Agregat uprawowy SB125 GEO

Woźny.
Posty: 20
Rejestracja: 10 lut 2016, 14:14
Lokalizacja: Skawina Kraków

Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Woźny. » 17 lut 2016, 18:08

Witam. Czy ktoś miał coś do czynienia z takim agregatem? Jak to się spisuje w praktyce? Bo po filmikach wygląda na lepszą maszyne niż glebogryzarka.
Przykładowy filmik https://www.youtube.com/watch?v=noSmWcjp8b0

Awatar użytkownika
Łogrodnik
Posty: 219
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:05

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Łogrodnik » 17 lut 2016, 18:55

Przecież to glebogryzarka nawet na filmie jest pokazane posiada normalne polskiego typu zęby.
Które owszem lepiej mielą od japońskich. Jest to glebogryzarka separacyjna czyli ma dołożony rząd takich zębów z tyłu co przeciąga kamienie aż do końca przejazdu. Dodatkowo sprzężona z wałkiem strunowym, który nie jest tak koniecznie potrzebny on tak ostatecznie równa glebę.
Jeżeli chodzi o GEO to chyba się trzeba tego wystrzegać bo to niestety średnia chińszczyzna.

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Miecho » 17 lut 2016, 19:53

Sprzęt dedykowany głównie dla firm ogrodniczych, przerabiasz stary trawnik, nawozisz ziemię i gotowe.
Kiedyś korzystałem z usług kolegi który miał Avanta z czymś takim.

Nie jest to zwykła, ma inaczej wygięte zęby, odwrotny kierunek pracy, wałek przede wszystkim ubija grunt i ustala głębokość pracy.
Zęby wyrzucają glebę na separator,
tutaj zostaje odsiana grubsza frakcja: kamienie, korzenie,
drobna frakcja przelatuje przez zęby i zasypuje grubszą chwilę wcześniej odsianą,
na koniec wałek rozbija pozostałe grudki i wszystko ubija

Kto raz użył tego w mojej branży, nigdy nie zapomni ;)

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: RobsonWawa » 17 lut 2016, 21:03

Bardzo dobre urządzenie dla tych co chcą zaoszczędzić czas.
Miałem zakupioną do swojego Iseki ale musiałem oddać
bo po prostu podnosiła mi traktorek.
350 kg było zbyt daleko wysunięte do tyłu
przez co nie pomagały nawet obciążniki.

Woźny.
Posty: 20
Rejestracja: 10 lut 2016, 14:14
Lokalizacja: Skawina Kraków

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Woźny. » 17 lut 2016, 22:09

Tylko pozostaje pytanie czy jest sens inwestować w coś takiego mając już samą glebogryzarke. Na filmiku robi robote ale jak widać tam jest bardziej piaszczysta gleba dlatego dość ładnie robi. Pytanie co będzie jak będę chciał zerwać stary trawnik i założyć nowy.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: k_sit » 17 lut 2016, 22:21

Skoro masz glebogryzarkę dołóż do niej wał . Starego trawnika tak nie ruszysz proponuje kultywator lub bronę tależową .

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Miecho » 17 lut 2016, 22:48

To nie jest glebogryzarka, a już na pewno nie można porównywać z japońskimi które są stworzone do pracy w błocie.

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Adam bez ziemi » 17 lut 2016, 23:36

Witam Panowie. Poświeciłem sporo czasu na odpowiedź woźnego ale z nie wiadomych przyczyn mój post się nie opublikował. Panowie czytajcie ze zrozumieniem a jak chcecie doradzać to nie rozpisujcie się na tematy o których macie blade pojęcie. Miecho wcześniej opisał działanie takiego sprzętu przy okazji pytania Niny w temacie moc glebogryzarki a głębokość. kolego Łogrodniku, wskaż mi dodatkowe zęby zamontowane na agregacie a oddam Ci swój za free. Ty zdaje się, sądząc po wpisach nawet nie widziałeś jak to działa. Po pierwsze Piszesz separacyjna, jej nazwa stąd się bierze że pracująć " pod prąd" oddziela grubsze frakcje, kamienie starą darń i przy pomocy grzebienia który ma z tyłu zakopuje w głębszych warstwach. Po drugie na Youtubie jest gdzieś film jak włosi przygotowują ogród do obsiewu Yankiem i agregatem czy inaczej glebogryzarką separacyjną. Co prawda używają agregatu innej marki niż wspomniana i kosztuje niemało bo około 36 tyś. zł ale operator jeździ a chłopaki łażą z rękami w kieszeniach. Na pierwszy rzut oka a widziałem osobiście przy pracy aki agregat ma lepiej rozwiązaną regulację nacisku wałka i wał jest szerszy od agregatu co lepiej wyrównuje powierzchnię między przejazdami. Jededn przejazd i siejesz, dokładnie tak jak wspomniał Robson, Dołożenie wałka do zwykłej glebki nic nie da. Teraz porównanie obu tych sprzętów w praktyce. Wjechałem na sąsiadujące działki porośnięte starą murawą o podobnej pow. 1000 m2, na pierwszej użyłem zwykłej glebki a na drugiej separacyjnej. w pierwszym ogrodzie obsiałem po 2 popołudniach do nocy i całej wolnej sobocie co daje jakieś 30 godz. Na drugim wystarczyło jedno popołudnie, jeden przejazd i siałem. Odpowiedź gotowa. A co do gleby, ciężka, gliniasta. Warunkiem jest odpowiednia wilgotność ziemi. Na suchych i słabych glebach oba te sprzęty będą pracować jakbyś chciał do reszty plażę wysuszyć pozostawiając mąkę. A co do stwierdzeń że glebka niszczy ziemię, mylny osąd. Jest dostatecznie dużo opracowań naukowych popartych praktyką że nie będę się rozpisywał. Gdybym mieszkał bliżej Was pościgałbym się z tymi co proponują Ci użyć talerzówek czy bron a ja wjadę agregatem. Puentując kolego woźny o ile masz traktorek który poradzi pracując z tym ciężarem do trawników zdecydowanie polecam. Odejdzie Ci mnóstwo pracy.

Woźny.
Posty: 20
Rejestracja: 10 lut 2016, 14:14
Lokalizacja: Skawina Kraków

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Woźny. » 18 lut 2016, 00:21

I to jest konkretna odpowiedź. Traktorkiem się nie martwie bo mam yanka 22KM a niedawno dokupiłem iseki 40KM więc koń jest. A Ty posiadasz dokładnie ten model agregatu czy jakiś inny bliźniaczy?

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Agregat uprawowy SB125 GEO

Post autor: Adam bez ziemi » 18 lut 2016, 09:35

Nie tejj firmy ale podobny. Zachodnie są lepsze ale częstokroć 5 razy droższe. Ja k interesuje Cię temat zakładania trawników obejrzyj pracę sprzętu o nazwie Blec. Byłem na pokazach, to co robią anglicy to odbiera mowę że ździwienia, niestety cena też. Ale warto popatrzeć mistrzów ogrodnictwa. Jeśli komuś zdaje się że zakładanie trawników to pestka, żyje w głębokiej niewiedzy. Największą frajdę będziesz miał podczas pracy agregatem jak zobaczysz z jaką łatwością znika stara darń nie nawija na noże jak w przypadku zwykłej głebki. Porady z cyklu, użyj kultywatora rozbawiły mnie do łez. Na miły Bóg, tym się nawet nie rozgarnie kretowisk. Jak wynaleziono go ponad 100 lat temu to może i było dobre ale nie na starą dań. Są nowoczesne kultywatory sprzęgane często z innymi maszynami ale potrzebują ciągników o mocy często pow 200 km a nie takich jakich my używamy

ODPOWIEDZ