Koparka BK-6N

morfeus
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:03

Koparka BK-6N

Post autor: morfeus » 21 lip 2017, 22:16

Witam
Zakładam wątek bo mam problem a mie znalazłem wątku o tej koparce. Jeżeli źle szukałem ;) to przenieście go proszę do innego wątku.
Miałem ostatnio problem z pompą w tej koparce. O czym pisałem tu viewtopic.php?f=58&t=1688&start=30
Po rozłożeniu i złożeniu pompa stała się o wiele więcej wydajna. Nie wiem czemu bo niczego takiego nie zauważyłem ale tak jest. Tylko teraz mam inny problem. Przy maksymalnych otwarciach np. łyżki jestem w stanie zdławić silnik teaktorka aż zgaśnie. Co nie jest dobre. Domyślam się że trzeba podregulować na rozdzielaczu ale wolę spytać niż samemu coś kręcić.
Obrazek
Regulator w lewym górnym rogu jest na zasilaniu. Tylko po co tyle tych śrub? Przypomnę że jestem laikiem w temacie takiego sprzętu więc proszę o wyrozumiałość ;)

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Koparka BK-6N

Post autor: k_sit » 22 lip 2017, 06:36

Powinieneś zaopatrzyć się w manometr i wpiąć go w układ . Aby wyregulować ciśnienie na rozdzielaczu. Służy do tego ta śrubą z nakrętką kontrującą. W twoim przypadku masz jeszcze dodatkowa regulacje na sekcji . Niewiem z obrazka która odpowiada za co. Po naprawie może okazać się że pompa podała jakiś syf na te zawory i one się podstawiły co można być objawem dławienia silnika. W specyfikacji masz określone ciśnienie robocze i takie powinieneś ustawić.

morfeus
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:03

Re: Koparka BK-6N

Post autor: morfeus » 23 lip 2017, 08:38

k_sit pisze:Powinieneś zaopatrzyć się w manometr i wpiąć go w układ . Aby wyregulować ciśnienie na rozdzielaczu. Służy do tego ta śrubą z nakrętką kontrującą. W twoim przypadku masz jeszcze dodatkowa regulacje na sekcji . Niewiem z obrazka która odpowiada za co. Po naprawie może okazać się że pompa podała jakiś syf na te zawory i one się podstawiły co można być objawem dławienia silnika. W specyfikacji masz określone ciśnienie robocze i takie powinieneś ustawić.
Trzy obroty na śrubie imbusowej na głównym regulatorze i jest znacznie lepiej, ale faktycznie bez pomiaru to regulacja po omacku.
Ok jaki nanometr i gdzie go wpiąć?

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Koparka BK-6N

Post autor: k_sit » 23 lip 2017, 09:22

Manometr 25 MPa a wpiąć się pomiędzy siłownik i pod obciążeniem ustawiasz na zaworze. Masz do mnie kontakt.

morfeus
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:03

Re: Koparka BK-6N

Post autor: morfeus » 28 lip 2017, 20:02

k_sit pisze:Manometr 25 MPa a wpiąć się pomiędzy siłownik i pod obciążeniem ustawiasz na zaworze. Masz do mnie kontakt.
Tak mam, dziękuję :) wiem że pewnie wytłumaczył byś mi wszystko ale takie dochodzenie samemu i pisanie na forum też mi sprawia frajdę ;) a jak to napiszemy to może komuś się przyda.
Poregulowałem na dwóch regulatorach (jeden na zasilaniu rozdzielacza a drugi na lewej "dźwigni" po swojemu bez manometru i jestem zadowolony, wszystko działa jak dla mnie super i dużo płynniej niż wcześniej, moc wystarczająca i nie dławie silnika za mocno przy maksymalnych ruchach/otwarviach . Ale i tak wepnę manometr żeby zobaczyć co ustawiłem ;)

morfeus
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:03

Re: Koparka BK-6N

Post autor: morfeus » 17 sie 2017, 20:19

Niestety doszło do pierwszej poważniejszej awarii :?
Zgiołem siłownik od podnoszenia i opuszczania całego ramienia.
Najgorsze jest to że nie wiem dlaczego :?
Obrazek

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Koparka BK-6N

Post autor: amigorm1976 » 17 sie 2017, 20:27

Przeciążenie, nie próbowałeś przypadkiem na rozłożonym zestawie czyli łyżka otwarta ramię wyprostowane wgryźć się w ziemię opuszczając cały zestaw?

morfeus
Posty: 35
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:03

Re: Koparka BK-6N

Post autor: morfeus » 17 sie 2017, 20:47

amigorm1976 pisze:Przeciążenie, nie próbowałeś przypadkiem na rozłożonym zestawie czyli łyżka otwarta ramię wyprostowane wgryźć się w ziemię opuszczając cały zestaw?
Nie, żadnych kombinacji.
Tym razem kopałem kanał w garażu u sąsiada. Więc wykożystywałem cały zasięg koparki. Siłownik raczej się zgioł przy maksymalnych głębokościach kopania bo wtedy jest cały wysunięty ale nie wiem dlaczego się zgioł. Maksymalne opuszczenie ramienia i kopanie łyżką. Sporo wkopałem i dopiero przy maksymalnych głębokościach zaczęły się problemy przy podnoszeniu.

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Koparka BK-6N

Post autor: RobsonWawa » 17 sie 2017, 22:04

Niestety ale należy podejrzewać że maślana chińska stal nie podołała zadaniu :(

kamil00
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:27

Re: Koparka BK-6N

Post autor: kamil00 » 17 sie 2017, 22:09

Kiepska jakość siłownika i tyle w temacie przy minikoparkach masz podobne siłowniki i chodzą po kilka tysięcy mth i nic się nie dzieje i nieraz takie koparki są przeciążane , ramiona pękają ale siłowniki pracują bez problemu . Wszystko zależy od jakości części a przy tych chińskich koparkach do traktorków to wszystkie części to wielka lipa

ODPOWIEDZ