Nowy ładowacz z selltech

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Kontakt:

Re: Nowy ładowacz z selltech

Post autor: jarekstryszawa » 21 sty 2017, 09:25

Tak- ramka jest bezcenna jeśli się chce korzystać z różnych narzędzi. U mnie zwykle jeżdżę z założoną ramką do wideł paletowych i w sumie to ich (tzn. wideł z paletami) najczęściej używam.
Do tego jak korzystam z rębaka to ciągnik stoi przodem do stoku i wtedy oprócz zaciągnięcia hamulca ręcznego zapieram się o grunt ramką. Gdyby tak bez tego przypadkiem puścił ręczny to ciągnik zatrzymałby się chyba dopiero kilkaset metrów niżej...
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Aviator

Post autor: Aviator » 27 lut 2017, 12:30

https://youtu.be/E7_9gGjdGso

Jakby ktoś jeszcze nie widział. Szkoda że pokazali go w piaskownicy a nie w pracy.

szymon28

Post autor: szymon28 » 27 lut 2017, 18:17

Demontaż łyżki jak i całego ładowacza pokazali. A w drugą stronę? Ładnie poprawiony przyspieszacz łyżki. Ogólnie chyba najlepszy tur dla naszych maszyn dostępny na naszym rynku.

Awatar użytkownika
k_sit

Post autor: k_sit » 27 lut 2017, 19:48

Trochę poprawili ale nadal daje wiele do życzenia z tym wywrotem łyżki . Chodzi mi dokładnie w pozycji zamkniętej na poziomie gruntu . Jak widać musi być użyta siła perswazji by ładować sam opuścił ciągnik . Czekam na dalszy rozwój tego ładowacza.
pozdr. Krzysiek.

Miecho

Post autor: Miecho » 27 lut 2017, 20:01

Po filmie sadze, że operator niema za dużego doświadczenia z ładowaczem i nie powinno się brać tego pod uwagę przy ocenie sprzętu.
Ciekawe jak by jego praca wyglądała jak by przez 8h nabierał po pól łyżki ziemi atakując pryzmę z rozpędu i jeszcze z uniesiona łyżką.
Ja na czubek ma więcej niż on w łyżce.
Przy zdejmowaniu są wycięte klatki, jakieś kiepskie dojście do szybkozłączy. Szybko złącza zaraz przy masce, ciekawe jak z dostępem do podzespołów ciągnika?

Ze zdjęcia wygląda fajne, ale na podstawie filmu bym nie kupił.

kubi

Post autor: kubi » 27 lut 2017, 20:07

Rozdzielacz i szybkozłącza to chyba oryginał z BX2350.
Kubota B1820 DST

perszeron

Post autor: perszeron » 28 lut 2017, 12:07

Ale widać, że jednak projekt się rozwija i już w tym modelu parę niedoróbek z mojego egzemplarza zostało poprawionych. Co do demontażu, to faktycznie trzeba mu pomóc, ale jest to spowodowane zbyt małą wagą przodu ładowacza. W tym przypadku punkt podparcia ładowacza stojącego na stopkach powinien być przesunięty maksymalnie w stronę przednich kół traktorka, żeby poprawić działanie działanie szybkiego demontażu.

Co do mojego egzemplarza na razie taplał się już trochę w gnoju przy wywożeniu obornika ze stajni i dał radę. Kupiłem do niego stare porządne widły. Dospawałem do nich mocowania które dostałem od producenta w gratisie przy zakupie ładowcza. Nadal uważam, że stosowane obecnie mocowanie narzędzi nie jest najszczęśliwsze i dużo lepiej sprawdziłoby się mocowanie na standardowych "euro" hakach, np. takie jak ma ukasso w swoim iseki.

kubi

Post autor: kubi » 28 lut 2017, 13:48

Niestety nie planują wprowadzenia euroramki.
Kubota B1820 DST

szymon28

Post autor: szymon28 » 25 lip 2017, 20:23

Awatar użytkownika
k_sit

Post autor: k_sit » 26 lip 2017, 06:27

Z drobnymi i sypkim kamyczkiem to jeszcze ok . Lecz przy piachu lub ziemi i załadunku na przyczepę to będzie problem z opuszczeniem przez surowiec łyżki . Brak odpowiedniego wywrotu łyżki. Żadna rewelacja z tym krokodylem .
pozdr. Krzysiek.

ODPOWIEDZ