Rozrzutnik sadowniczy - projekt

tomek1
Posty: 163
Rejestracja: 21 lis 2013, 21:32
Lokalizacja: Łódzkie (piotrkowski)

Rozrzutnik sadowniczy - projekt

Post autor: tomek1 » 17 sty 2016, 22:02

Poszukuję projektu rozrzutnika sadowniczego , który chciałbym zrobić - jeśli dam radę . Chcę go stosować do sypania trocin pod moje roślinki.
Dla uściślenia chodzi mi o http://www.dittaseria.pl/pl/maszyny-sad ... rnika.html , ale mniejszy .
Może ma ktoś taki sprzęt lub inne zdjęcia , informacje , dane , wymiary itp .

Awatar użytkownika
Łogrodnik
Posty: 219
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:05

Re: Rozrzutnik sadowniczy - projekt

Post autor: Łogrodnik » 17 sty 2016, 22:21

Witam Panie Tomku.
Proponuję poszukać coś podobnego pod hasłem ROZŚCIEŁACZ DO SŁOMY.
Może coś się spodoba.

tomek1
Posty: 163
Rejestracja: 21 lis 2013, 21:32
Lokalizacja: Łódzkie (piotrkowski)

Re: Rozrzutnik sadowniczy - projekt

Post autor: tomek1 » 17 sty 2016, 22:39

No dzięki Panie Łogrodnik :D ( nie panujemy sobie ),przegladam właśnie ale nie wiem bo ja chciałbym aby maszyna działała bez pomocy pracownika ( w tym przypadku podawanie bel słomy) . Szerokość max 120cm ,nie wiem jak jest w nich z promieniem skrętu ale dł. cał. ok 4m.

Awatar użytkownika
Łogrodnik
Posty: 219
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:05

Re: Rozrzutnik sadowniczy - projekt

Post autor: Łogrodnik » 17 sty 2016, 22:48

No właśnie Hmmm.
Mam pomysł:
Można by zrobić jednoosiowe z taśmą taką jak w rozrzutniku, następnie dać coś w stylu rotora od belarki żeby rozdrobniło trochę a na samym końcu coś do rozrzucania takie koło z łopatami jak się stosuje w pługach wirnikowych tylko żeby miało szersze te łapy.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Rozrzutnik sadowniczy - projekt

Post autor: RobFra » 17 sty 2016, 22:56

Najprościej i najtaniej to kupić lejek i lekko przerobić. Pewnie, że nie ta wydajność, ale bez pracownika i w cenie ok. 1-2 silnika hydraulicznego rozrzutnika z filmu.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

tomek1
Posty: 163
Rejestracja: 21 lis 2013, 21:32
Lokalizacja: Łódzkie (piotrkowski)

Re: Rozrzutnik sadowniczy - projekt

Post autor: tomek1 » 17 sty 2016, 23:03

Łogrodnik pisze:No właśnie Hmmm.
Mam pomysł:
Można by zrobić jednoosiowe z taśmą taką jak w rozrzutniku, następnie dać coś w stylu rotora od belarki żeby rozdrobniło trochę a na samym końcu coś do rozrzucania takie koło z łopatami jak się stosuje w pługach wirnikowych tylko żeby miało szersze te łapy.
O czymś takim myślałem , ale RobFra chyba ma racje (jesli dobrze rozumiem ) . Lejek czyli rozsiewacz do nawozów ? Ale ile to ma pojemności i co rozumiesz przez "lekko przerobić" ?

jfry
Posty: 137
Rejestracja: 04 paź 2014, 21:20

Re: Rozrzutnik sadowniczy - projekt

Post autor: jfry » 17 sty 2016, 23:48

Zobacz cos takiego http://olx.pl/oferta/rozrzutnik-obornik ... a67b-gdyby zdemontować wałek rozrzucający i wykombinowac jakiś lejek albo pochylnię podającą trociny na bok to sprawa byłaby prosta.Sam mam dokładnie taki model ,ale do normalnego użytku.Co ważne -po zdemontowaniu bocznych osłon , da się go wsadzić do średniego Ducato.Wysteje trochę dyszel.

jfry
Posty: 137
Rejestracja: 04 paź 2014, 21:20

Re: Rozrzutnik sadowniczy - projekt

Post autor: jfry » 18 sty 2016, 08:13

Lepszy pomysł na to, żeby trociny sypały się pod krzaki-za tylną krawędzią podłogi dać rynnę z przenośnikiem ślimakowym-jak w maszynkach
od mięsa.Napęd od zębatki ,która napędzała zdemontowany wał rozrzucający.Szybkość wysypywania realizowana jak w każdym rozrzutniku przez posuw łańcuchów.Żeby cała objętość ładunku nie jechała do tyłu,zakładasz tylną burtę ,w miejsce aparatu rozrzucającego ,dobierając szczelinę wysypywania .Można byłoby zrobić talerz rozrzucający ,ale żeby wykorzystać ten wolny napęd od rozrzutu trzeba by dodatkową przekładnie kątową.Tak czy owak powinno działać ,a roboty przy tym prawie nic.Co myślisz?
Powodzenia Jurek.

borówka
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2014, 21:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Rozrzutnik sadowniczy - projekt

Post autor: borówka » 18 sty 2016, 13:41

Widziałem rozrzutnik obornika przerobiony do podsypywania trocin i nie tylko właśnie z taką rynną .Jak znajdę to podeśle link.
______________________ Pozdrawiam Andrzej

Awatar użytkownika
Łogrodnik
Posty: 219
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:05

Re: Rozrzutnik sadowniczy - projekt

Post autor: Łogrodnik » 18 sty 2016, 15:02

A ja bym zrobił to na podstawie ROZSIEWACZA DO WAPNA i dodał z tyłu talerze do rozrzucania nawozów.
Lub Kupił jakiś rozsiewacz do nawozów Amazone tak z 1t i dodał do niego oś. Powiększył jeszcze wyloty do wiórów.
Możę nawet większy bo wióry są raczej lekkie tylko objętościowe.

ODPOWIEDZ