Paleciak na tylny TUZ

Awatar użytkownika
Miecho

Paleciak na tylny TUZ

Postautor: Miecho » 18 wrz 2017, 21:38

Mam widły zawieszane na ramce zamiast łyżki do tura.
Chciał bym powiesić je z tyłu na TUZ - większa stabilność, większy udźwig.
Mam do przewiezienia 600m2 trawy rolowanej po bardzo trudnym, błotnistym terenie, przy jak najmniejszej ilości przejazdów.
Do przodu na łyżkę wezmę max 10-12szt i mnie strasznie buja, dlatego pomysł aby zawiesić widły z tyłu.
Z jakich profili zrobić ramę aby wytrzymała obciążenia ok 600kg? nie będę targał wysoko, ot tyle aby przejechać z 1/2 palety trawy w rolce.
Mapa użytkowników forum

Yanmar AF220s + Tur, glebogryzarka, EFGC-115, SB-125

-------------------------------------------------------------------------------------
Firma Krzak

Awatar użytkownika
marekspectra

Re: Paleciak na tylny TUZ

Postautor: marekspectra » 19 wrz 2017, 16:10

Nie mam pojęcia z jakiego profilu to powinno być zrobione. Ale czasem trzeba coś mimo to zrobić. Więc robi sie na czuja :) Rozumiem że ramka ma 4 haki i otwory na bolce blokujące? Tuz ma 3 punkty mocujące, najbardziej obciążona na wyginanie będzie górna belka, bo podparta tylko w 1 miejscu na środku. Tutaj dałbym profil 100 x 30 x 4 resztę mozna zrobić z trgo samego ale profil gruby na 3 mm. Na dole masz 2 punty podparcia i leżące blisko siebie, 3 mm spokojnie da rade.

Można sie pobawić i zrobić wszystko z grubości 3mm, ale wtedy przyspawałbym dodatkowe blachy wzmacniające miejsca kotwiczenia .

Ale nie robiłem czegoś takiego, nie korzystałem... generalnie teoretyzuje tylko :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Adam bez ziemi

Postautor: Adam bez ziemi » 19 wrz 2017, 19:08

https://www.olx.pl/i2/oferta/paleciak-d ... efdc1965c8 Miecho, duże pieniądze to nie są albo skorzystaj z pomysłu https://www.olx.pl/i2/oferta/widly-sado ... efdc1965c8#gallery

Awatar użytkownika
Miecho

Postautor: Miecho » 19 wrz 2017, 20:27

Pieniądze anie duże ani małe, zależy dla kogo ;)
Widły mam, przydała by się rama na której mógł bym je zawieszać, a zamiennie zrobił bym sobie skrzynkę z balastem lub skrzynie transportowa z wywrotem - ot taka idea gdzieś w głowie powstaje, a winter is comming :D
Mam na stanie nieużyteczną już szynę od bramy - jutro ją obmierzę
Mapa użytkowników forum

Yanmar AF220s + Tur, glebogryzarka, EFGC-115, SB-125

-------------------------------------------------------------------------------------
Firma Krzak

Awatar użytkownika
k_sit

Postautor: k_sit » 19 wrz 2017, 20:32

Moja konstrukcja jest z ceownika 100x50x8 . Zresztą nią pracowałeś to wiesz Jak coś to ci ją mogę pożyczyć na razie nie używam .
pozdr. Krzysiek.

Wróć do „Pozostałe”