Yanmar F7d brak ładowania

Awatar użytkownika
toma86
Posty: 13
Rejestracja: 14 kwie 2017, 20:05

Yanmar F7d brak ładowania

Post autor: toma86 » 17 kwie 2019, 22:54

Witam! Mam problem z ładowaniem a raczej jego brakiem. Byłem u kilku elektryków ale nikt nie chce się za to zabrać albo się boją albo nie mają czasu. Sprawdziłem multimetrem, że prądnica ładuje tzn. wraz ze zwiększeniem obrotów daje większy prąd. Wymieniłem regulator napięcia nie pomogło. Jak mierzę prąd na aku pokazuje 12,2 a nie ponad 14V :/
Obawiam się, że jest przepalony jakiś przewód w instalacji a czemu tak sądze otóż po kupieniu traktorka paliło bezpiecznik przy uruchomieniu podnośnika. Został założony troszkę mocniejszy i przestało palić ale przestało też pokazywać poziom paliwa i temperaturę. Od momentu jak zepsuło się ładowanie nie świeci mi wogóle kontrolka od ładowania i hydrauliki po przekręceniu zapłonu jak to było wcześniej jak przekręciłem zapłon świeciły kontrolki od podgrzewania, ładowania i hydrauliki i po odpaleniu gasły. Teraz tylko świeci kontrolka podgrzewania. Odkręciłem licznik i zacząłem grzebać i co nic nie wypatrzyłem jedynie tylko zauważyłem że kabel od rozrusznika czerwony łączący dwie wtrzyczki https://zapodaj.net/e3217684c0f77.jpg.html po odpaleniu zaczął się strasznie grzać i jakby lekko się zaczął topić. Poruszałem wiązką i przestało kabel nie grzeje się tak więc mam podejrzenie że gdzieś jest przepalony kabel i robi zwarcie tylko weź tu znajdź elektryka co by znalazł ten przewód. Być może najpierw upaliło przewód który zasila wskaźnik paliwa i temp. a teraz nie pokazuje kontrolki ładowania i hydrauliki noi nie ładuje. Martwię się jeszcze czy jeśli faktrycznie byłoby gdzieś zwarcie to czy nie uszkodziło nowego regulatora napięcia. Dodatkowo kierunkowskazy migają jak oszalałe tzn. prawie świecą za szybko przerywają i tak jest od momentu jak kupiłem ten traktorek,

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Yanmar F7d brak ładowania

Post autor: lewan24pl » 17 kwie 2019, 23:41

Na twoim miejscu jak nie masz nikogo a trochę coś tam umiesz zrobić to bym rozebrał te kable. Zdjął izolacje i poszukał gdzie jest upalony czy przetarty wtedy można zaizolować albo wymienić przewód
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Yanmar F7d brak ładowania

Post autor: k_sit » 18 kwie 2019, 06:21

Czy ma pan możliwość pomierzyć na regulatorze złączu powinien
być stały + i - jesli tego niema to regulator niema odniesienia i może nie stabilizować ładowania. Tak jak rozmawialiśmy należy znaleźć miejsce przetarcia lub przerwy . Wspominał pan o podnośniku odizolować wiązkę i wizualnie sprawdzić kabelki od wtyczek do wtyczek a następnie każdy z osobna na ciągłość obwodu i pomiędzy nimi .

ODPOWIEDZ