Belka, dżwig, podnośnik RobsonWawa

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Belka, dżwig, podnośnik RobsonWawa

Post autor: RobsonWawa » 04 lis 2015, 19:23

Muszę przygotować fundamenty pod konstrukcję namiotu 6x12m i dziś popracowałem.
Podglądając pomysł kolegi " marekspectra" dziś użyłem belki od wiertnicy do podnoszenia i przemieszczania
elementów betonowych. Belka 3" ze wzmocnieniem i o ściankach 4 mm doskonale się sprawdziła i już wiem ,
że nie muszę konstruować osobnej maszynki do podnoszenia.
Dżwig.JPG
Dżwig.JPG (113 KiB) Przejrzano 3825 razy
Na górze wykorzystany sworzeń wiertnicy, pas nośny 1T i 2 kołeczki do blokowania pentli. Proste , a jakie skuteczne :-)
Sam byłem mile zaskoczony :-)

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Belka, dżwig, podnośnik RobsonWawa

Post autor: marekspectra » 04 lis 2015, 21:26

Gdzies ma filmik jak w podobny sposób wydzierałem krawęzniki z rabaty. Solidne ex drogowe :) i jechały sobie na skraj działki, gdzie układałem je w kwadrat na palecie. Nie jestem cherlawy, ale poderwać je z jednej strony to było wyzwanie, a co dopiero wyrwać z ziemi,podnieść, przenieść i ułożyć. A wszystko dało rade, bo Kubotka i starożytna dzwignia dają rade :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Belka, dżwig, podnośnik RobsonWawa

Post autor: hazi_k » 05 lis 2015, 13:32

marekspectra pisze:Gdzies ma filmik jak w podobny sposób wydzierałem krawęzniki z rabaty. Solidne ex drogowe :) i jechały sobie na skraj działki, gdzie układałem je w kwadrat na palecie. Nie jestem cherlawy, ale poderwać je z jednej strony to było wyzwanie, a co dopiero wyrwać z ziemi,podnieść, przenieść i ułożyć.
A moim zdaniem to lepiej jest używać traktorka do takich "akcji" bo nie dość że fun z dobrze wykonanej pracy to oszczędność własnego zdrowia. Krzywdę można sobie zrobić bardzo szybko a nadwyrężony kręgosłup leczy się potem bardzo długo.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

ODPOWIEDZ