Agregat uprawowy SB125 GEO

Awatar użytkownika
Łogrodnik
Posty: 219
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:05

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Łogrodnik » 18 lut 2016, 18:22

Adam nie spinaj się tak bo ci żyłka pęknie.
To jest forum chyba więc każdy mówi to co widzi.
W ogrodnictwie siedzę już trochę czasu tylko że zupełnie inna gałąź.
Podsumowując każdy mówi to co myśli.
Ciekawe kiedy zwróci się wam agregat za kilkanaście tys?

Woźny.
Posty: 20
Rejestracja: 10 lut 2016, 14:14
Lokalizacja: Skawina Kraków

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Woźny. » 18 lut 2016, 18:36

Dlatego szukam czegoś tańszego niż kilkanaście tyś. Ten jest za 5 z chaczykiem tylko pytanie jak z trwałością takiej maszyny. Czy zdąży się zwrócić i najlepiej jeszcze coś zarobić zanim się rozpadnie.

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: RobsonWawa » 18 lut 2016, 21:21

Agregat GEO jak pisałem miałem u siebie i co nieco mogę
o nim napisać.
Konstrukcja z grube stali- spawana nie gięta , część wirująca - wał jeśli sprawi kłopoty
to raczej ze względu na kiepską jakość łożysk- Trzeba często i dobrze smarować, lub od
razu wymienić na gatunkowe.
Przekładnia raczej nie powinna sprawiać problemu.
Wał dociskowy- łożyska do wymiany
Docisk realizowany na rzymkach więc nie ma co się psuć tak na amen.
Czy agregat na siebie zarobi ? Zależy gdzie ma pracować, przy dużych aglomeracjach
i zaradnym szefie agregat zwróci się szybciej niż można by się spodziewać.
Maszyna po jednym przejeździe potrafi przygotować grunt do siewu.
Agregat , siewnik, wał, podlewanie i trawniczek rośnie :-)
Pozdrawiam

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Miecho » 19 lut 2016, 07:20

Woźny. pisze:Czy zdąży się zwrócić i najlepiej jeszcze coś zarobić zanim się rozpadnie.
Jeżeli przerabiałeś już kiedyś stary trawnik na nowy to wiesz ile to pracy i odpadów, tu odpady zostają w ziemi :twisted:
Ja kiedyś korzystałem z usług operatora i tej maszyny:

Maszyna się zwraca jak pracuje ;)
Ja + Yanek w 1,5-2h rozplantowuję tyle ziemi co normalnie moja brygada robiła w jeden dzień, a chłopaki w tym czasie dopieszczają inny teren :D

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Adam bez ziemi » 23 lut 2016, 23:51

http://m.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet ... ony90.html Na fotce ładnie widać efekt przygotowania gleby do siewu. A włączę to Kubota Hst

Tomek
Posty: 40
Rejestracja: 26 lut 2016, 23:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Tomek » 15 mar 2016, 21:48

Zapoznałem się ostatnio z pracą agregatu jak na tych filmikach i powiem szczerze, poraża mnie tempo jak ta maszyna zmienia byle jaki trawnik w coś co ja uzyskiwałem nie w wiele godzin ale nierzadko kilka dni ręczną orką, że tak to nazwę.
W związku z tym mam pytanie, na forum wielu użytkowników buduje naprawdę cudaczne i skomplikowane maszyny, a czy nie da się w starej glebogryzarce zmienić zębów na takie mocne, zgięte pod kątem prostym, zmienić kierunek obrotów, dołożyć grzebień i wałek strunowy? Żeby tanim kosztem zrobić sobie glebogryzarkę separacyjną? W czym tkwiłby tutaj problem? Widziałem że takie maszyny to minimum 5 tys...

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: RobsonWawa » 15 mar 2016, 22:01

Używana solidna glebka UNIA to około 2 tys. jak masz to sprzedaj dołóż i kup agregat.
Przerobienie glebki na sprawny agregat może kosztować więcej od gotowca i nie gwarantuje sukcesu :?:

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Adam bez ziemi » 15 mar 2016, 22:56

https://video.search.yahoo.com/video/pl ... b-815&tt=b




Do kompletu maszyn do trawników. Szkopuł w cenie tego sprzętu 10600 funtów. Miłego oglądania.

Tomek
Posty: 40
Rejestracja: 26 lut 2016, 23:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Tomek » 15 mar 2016, 23:56

RobsonWawa pisze:Używana solidna glebka UNIA to około 2 tys. jak masz to sprzedaj dołóż i kup agregat.
Przerobienie glebki na sprawny agregat może kosztować więcej od gotowca i nie gwarantuje sukcesu :?:
Faktycznie po zastanowieniu taki układ byłby bardzo logiczny.
Glebogryzarki nie mam, tzn takiej do przeróbki, ale gdyby takową kupić i przerobić? Czasu w najbliższych miesiącach za wiele mogę nie mieć, ale gdybym miał zacząć kombinować jakieś własne sprzęty to taki agregat będzie chyba pierwszą rzeczą. No chyba że rok finansowo będzie piękny to sobie kupię, ale to by było zbyt pięknie... Po prostu przyjrzałem się budowie tego agregatu i jego prostota aż bije w oczy, jeśli oczywiście ma się bazę w postaci gleby jakiejś do zaadoptowania..

Topgarden
Posty: 19
Rejestracja: 05 mar 2016, 18:18
Lokalizacja: Rakoniewice wielkopolska

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Topgarden » 16 mar 2016, 08:33

cześc ja posiadam takie geo sb125 i jestem bardzo zadowolony choc slyszalem ze moga pekac w nich łancuchy . wstawiłem filmik w poscie yanmar af18 przepraszam ze na boku filmowanie musze to przy czasie zmienic. jesli chodzi o prawidłowe wykorzystanie tego sprzetu przy starym trawniku to mam doswiadczenie przy powierzchniach małych i duzych i moge co nieco poradzic aby ktos nie popełniał bledów przy pracy ta maszyna pozdrawiam ps szukam info na temat yanmar af18 cokolwiek
https://youtu.be/pmx4qGRGsTw
Ostatnio zmieniony 16 mar 2016, 11:29 przez Topgarden, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ