Yanmar f20d

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Yanmar f20d

Post autor: Mati43 » 25 lut 2017, 14:41

Witam serdecznie.
Odkupiłem od Teścia jego Yanmara f20d którego kupił w tym samym czasie co ja swego f15.
Traktor przy zakupie miał 1600mth według licznika a na dziś dzień ma ponad 1900mth.
W zasadzie to odkąd teściu go kupił jeździłem nim ja.Służył do obkaszania łąki kwiatowej i do ogródka a zimą do odśnieżania posesji.
Podczas pracy miał kilka awarii i zacznę od początku.
Tuż po zakupie wymieniliśmy świece żarowe i omineliśmy moduł grzania świec.
Fachowcy usuneli także termostat i trzeba było kupić nowy-990zł brutto.
Po kilku mth podczas koszenia łaki akurat nasz pracownik obsługiwal traktor strzeliła wstepna pompka paliwa która puściła ropę do oleju silnik zaczął się grzać no i nowa pompka mechaniczna-1290zł brutto
Po roku strzelił regulator dynama. Nowy z gwarancją drogi.... a że dużo miejsca zamontowałem alternator z jakiegoś małego suzuki.Wszystko spasowało się idealnie.
Zmieniony byl też filtr paliw.Oryg korpus był b.drogi i trzeba było czekać jak pamiętam 2tyg na niego więc wsadziłem z Mercedesa GL.
Na dzień dzisiejszy do zrobienia parę spraw.
-Dorobienie belki z kulą moja pasuje na szerokośc ciegn ale nie pasuje na blokadę. Wykorzystam zaczep na ucho do mojej belki.
-Przerobienie świateł górnych.
-Dorobienie nowego pługa, ten muszę oddać.
-Wymiana olei, płynów chociaż nie dawno był zmieniany.
-Założenie radia samochodowego oraz radia Wouxung kg950
-Zmiana filtra paliwa, teraz jest z mercedesa GL bo oryg zasysał powietrze i ogólnie był problem z zaworkiem na powrocie do zbiornika.
No i to chyba na tyle :)
Za moment wstawie fotki

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Yanmar f20d

Post autor: Mati43 » 27 lip 2017, 13:15

Chciałbym co niektórych kolegów z forum co mają F20 i nie tylko bo zapewne będize to dotyczyło także innych modeli poinformować o meczarniach z układem chłodzenia.
Myślę że nie jeden z nas miał lub będzie miał kiedyś podobny problem.
Chodzi o to że mój f20 w upalne dni jakie panowały 30st po 2dniowym postoju po zapaleniu i przejechaniu 5-10m wywalał płyn do zbiorniczka. Czasami wywalił 100ml czasami nic a czasami cały 0,5l zbiornik. Pierwsza myśl jaka naszła UPG. Super... znowu koszta. Było tak że po zapaleniu od razu szły bombelki powietrza do zbiorniczka. Po odkręceniu korka chłodnicy płyn nie bulgotał nie wykazywało żadnych uszkodzeń UPG, czasami po chwili pracy silnika potrafił puścić fontanne, żadko ale było więc tutaj hmmm ciśnienie ze sprężania może jednak UPG.. Mogłem jeździć godzinę dwie pięć i było OK temp pion a w zbiorniczku ubywało płynu na fajrant przybywało niby rzecz oczywista.
Jak stał kilka dni bez klap silnika i słonko nagrzało przewody po odkręceniu korka chłodnicy było psik. Więc układ szczelny tak by się mogło zdawać. Męczyło mnie to wywalanie płynu na zimnym silniku raz było raz nie było. Kupiłem korek chłodnicy od c330 no i zonk. Zero jakichkolwiek bąbli, zero wyrzucania na postoju, czy nawet na zagrzanym silniku. Teraz po odkręceniu korka po odpaleniu czy po godzinnym pyrkaniu mam delikatne psik a nie fontanne. Płynu nie ubywa ze zbiorniczka a ni go nie przybywa. Wszystko powrociło do normy a pod mega obciążeniem wskazówka nadal stoi PION a nie jak przed korkiem wychylała się minimalnie w prawo.
Więc zanim zaczniecie cokolwiek rozbierać,słuchać rad mistrza spawarki sprawdzić proste części. U mnie korek był winowajcą.

morfeus
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:03

Re: Yanmar f20d

Post autor: morfeus » 28 lip 2017, 19:54

A mój f20d mam wrażenie że cały czas jest nie dogrzany. Jak bym mie pracował to temp jest w 1/4 skali. No chyba że tak ma być.

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Yanmar f20d

Post autor: Mati43 » 28 lip 2017, 20:28

U mnie jest połowa. Podczas koszenia w zesżłym roku co kilka przejazdów czyszczona siatka w chłodnicy.Łąka kwiatowa b.mocno pyliło. Ale ogólnie jest na połowie i przy pracach które wykonywał czasami grzał się mocniej ale to raczej z braku czyszczenia tej siatki.

Awatar użytkownika
rudi1967
Posty: 56
Rejestracja: 15 paź 2015, 08:34
Lokalizacja: legnica

Re: Yanmar f20d

Post autor: rudi1967 » 23 paź 2017, 23:04

ja robie 2 lata i nic traktor traktuje do pracy a nie podniecam sie 100 w zbiorniczku 100 to pije

Awatar użytkownika
rudi1967
Posty: 56
Rejestracja: 15 paź 2015, 08:34
Lokalizacja: legnica

Re: Yanmar f20d

Post autor: rudi1967 » 23 paź 2017, 23:06

moj jak tanie to cos robie jeszcze nigdy nie stanol a zarobil juz na siebie nie tylko na opony codzien pracuje . dbam o niego ale tez nie rozczulam sie.

ODPOWIEDZ