Koparka do traktorka

PNO
Posty: 36
Rejestracja: 18 cze 2015, 20:23

Re: Koparka do traktorka

Post autor: PNO » 01 paź 2016, 08:12

Witam.

Aktualnie zastanawiam się nad zakupem koparki do swojej Kuboty L2002DT. Szkoda, że przegapiłem jak Szam sprzedawał, bo kiedyś jak dyskutowaliśmy to były dopiero przymiarki :)
Szam, czy może Twój kupiec rozważa dalszą odsprzedaż koparki? Patrzę po internetach i nic nie ma takiego w sprzedaży. Jak dla mnie to nie jest wcale mocno pilna sprawa, ale fajnie byłoby mieć taki dodatek - na pewno by się przydał z czasem.
Zrobić samemu to zbyt skomplikowana sprawa - latanie po tokarzach, itp. Poza tym brak rysunków, schematów, wymiarów to jak chodzenie po omacku z zamkniętymi oczami. Druga sprawa, że do samoróbki nie da się określić budżetu, chociażby orientacyjnie.
Fajnie byłoby kupić oryginał Kuboty lub chociaż jakąś poważną produkcję domową, bo o tych co sprzedają firmy od traktorków to się naczytałem, że to nieporozumienie. Budżetowo również. Polecicie jakieś rozwiązanie?

Pozdrawiam,
Szymon
Kubota L2002DT z ładowaczem + glebogryzarka Hinomoto BS1400 + niwelator.

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Koparka do traktorka

Post autor: Szam » 01 paź 2016, 08:48

http://www.lewisequipment.co.uk/products/backhoes.html

"Price list" wygoogluj, jest w internecie, w pdf.

Zanim sprzedałem mój zestaw, a oferowałem również sama koparkę, dzwonił 1 gość i oferował za koparkę 3,5 tys zł, bo za tyle "idzie" zrobić samodzielnie ;) .

PNO
Posty: 36
Rejestracja: 18 cze 2015, 20:23

Re: Koparka do traktorka

Post autor: PNO » 01 paź 2016, 22:19

Nie, no ta Twoja była w rozsądnej cenie jak na oryginał. Byłem ok roku nieaktywny tu na forum i przegapiłem, a bardzo mało tego sprzętu jest.
Kwestia samoróbki byłaby może do ogarnięcia jakbym mial schematy, rysunki, itp. bo tutaj na miejscu miałbym komu to zlecić. Ale nigdzie nie widzę info jaki byłby chociażby koszt samych materiałów, wliczając toczenie, frezowanie, itp. Chodzi też o porządne profile/blachę, bo to ma być do kopania a nie do oglądania ;)
Czy Ukasso może podsumował swoją realizację? Albo jest mi w stanie określić jaki byłby koszt "produkcji" zestawu ramienia kopiącego do mojej Kuboty L2002DT?

Mam na przyszłość nauczkę - śledzić bacznie forum :) Ale myślę, że powoli do Was wrócę, jak tylko poogarniam życie, tą stronkę na której będzie trochę fotek, mam też ze 2 filmiki z pracy maszyną, może coś nagram nowego ;)

Pozdrawiam wszystkich po dłuższej nieobecności!
Kubota L2002DT z ładowaczem + glebogryzarka Hinomoto BS1400 + niwelator.

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Koparka do traktorka

Post autor: ukasso » 02 paź 2016, 23:57

Jeśli miałbym odpowiednio wysoki budżet, to zdecydowanie skłaniałbym się w kierunku zakupu jakiejś fabrycznej i koniecznie markowej koparki. Ja zrobiłem własną, ale po 1,5 roku używania mogę jej wytknąć wiele wad. Teraz chętnie zrobiłbym ją od początku. Wprawdzie nadal działa i ma się dobrze, ale mam pewien niedosyt. Szczegóły opiszę niedługo w wątku o mojej koparce.
Jeśli chodzi o koszty, to nie zliczałem ich dokładnie w trakcie budowy. Poza tym miałem już wcześniej zgromadzone wiele materiałów takich jak używane przewody, pompa hydrauliczna, czy część siłowników. Można sobie jednak mniej więcej oszacować ile to by kosztowało. Najdroższy element tej układanki to rozdzielacz, którego cena przekracza 1200zł. Siłowniki to koszt 200-300zł za sztukę, a jest ich siedem. Do tego pompa hydrauliczna to wydatek około 300-400zł, komplet przewodów odpowiedniej długości, które byłyby warte pewnie ponad tysiaka. Zastaje jeszcze dodać cenę profili i płaskich blach w różnych długościach i grubościach, koszty toczenia tulei i sworzni, filtry, śruby, kilkadziesiąt tarcz do szlifierki, spawanie, olej, filtr z obudową i parę innych drobiazgów. Myślę, ze w 5000zł ciężko byłoby się zmieścić. Przynajmniej z taką konstrukcją jak moja. Nie liczę oczywiście kosztów robocizny, bo ta była u mnie we własnym zakresie.

Tomek
Posty: 40
Rejestracja: 26 lut 2016, 23:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koparka do traktorka

Post autor: Tomek » 02 lis 2016, 22:37

Panowie a takie pytanie, dlaczego nie ma nigdzie koparek montowanych zamiast lemiesza na tura? Tak jak są takie montowane do miniładowarek? Są jakieś mankamenty takiego rozwiązania?

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Koparka do traktorka

Post autor: RobsonWawa » 03 lis 2016, 08:29

A jak myślisz ? Jak chciał byś to zrealizować ? Przyjrzyj się budowie tura i powiedz jak opuszczać ramiona poniżej gruntu aby to miało sens ? Zrobienie dodatkowego ramienia mocowanego tak jak na mini ładowarkach wydłuży dźwignię,
jak tym kopać i sterować nie widząc pola pracy ?
W mini ładowarkach widok jest ciut inny a adaptowane kopareczki służą w zasadzie do kopania nie za głębokich rowów.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Koparka do traktorka

Post autor: marekspectra » 03 lis 2016, 10:00

Tomku - ja mysle że nie ma takich koparek, bo ... sie nie spawdzają :) Myslę że jak bys popracował na małych nawet kopareczkach , poczuł jakie siły działają , jak reaguje sam traktorek kiedy łyzka "przystawi" w gruncie itp to miałbyś odpowiedz.

Mała kopareczka na tylnym TUZ mocowana do masy stabilizujacej jaką jest sam traktorek, i tak "nadrabia" samym traktorkiem - ograniczając użyteczność samej koparki.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Tomek
Posty: 40
Rejestracja: 26 lut 2016, 23:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Koparka do traktorka

Post autor: Tomek » 10 lis 2016, 18:30

Chodziło mi o dodatkowe ramię plus łyżka, to by załatwiło opuszczanie poniżej poziomu a wydłużenie ramienia rekompensowało by się w dużo mniejszej szerokości łyżki. Chodziło mi właśnie o wykonywanie niewielkich wykopów podłużnych, nie o coś co zastąpi mini koparkę. Na forach amerykańskich jest masa różnych rozwiązań, o których w polskim internecie cisza, ale też fakt że nie wiadomo jak się to wszystko sprawdza. Każdy sobie coś wyspawa, wrzuci zdjęcie i nie ma potem jak tego zweryfikować... Ale kwestia słabej widoczności pewnie gra dużą rolę tutaj. Poza tym widziałem gdzieś zdjęcia jakby zwężonej łyżki mocowanej na blachę lemiesza ładowacza co pewnie wystarcza do takich manewrów i wybierania wąskich wykopów. Pytanie tylko (bo widziałem dużo takich różnych urządzeń montowanych prosto na blachę za pomocą różnych zacisków) czy taki lemiesz się nie powygina?

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Koparka do traktorka

Post autor: marekspectra » 10 lis 2016, 19:37

Temat robi sie ciekawy :) Tomku , uprzejmie proszę zapodawaj tutaj fotki czy całe linki do rozwiązań o których wspominasz w poście. To jest ciekawe i może być inspirujące :) Może sie coś wymyśli wspólnie.

Zapodam tutaj link do ogłoszenia :

https://www.olx.pl/oferta/ramie-kopiace ... 1b3bffe82d

Obrazek

Oczywiście to nie nadaje sie do naszych traktorków, ale zwrócicie uwagę na konstrukcje , elementy składowe. Jestem sobie w stanie wyobrazić że możliwa jest budowa takiej kopareczki w skali odpowiedniej do naszych traktorków.
Temat z elektrody :

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3062785.html

Obrazek
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Koparka do traktorka

Post autor: Miecho » 10 lis 2016, 21:37

Coś mi to ramie do koparki łańcuchowej nie pasuje, bo powinna wyglądać tak:
Obrazek
http://www.everythingattachments.com/Br ... 30-612.htm
Koparka na front
Obrazek
http://www.everythingattachments.com/Br ... 111637.htm

Ogólnie na tej stronie jest masa wynalazków ale to chyba by trzeba osobny temat zrobić
http://www.everythingattachments.com

https://www.youtube.com/watch?v=AF7A2sirei0

ODPOWIEDZ