Seria YM odprężnik i płomieniówka

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Seria YM odprężnik i płomieniówka

Post autor: marekspectra » 08 lis 2016, 22:00

Merytorycznie nie zabieram głosu bo sie nie znam :)

Powiem tylko że pod koniec lat 80 jezdziłem zarobkowo Star 200. To moja prywatna maszyna i nie było pogody nie było takiego mrozu który by mnie zatrzymał :) Nie bede snuł to kombatanckich opowiesciach o kupowaniu paliwa na zajzdniach PKS bo tylko tam było takie które nie marzło ( tak bardzo jak inne :)

Zawsze odpalałem na 'Knota" nigdy nie meczyłem maszyny i aku bezsensownym kreceniem i zawsze star odpalał. Nigdy, powtarzam ani razu nie zdarzyło sie żebym nie wyjechał bo maszyna nie zapaliła. A parkowna przed domem pod chmurką dodam.

Miałem i to całkiem nie dawno patrzac z tamtej pesrpektywy C328 i ten był w zimie nie do odpalenia. Za to pózniejszy Mf 235 ze swiecą płomieniową - luzik choć tuż po tym jak silnik załpał trzeba byłu uciekac z wiaty bo tak dymiło :)

Okreslenie "ignorant" może i nie jest obraźliwe, ale tutaj jest nie na miejscu.


Piotrze - póki co to chyba jedyne takie forum w PL - jesli braknie tutaj ludzi z doswiadczeniem, praktyków lub przestaną sie udzielac to zacytuje sie Konnonowicza i zamknie wszystko .
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Seria YM odprężnik i płomieniówka

Post autor: k_sit » 09 lis 2016, 21:48

Tzw płomieniówka jest to zastosowanie elementu grzejnego w rurze dolotowej ,która podgrzewa powietrze . Jak działa ,zasilana jest z pompy zasilającej niskiego ciśnienia ,która jednocześnie doprowadza paliwo do pompy wtryskowej. W trakcie rozruchu podane jest napięcie na świecę płomieniową . Element grzejny (spirala ) , na którą zostaje wtryśnięte paliwo co powoduje powstanie płomienia . Częste niedomaganie to : spirala , nieszczelny zaworek przelewowy .
Odprężnik kolejny sposób na uruchomienie silnika ,działa on na zawory wydechowe lekko je rozszczelniając .W rezultacie rozrusznik ma łatwiej w prowadzić układ korbowo-tłokowy w ruch obrotowy . Następnie puszczenie odprężnika wywołuje zapłon .
Występują też same spirale grzejne w układzie dolotowym ,coś na zasadzie farelki .
Świece żarowe to element grzejny ,który jest w komorze spalania i bezpośrednio ogrzewa znajdujące się tam powietrze .
Może naukowo ale powinny się zakończyć te spory . Jak ktoś nie zrozumiał zapraszam do lektury szkół mechanicznych dział silniki spalinowe .

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Seria YM odprężnik i płomieniówka

Post autor: Szam » 10 lis 2016, 13:00

Dodam filmik z you i wszystko jasne:

https://www.youtube.com/watch?v=HsmLMFAEAOY

ODPOWIEDZ