Yanmar FX305D

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Yanmar FX305D

Post autor: lewan24pl » 16 cze 2019, 21:07

No właśnie skąd mamy wiedzieć ile przyczepa 4t ma masy własnej nie lepiej bylo napisać 3t ciągnął
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
LeszekB
Posty: 25
Rejestracja: 01 lut 2019, 20:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Yanmar FX305D

Post autor: LeszekB » 31 lip 2019, 13:40

Witam
Przejechane już mam 30 mth. Zużycie paliwa w pracach polowych średnio 2,8 l/mth.
Mocy starcza na pług dwuskibowy 2 x 26 cm /obrotowy lub kosiarkę bijakową 155 cm roboczej szerokości (max. to obroty około 650 na WOM oraz jazda na 3 reduktor i 1 skrzynia biegów bo na 2 skrzynia biegów zaczyna się mocno grzać- więcej bym nie polecał. Czas pracy z kosiarką to 1,5 ha w 8 godzin, ale chwasty i drzewka śliwek do 2 metrów wysokości lub łąka wiele lat nie koszona. Na uprawionym powinno się dać zrobić dwa razy szybciej.
Podnośnik ma ciężko - męczy się z podnoszeniem pługa, ale da się robić. Wygląda, że w tym stanie to jego granica dla pracy ciągłej.

Wymieniłem filtr oleju od skrzyni WIX 51203 - w oleju były opiłki (opadły na dno i wlałem stary (wg sprzedawcy nowy) olej z powrotem do skrzyni w celu oczyszczenia z opiłków a na wiosnę wymienię olej i filtr.
Jest drobna poprawa w pracy podnośnika.
Zauważyłem, że nie mam pełnego zakresu pracy podnośnika na głównej dźwigni. Natomiast resztę podnoszenia mogę uzyskać dając max na dźwigni obok oraz ciągnąć cięgno sterowania wysokością glebogryzarki (cięgno między ramionami siłownika) przez UFO. Tu mam pytanie jak zrobić by mieć całość podnoszenia ramion ciągnika (bo to jakieś 10 cm różnicy i przestanę krzywić brony przy wyjeździe z pola przez rów na drogę... ) w głównej dźwigni?

Do Silnika pasuje filtr WIX 51568.
Zamówiłem nowy pasek klinowy do napędu wentylatora i prądnicy... ale jak potwierdzę rozmiar i typ to napiszę.
Pozdrawiam
Leszek

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Yanmar FX305D

Post autor: Gelo » 02 sie 2019, 18:05

Mocy starcza na pług dwuskibowy 2 x 26 cm /obrotowy lub kosiarkę bijakową 155 cm roboczej szerokości (max. to obroty około 650 na WOM oraz jazda na 3 reduktor i 1 skrzynia biegów bo na 2 skrzynia biegów zaczyna się mocno grzać- więcej bym nie polecał. Czas pracy z kosiarką to 1,5 ha w 8 godzin, ale chwasty i drzewka śliwek do 2 metrów wysokości lub łąka wiele lat nie koszona. Na uprawionym powinno się dać zrobić dwa razy szybciej.
Podnośnik ma ciężko - męczy się z podnoszeniem pługa, ale da się robić. Wygląda, że w tym stanie to jego granica dla pracy ciągłej.
Wg. mnie coś ewidentnie jest nie tak i świadczą o tym choćby opiłki. 30km w traktorku to już nie jest mało a tym bardziej dla pługów zarówno dla uciągu jak i podnoszenia.
Zauważyłem, że nie mam pełnego zakresu pracy podnośnika na głównej dźwigni. Natomiast resztę podnoszenia mogę uzyskać dając max na dźwigni obok oraz ciągnąć cięgno sterowania wysokością glebogryzarki (cięgno między ramionami siłownika) przez UFO. Tu mam pytanie jak zrobić by mieć całość podnoszenia ramion ciągnika (bo to jakieś 10 cm różnicy i przestanę krzywić brony przy wyjeździe z pola przez rów na drogę... ) w głównej dźwigni?
Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie jedna dźwignia jest góra - dół, tu mogę zadać określoną głębokość np: przy orce a drugą wtedy podnoszę i przy opuszczaniu wraca do zadanej głębokości.
Branson 4020

Awatar użytkownika
LeszekB
Posty: 25
Rejestracja: 01 lut 2019, 20:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Yanmar FX305D

Post autor: LeszekB » 05 sie 2019, 13:07

Gelo pisze: 02 sie 2019, 18:05
Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie jedna dźwignia jest góra - dół, tu mogę zadać określoną głębokość np: przy orce a drugą wtedy podnoszę i przy opuszczaniu wraca do zadanej głębokości.
Jak będę miał czas to muszę testować ustawienia dźwigni bo te dodatkowe 10 cm zobaczyłem zupełnie przypadkiem bo pierwszą dźwignię miałem na zero i nie mogłem ruszyć podnośnika przez dźwignię do podpięcia glebogryzarki... Podczas szukania czemu miałem podnośnik na max do góry, a tu po przesunięciu pierwszej dźwigni na max okazało się, że z podpięcia linki glebogryzarki mogę podnieć o 10 cm podnośnik, ale puszczenie jej powoduje powrót do pozycji wyjściowej... Może to ma związek z UFO...

ODPOWIEDZ