Agregat uprawowy SB125 GEO

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: marekspectra » 16 mar 2016, 10:25

Topgaren - gdybyś zechciał podzielić sie z nami swoją wiedzą i doswiadczeiem nt trawników - zachęcam gorąco do założenia takiego tematu. Na pewno rozwinie sie dyskusja pożyteczna dla wszystkich. Co do info nt Twojego Yanmara - tu może być mały problem bo maszyna jest stosunkowo "młoda" i nie tak popularna jak strarsze modele.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Adam bez ziemi » 16 mar 2016, 16:11

Topgarden na filmie widzę że nie wiesz po co jest łańcuszek na obudowie WOMu. Musi być przysięty do elementów stałych traktora lub agregatu. Nie mówię Ci tego po to aby się wymądrzać. Byłem świadkiem jak wałek wyrwał dłoń z barku, uwierz mi widok był nieciekawy.

Topgarden
Posty: 19
Rejestracja: 05 mar 2016, 18:18
Lokalizacja: Rakoniewice wielkopolska

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Topgarden » 16 mar 2016, 18:55

wiem ze to niebezpieczne filmik z pierwsych prob wiec wiem teraz ze trzeba podpinac

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Miecho » 20 kwie 2017, 23:29

Czy któryś z forumowiczów mógł by się podzielić doświadczeniami z użytkowania takiej maszyny? (chociaż PW)

szymon28
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2016, 11:10
Lokalizacja: Wodzisław sl

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: szymon28 » 21 kwie 2017, 21:42

Lepiej w temacie niż PW bo chętnych na wiedzę jest więcej. :D

ogon
Posty: 41
Rejestracja: 19 wrz 2016, 12:34

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: ogon » 21 kwie 2017, 21:53

Też się zastanawiam nad tym modelem.

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: RobsonWawa » 21 kwie 2017, 22:04

Jeśli chodzi o cenę to trudno znaleźć cokolwiek w pobliży ceny GEO
Różnice w nazwach czy kolorach ale produkt PRC
Mam od 2015r. dwie maszyny firmy , kosiarkę bijakową i glebkę.
Kosiarka OK solidna , w glebce muszę pilnować śrub przekładni
bo się luzują od wibracji, ale to jedyna przypadłość.
Jak już pisałem wcześniej separacyjną musiałem oddać bo była za ciężka
do mojego maluszka. A wyglądała na solidną .

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: TooSlow » 21 kwie 2017, 22:50

Napiszę to samo, co na PW:

Z moich doświadczeń:
- wałek tylny pokrzywiłem przy pierwszym przejeździe na działce, zrobiony z chińskiej stali.. Teraz, po przejeździe połowy działki (jakieś 700 metrów kwadratowych) duże wgniecenia na całym wale.
- nóż pierwszy złamał się też na pierwszym przejeździe (myślałem, że to wina połówki kostki brukowej schowanej pod ziemią). Następnego dnia złamałem dwa kolejne noże. Na szczęście mam sprzęgło przeciążeniowe, z którego już kilka razy leciał dym - po prostu grubszy patyk potrafi całkowicie zablokować sprzęt i wtedy włącza się sprzęgło. Nawet nie zdążę zareagować. A WOM w traktorze nie chcę uszkodzić.
- efekt (tak po zdjęciach kolegów widzę) jak po dobrej glebogryzarce, przynajmniej takie moje wizualne odczucia. Różnica taka, że glebogryzarka nie obciążałaby aż tak traktora i raczej by się nie blokowała. No i chyba zostawiałaby ziemię przemieloną, a nie jak to ma ten agregat, że ziemia ciągnie się cały czas z maszyną.

Ogólnie trochę żałuję, że nie wziąłem jakiejś japońskiej glebogryzarki.. Sprzedawca polecał mi to jako udoskonaloną glebogryzarkę.



Natomiast odnośnie kosiarki bijakowej, dziękuję Robsonowi, że napisał o konieczności zakupu modelu EFGC - to faktycznie jest sprzęt, który robi swoją robotę doskonale. Przynajmniej na razie ;) Tutaj zadowolenie 100%. Kosi jak pokręcona.

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Adam bez ziemi » 21 kwie 2017, 22:51

Ja w swojej wymieniłem juź noźe ale i korzystam z niej niemiłosiernie a i gleby gliniane. Włoskie maschio minimum 5 krotnie droższe. Angielskie podobnie. Nastawy mają lepiej rozwiązane, na korki a nie na rzymkach. Wałek końcowy mógłby być szerszy. Dla lekkich bez obciążenia przodu problem, waga dużo większą niź glebki .Coś koło 300 kg. Kilkukrotnie przejazd po ścierniskù i moźna siać, Podobnie z gęstą darni jeden przejazd nie wystarczy

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Adam bez ziemi » 21 kwie 2017, 23:05

TooSlov musisz się przyzwyczaić źe tej maszyny nie opuszcza jak glebki, ma się wspierać na wału. Jeśli puścić za głęboko to ona ma tendencję do małej niwelacja. W zeszłym roku przewróciłem tą machine 70 arów wzdłuż i w poprzek w ciągu 6 godzin. Jak nie mam pewności czy w ziemi nie natknę się na minę.to biorę pług jednoskibowy i niezbyt starannie przewraca działkę, usuwam wszystkie większe kamienie czy inny napotkanych gruz i dalej to juź agregat.

ODPOWIEDZ