Ładowacz do belek (np.podkłady kolejowe)

Awatar użytkownika
chudymajkel
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:14
Lokalizacja: Śląskie

Ładowacz do belek (np.podkłady kolejowe)

Post autor: chudymajkel » 18 sie 2015, 12:42

Murek oporowy z podkładów kolejowych.
Do noszenia ciężarów wykorzystałem Kubote. Dorobiłem na szybko ramię wg. projektu Marka od jego ładowacza na TUZ. viewtopic.php?f=45&t=18
Dzięki Marku za pokazanie rysunków i szczegółowy opis projektu twojego Ładowacza. Dzięki temu nie musiałem się zastanawiać, mierzyć, główkować tylko odrazu zabrałem się za cięcie i spawanie elementów. Zaoszczędziłem sporo czasu. Będę chciał dokończyć ładowacz ale teraz niestety nie ma na to czasu.

Parę fotek z układania podkładów

Obrazek
Kubota B 1902 + ramie podnośnika z chwytakiem

Obrazek
Kubota B 1902 + ramie podnośnika z chwytakiem

Obrazek
Kubota B 1902 + ramie podnośnika z chwytakiem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdr. Michał

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Ładowacz do belek (np.podkłady kolejowe)

Post autor: marekspectra » 20 sie 2015, 11:57

A teraz pomyśl jak byś wykonał tą pracę bez swojego traktorka :)


Ciesze sie że ten prosty ładowacz sie sprawdził. Myslę że bedziesz z niego zadowolony. Zresztą jakieś pół roku temu Oskaradrenalina podesłał mi link do firmy która ... zaczeła robić i sprzedawać dokładnie takie same ładowacze jak mój :) nawet identyczna kolorystyka :) i mój osobisty "patent" na wykorzystanie rzymki :)


Szykuje sie piękny ogód jak widzę... chetnie bym widział nowy temat... coś w rodzaju... "Mój Ogród - budowa i efekty"

Można by pokazać co można (i jak) zrobić dzieki naszym maszynkom i nie tylko :)

PS
Akant Ogrody daje setki krócitkich filmików z pracy podczas rekultywacji/zakładnia ogródków czy trawników - i my moglibuśmy mieć taki swój kącik na FORUM
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
chudymajkel
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:14
Lokalizacja: Śląskie

Re: Ładowacz do belek (np.podkłady kolejowe)

Post autor: chudymajkel » 20 sie 2015, 20:42

Marku dzięki za miłe słowa. Pomysł jest fajny. Jest tu kilku zawodowców od zieleni. Na pewno można by się wiele od nich nauczyć.
Jak będę coś dłubał u siebie to załorze nowy temat. Tylko zastanawiam się gdzie, żeby się to kupy trzymało.
pozdr. Michał

ODPOWIEDZ