kubota B1702-budowa tura,pytania związane z hydrauliką

irasrosiu
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2014, 09:35

kubota B1702-budowa tura,pytania związane z hydrauliką

Post autor: irasrosiu » 01 lis 2014, 10:50

Witam ,jestem tu nowy,z zaciekawieniem czytam wasze posty-niezła robota:).Zalogowałem sie poniewaz kupiłem ciągnik kubota B1702 i rozpoczynam prace na dołożeniem tura do tego mikrociągnika.opanowałem juz prawie wszystko,problem zaczął sie kiedy chcialem zamówić siłowniki.Nikt nie potrafil mi doradzić jakiej średnicy powinien być tłok siłownika żeby optymalnie wykorzystać parametry pompy hydraulicznej w ciągniku. Jest to mały ciągnik więc moimi założeniami jest żeby sie tym turem pracowało przyjemnie,w miare szybko i żeby dawał radę.Oczywiście maja byc dwustronne.Jakie siłowniki zakładacie w swoich traktorkach? Może macie jakieś namiary gdzie można by kupić za rozsądne pieniądze cały osprzęt do hydrauliki.Nurtuję mnie jeszcze jak macie rozwiązane podłączenie rozdzielacza do traktora,może ma ktoś ten sam model i ma już to za sobą więc licze na zdjęcia rozwiązań :).

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: kubota B1702-budowa tura,pytania związane z hydrauliką

Post autor: k_sit » 01 lis 2014, 17:26

Witaj. Zajrzy do moich postów Kubota bulltra B1-17 to model wyżej bo wyposażony w elektronikę podnośnika oznakowany na ramie B1702D . Jest tam napisane co i jak rozwiązałem na filmach o mówione jest podłączenie rozdzielacza.
Z jakego województwa piszesz?
Co do szybkości działania przy pompie o wydatku 20 l/min cudów nie ma . Siła to pojęcie względne zależne od wielu czynników długości ramienia ,sposobu mocowania siłownika, powierzchni tłoka,ciśnienia wytworzonego przez pompę.

ronaldinio
Posty: 11
Rejestracja: 01 lis 2014, 22:28

Re: kubota B1702-budowa tura,pytania związane z hydrauliką

Post autor: ronaldinio » 01 lis 2014, 22:33

Kolego napisz do mnie na e-mail to ci powiem co i jak zajc92@gmail.com

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: kubota B1702-budowa tura,pytania związane z hydrauliką

Post autor: toku74 » 01 lis 2014, 23:17

Marek kupił oryginał to do niego pisz zapytania. Co oryginał to oryginał. Parametrami do Twojej samoróbki nie powinien się różnić.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: kubota B1702-budowa tura,pytania związane z hydrauliką

Post autor: k_sit » 02 lis 2014, 06:44

Fakt faktem że oryginał tylko nie do jego typowo też kombinował, oczywiście miał prościej. Lecz jaka frajda zaprojektować i wykonać to samemu. Wiadomo trzeba miec podstawowy sprzęt warsztatowy szlifierka spawarka wiertarka.
Siłownik które wykorzystałem zdobyłem na złomie od podnoszenia kabiny man i liaz tłoczysko / sr cylindra / skok 25/63/40 22/50/30 mocowania na sworznie fi 25 dostępne w Agromie. Rozdzielacz trzysekcyjny, szybkozłącza 3/8" rurki bezszwowe precyzyjne i zakuwki .

ronaldinio
Posty: 11
Rejestracja: 01 lis 2014, 22:28

Re: kubota B1702-budowa tura,pytania związane z hydrauliką

Post autor: ronaldinio » 02 lis 2014, 08:22

Pracuje od 5 lat przy japonczykach buduje tury,kabiny do traktorkow, itd.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: kubota B1702-budowa tura,pytania związane z hydrauliką

Post autor: k_sit » 02 lis 2014, 08:52

Powitać fachowca w jakiejś formie czy serwisie . Masz może dostęp do katalogów części naszych pojazdów.

irasrosiu
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2014, 09:35

Re: kubota B1702-budowa tura,pytania związane z hydrauliką

Post autor: irasrosiu » 02 lis 2014, 09:58

Jestem z woj. wielkopolskiego.Krzysiek Gdzie kupiłeś te rurki bezszwowe,jak sie je zarabia,trzeba mieć jakieś narzędzie do tego? Podejrzewam że cudów nie bedzie z szybkością podnoszenia dlatego myśle zeby założyć dodatkową pompe hydrauliki do wałka przód silnika .mam pompe od władymirca i chcialbym ją zastosować,dodatkowy zbiornik i powinno śmigać.A co powiecie na zamontowanie z przodu szczotki tzn, zamiatarki,czy przy takiej mocy jaką mam mój ciągnik są jakieś ograniczenia,pytam bo mam szczotke która ma 2m szerokości,napedzana za pomoca silnika hydraulicznego i niewiem czy moja kubota to uciągnie przy odsniezaniu śniegu,czy wogóle hydraulika rozpędzi tą szczotkę. Jak ją postawiłem z przodu traktora to wyglądało to tak jakby mucha miała pilot od tv przyklejony do przdnich nóżek i próbowała to ruszyć.Niewiem czy wogóle o tym myśleć ,bo narobie sie przy przerabianiu tego pod mały ciągnik a może egzaminu to nie zda.W necie są szczotki około 1m szerokie do minitraktorów,więc mam mały dylemat.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: kubota B1702-budowa tura,pytania związane z hydrauliką

Post autor: k_sit » 02 lis 2014, 11:01

Rurki w sklepie hydrauliki siłowej do tego są odpowiednie nakrętki i baryłki zaciskowe do wyginania koło linowe i dźwignia lub giętarką od rurek . Co do zamiatarki szczotkę możesz zwęzić do 1,5m i dać ją pod skosem. Napęd pompy z przód silnika byłby niezależny coś jak w ostrówku, ale mógłby zbytnio go obciążyć . Wom do napędu pompy i silnika hydraulicznego też ma sens. Pompa ma ograniczenia co do prędkości , przy silniku napęd jest przez rozrząd i po przełożeniu 1:2 .
Przez zastosowanie mniejszych przekrojów siłowników uzyskasz prędkości a stracisz na sile przekrój przewodów też ma znaczenie.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: kubota B1702-budowa tura,pytania związane z hydrauliką

Post autor: RobFra » 02 lis 2014, 15:30

k-sit podał wydatek pompy rzędu 20l/min. Do tego załóż ciśnienie rzędu 130bar. Czyli na każdy cm2 tłoczyska będzie działać siła prawie 130kg.
Im cieńsze przewody i siłowniki to większe opory dla oleju (będzie się grzał), ale będzie szybciej działał. Warto dołożyć dodatkowy zbiornik na olej.
Przy większych siłownikach dasz większe przełożenia na ramionach i będzie podobnie szybko.
Nowe materiały do dostania w sklepach hydrauliki siłowej np. Tubes. Rurki bezszwowe też mają.
Ja bym zaczął poszukiwania od złomowiska i na tej bazie szukał reszty.
Aha w Tubes mają np. wężyki kewlarowe z ciśnieniem rozrywania 630bar, tylko średnica wew. 3mm i 1mb z okuciami to ok. 100zł... Ale można łatwo poprowadzić i zrobią na wymiar.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

ODPOWIEDZ