Jeszcze jedna równiarka

psyhobilly
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2016, 23:58

Jeszcze jedna równiarka

Post autor: psyhobilly » 03 lip 2017, 13:07

Cześć

Jako, że musiałem przygotować ok 0,5ha ugoru pod łąkę oraz docelowo uporządkować działke po budowie pomyślałem, że przydała by się równiarka. Te sklepowe niestety odstraszyły mnie ceną i postanowiłem zbudować coś samemu. Założenia:
- szerokość 2m
- długośc 1m
- duża masa :)
- tanio.

Oto moje wypociny:

ObrazekObrazek Obrazek
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazekObrazek Obrazek ObrazekObrazek

PRACA :
Obrazek

EFEKT KOŃCOWY:
Obrazek

Równiarka zbudowana jest z płaskowników stalowych 100x10, jako mocowanie do traktorka użyłem starego paleciaka, który przerobiłem. Mam zamiar stosować go jako bazę do kolejnych urządzeń podczepianych do traktorka.
Koszty całości to ok 300zł (z czego 250zł płaskowniki, profile kwadratowe 20zł i drobnica (elektrody, tarcze do gumówki). Paleciaka miałem starego tak, że jego kosztów nie licze, ale równie dobrze można by było pospawać jakiś prosty zaczep, myślę nie drożej jak za 50-70zł. Zostało oczyścić i pomalować.

Reasumując za ok 500zł mamy równiarkę prawie 2x większą i dużo cięższa niż ta oferowana w sklepach i oczywiście satysfakcję z budowy czegoś, co robi swoją robotę :)

Pozdrawiam
Tomek

Awatar użytkownika
mirekp
Posty: 26
Rejestracja: 03 lip 2017, 10:36
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Jeszcze jedna równiarka

Post autor: mirekp » 10 lip 2017, 11:56

Super robótka, też się zastanawiałem nad zrobieniem sobie takiego czegoś mam skrzyniowy z zębami jest dobry do rozciągnięcia kupy z wywrotki np ale na większej powierzchni takie coś jest lepsze myślę, powiedz tylko czy gdybyś robił jeszcze raz podniósł byś pierwszy płaskownik od traktorka parę cm do góry ? czy jednak lepiej wszystko na równo ? bo myślę że ten pierwszy za dużo spycha na boki chyba że na śrubie rzymskiej można dać lekki ukos ? jakie masz przemyślenia po robocie co byś poprawił ?
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ