"Kilof" do traktora

dpopiel
Posty: 38
Rejestracja: 24 sty 2016, 09:46

"Kilof" do traktora

Post autor: dpopiel » 28 mar 2017, 12:01

Panowie.

Mam taką robote:
Chce wykorytować pas pod droge na głębokość około 20-30 cm. Mam do tego solidną łyżke na tył którą dobrze zbiera ziemie z trawnika.
Tam gdzie będę korytował jest zajeżdżona (ubita) ziemia z kamieniami ( na ogół drobne do 40 mm ). Więc tak sobie myślę zę jak "rozluźnię" tą powierzchnie to łatwiej to zbiorę.
Wstępnie myślałem zrobić taki grzebień z zębów bron z obciążeniem ale to nie ma kąta natarcia.
Macie jakieś pomysły czy doświadczenia ?

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: "Kilof" do traktora

Post autor: emek650 » 28 mar 2017, 12:55

Głębosz, jak siły uciągu starczy to dwa lub trzy zęby, i na przód. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: "Kilof" do traktora

Post autor: RobsonWawa » 14 kwie 2017, 22:53

A jak byś ten grzebień zrobił z kilku takich zębów to może i by wystarczyło ?
choć moim zdaniem to za płytko i trzeba by kilka razy powtarzać zabieg.
http://allegro.pl/zeby-redlice-cynki-do ... ml#thumb/1

Może masz możliwość założyć jakiś stary pług którego Ci nie szkoda- ja bym poszedł w tą stronę :!:

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: "Kilof" do traktora

Post autor: Adam bez ziemi » 15 kwie 2017, 12:14

Jestem sceptykiem, do głębszy, z tego co obserwuję na polach uźywają ciągników powyżej 100 kw źeby móc wykonać prawidłową robotę. Tylko są to grunty orne i robią to głównie po to aby usunąć niespodzianki z ziemi w postaci głazów których lodowiec zostawił nie mało na naszych terenach. W terenie w którym był pas drogi Poszukałbym kogoś kto ma gąsienicowy i najlepiej jakby miał wyorywacz do korzeni, bez problemu zruszy na żądaną głebokość. Robienie tego małym traktorem to spore ryzyko. Firmy które robią usługi drogowe mają równi arki z takimi zębami, moźe tam popytaj. Taniej i nie Twój problem w razie awarii.

ODPOWIEDZ