Rębak dwuwałowy by TOKU

Awatar użytkownika
Łogrodnik
Posty: 219
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:05

Re: Rębak dwuwałowy by TOKU

Post autor: Łogrodnik » 07 gru 2015, 21:10

Nie no Gratulacje !
Bierze wszystko co się mu poda, taki sprzęt to ja rozumiem, wychodzi na to że warto zrobić coś samemu.
Po pierwsze wiesz z jakiej jakości są wykonane materiały i wgl. jak to działa !
Tylko może dorób coś w rodzaju popychacza jeżeli rębak nie pobierze wszystkiego, kawałek deseczki wyłożony gumą i trzonek , chociaż znając życie odwalisz jakiś mega sprzęt :P

Gratuluję i Pozdrawiam !

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Rębak dwuwałowy by TOKU

Post autor: toku74 » 07 gru 2015, 21:29

Mam taki "popychacz" na kijku, ale póki co wciąga wszystko co sie poda.

Świeżak
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2015, 22:45

Re: Rębak dwuwałowy by TOKU

Post autor: Świeżak » 08 gru 2015, 06:55

Piękny sprzęt :-D no az miło popatrzyć. Tez bym taki chciał bo jest na prawde dobry ale mi sie nie przyda, z gałęziami mam malo doczynania, a do palenia mam pieńki z jabłonek od znajomego sadownika :-D

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Rębak dwuwałowy by TOKU

Post autor: toku74 » 12 gru 2015, 23:07

Dzisiaj /tj.12.12.15/ puściłem maszynę w konkretny kierat. Zdjęcia jak w 'co dzisiaj robiłem". Ładowałem "na maxa" i powiem, że jestem....byłem miło zaskoczony. Wali wszystko jek popadnie. Grube , cienkie, kupa różnych. Strzępy po 2-3 cm. Rozsypane po lesie- ekologicznie. Oglądałem dużo różnych filmów z pracy podobnych maszyn i .... te filmy nie oddają całokształtu togo co robią. Porównuję to do tego jak patrzę na moje zmagania. Jest to fajny sprzęt i polecam go każdemu kto ma jakiś własny kawałek zadrzewienia i nie wie co zrobić z krzaczkami. Ogólnie bardzo ładnie pachną i liczę na eleganckie grzyby za jakiś czas.
Ps: właśnie trwa impreza- opijanie rębaka. Wpadło /no teraz już sobie poszli/ paru kumpli celem "odebrania" robót nad sprzętem- opinie raczej pozytywne. Podoba im sie i mają chęć na kolejne "odbiory' , tym razem w terenie. Ja zresztą też :D

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Rębak dwuwałowy by TOKU

Post autor: emek650 » 13 gru 2015, 11:43

Ps: właśnie trwa impreza- opijanie rębaka
To teraz można uznać sprzęt za w pełni przygotowany do pracy, na pewno się "nie rozeschnie" :D :D
Poza tym gratuluję, jak zwykle, oprócz tego że działa , jest śliczny :) .
Kiedy planowałem budowę swojego, oglądałem różne konstrukcje, od przerobionych sieczkarń, poprzez tarczowe, jednowałowe, itp. w końcu zdecydowałem że będzie to dwuwałowy, i jest to dobry wybór.

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Rębak dwuwałowy by TOKU

Post autor: zbYszek » 13 gru 2015, 11:48

toku74 pisze:Dzisiaj /tj.12.12.15/ puściłem maszynę w konkretny kierat. [...]Wali wszystko jek popadnie. Grube , cienkie, kupa różnych. Strzępy po 2-3 cm.
Po pierwsze: gratulacje udanego sprzętu. :)
Po drugie: Piszesz o strzępach 2...3cm - o ile dobrze rozumiem, to rębak dwuwałkowy rąbie na dość długie kawałki (w porównaniu z bębnowym czy tarczowym) - jakich strzępach piszesz?
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Rębak dwuwałowy by TOKU

Post autor: toku74 » 13 gru 2015, 12:05

Na dłuższe to potnie i owszem, ale jak mu się je odpowiednio przygotuje- prsta laga bez gałęzi. Ja wrzucam całe drzewka z gałęziami. Te gałęzie powodują, że drzewko ma opór przy przechodzeniu przez lejek, a noże wciągają same, ale po mniejszym odcinku. Plus tego taki, że strzępy są większe od tych z rębaka tarczowego , ale i tak wystarczjąco małe, żeby je rozrzucić jako ściółka. Przygotowaną lagę tnie na długość ok. 12-20cm, a jak popchniesz ręcznie to dłuższe.

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Rębak dwuwałowy by TOKU

Post autor: zbYszek » 13 gru 2015, 17:05

O widzisz!
Dziękuję za wyjaśnienie - daje to do myślenia co do wyboru rębaka. Dotychczas brałem pod uwagę tylko bębnowe jako "złoty środek". Skoro jednak i dwuwałkowe potrafią drobniej mielić, to warto ponownie rozpatrzeć dostępne rozwiązania i układy.
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Rębak dwuwałowy by TOKU

Post autor: Miecho » 15 gru 2015, 08:44

Hardcorowy operator
Anatomia rębaka - wszystko jak na dłoni


Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Rębak dwuwałowy by TOKU

Post autor: marekspectra » 15 gru 2015, 09:09

Najpiew zobaczyłem kadr z filmu, poźniej przeczytałęm tytuł:

ANATOMIA RĘki... :) Ups.. RĘbaka .. :) ech..
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ