuty kabelków pod kostką
Obrazek Obrazek Obrazek

Obskoczyłem dzisiaj z aparatem cały traktor, jak byście mogli mi pooznaczać co jest co, nic nie kumam z mechaniki. elektryka na ścianie grodziowej za zegarami
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

To co pod maską - np.gdzie jest termometr bo mi nie działa
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek silnik

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Yanmar AF220s

Post autor: k_sit » 12 mar 2015, 07:41

Powiedz co działa skoro porobione jest bele jak . Tele-optycznie się tego nie ogarnie . Trzeba było by zbadać każdy obwód, ja u siebie tak szukałem by podłączyć i wycechować zaadaptowany wielo wskaźnik. Jak z wyciekiem kierownicy ?

ODPOWIEDZ