Wiertnica + Kubota B7000 - zestaw do grodzenia

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Wiertnica + Kubota B7000 - zestaw do grodzenia

Post autor: Miecho » 06 lis 2016, 11:56

Takim oto sprzętem dysponował mój podwykonawca, który przyjechał zrobić nam ogrodzenie przyszłego ogródka:
- VW T4 4x4
- Kubota B7000 z hakiem do przyczepy na przodzie i ze zmodyfikowanym TUZ'em
- przyczepka 2-osiowa do wożenia sprzętu za autem i materiałów po terenie realizacji
- lemiesz do wyorywania rowu pod płyty
- łyżka mocowana na TUZ
- wiertnica wykonana na zamówienie z przekładni od kosiarki bijakowej EFG i własnej "produkcji" sprzęgłem, na zestawie mieli fi200, ale podobno na firmie ma jeszcze fi500

Wszystko sparowane i przystosowane do wykonywania jednego typu roboty - sprawnie, bez zbędnych regulacji i kombinowania.
Zabrakło tylko odrobiny estetyki :(
https://youtu.be/922LtNLfD5c


Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Wiertnica + Kubota B7000 - zestaw do grodzenia

Post autor: marekspectra » 06 lis 2016, 18:52

Cóż, jak ma sie do zrobienia kilkanaście dołków pod ogrodzenie swojej posesji to takie urządzenie sprawę załatwia. Jednak kiedy to jest źródło mojego utrzymania, to raczej wypadałoby sie przyłożyć do roboty. Kubota jest wytrzymała, ale to tylko maszyna. To maleństwo niestety długo w takiej pracy nie pociągnie. Szkoda...

Przecież można by spokojnie tu zastosować wiertnice słupową. Taki zestaw łatwiejszy w manierowaniu i precyzyjniejszy. Zastosowanie hydrauliki daje opcje wstecznego biegu, tj wycofania wiertła co jest koniecznością.

Miecho -dzieki za filmik i fotki.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ