Koparka łańcuchowa, trencher RobsonWawa

Awatar użytkownika
RobsonWawa

Koparka łańcuchowa, trencher RobsonWawa

Post autor: RobsonWawa » 11 cze 2018, 21:00

Przyszła pora aby rozpakować jeszcze jesienny zakup.
Jak już pisałem w innym poście przymierzam się do założenia dużego
ogrodu który będzie zajmował ok 1/3 działki która ma 3 h.
Na razie urządzam przestrzeń rekreacyjną w parku olchowym i już daje się
we znaki brak wody.
Obrazek Obrazek Obrazek
Najwyższa pora aby temu zaradzić.
Aby ułatwić sobie robotę zainwestowałem w koparkę łańcuchową .
Ta pomoże mi z kopaniem pod wszystkie instalacje , a będzie tego kilka kilometrów :-)
Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Kontakt:

Re: Koparka łańcuchowa, trencher RobsonWawa

Post autor: jarekstryszawa » 14 cze 2018, 16:05

Podziwiam Twoje zaangażowanie w realizację pomysłów i bogactwo parku maszynowego! Nie myślałeś o koparce napędzanej na WOM?
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Awatar użytkownika
RobsonWawa

Post autor: RobsonWawa » 14 cze 2018, 20:58

Koparkę na wom odpuściłem od razu. W planach mam sporo podejść prostopadłych do ogrodzenia i innych przeszkód
więc ręczniak będzie dużo zwrotniejszy i nie będę musiał szpadelkować na końcach rowków. Maszynka ma 15 kM i kopie na 60 cm więc jak na moje potrzeby wystarczy. Policzyłem sobie , że dużo bardziej kalkuluje mi się kupić, zrobić robotę i sprzedać niż zlecać robotę ( u nas ok 4 tys. netto za km. kopania) A u mnie będzie tego kilka km.
Do zrobienia elektryka do 4 bram rozrzuconych na długości 1 km, instalacja monitoringu, elektryka oświetlenia wzdłuż ogrodzenia i po ogrodzie. przepust pod światłowód do netu i przepust do instalacji PV która będzie sporo oddalona od domu oraz siatka instalacji wodnej do automatyki na powierzchni ok. 1,3 ha.
Aż sam się zastanawiam kiedy ja to zrobię ;)

marcin94

Post autor: marcin94 » 14 cze 2018, 21:42

Nie wiem czy to jest możliwe do realizacji, ale czy nie myślałeś o dorobieniu jakiegoś zaczepu żeby ciągnąć tą koparkę traktorkiem na długich, prostych odcinkach? Oglądając filmiki można odnieść wrażenie, że te maszyny wymagają trochę siły żeby je przesuwać, a przy kilku kilometrach wykopu kręgosłup pewnie to odczuje.

ODPOWIEDZ