Ładowacz czołowy 3 sekcyjny Yanmar FX335D

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Ładowacz czołowy 3 sekcyjny Yanmar FX335D

Post autor: k_sit » 26 sty 2016, 12:55

Na filmie o udźwigu zwróćcie uwagę na zamocowanie i odległość między osią przednią a tylną . Jaki również odległością od ładunku a osią przednią.

Awatar użytkownika
ukasso
Posty: 161
Rejestracja: 07 kwie 2014, 15:23

Re: Ładowacz czołowy 3 sekcyjny Yanmar FX335D

Post autor: ukasso » 27 sty 2016, 15:06

Na tym filmiki facet pokazuję max udźwig ładowacza zanim tylne koła nie odrywają się od podłożą .Nie jest to jednak ciężar z jakim można sobie bez problemu pracować i poruszać się ,to głupota i nic więcej .
Trzeba zachować rozsądek, ale ja też uważam, że 200kg to za mało jak na Twój stosunkowo duży traktor. Przy przelewie ustawionym na 200kg udźwigu tur nie będzie miał siły unieść łyżki wbitej w kupkę żwiru. Znam z autopsji. Jak sprawdzałem maksymalną siłę mojego traktorka to wyszło mi ponad 300kg+ciężar palety+ciężar wideł (115kg), czyli razem grubo ponad 400kg. Przy takim ciężarze tylne koła pozostawały na podłożu i zaczynał działać przelew. Czyli tur nie odrywał się od ziemi. Oczywiście jazda z takim ciężarem jest już uciążliwa, bo traktorek chwieje się na nierównościach terenu jeśli tył nie jest dociążony. Jazda z takim dużym obciążeniem zdarza się jednak niezwykle rzadko. Ja pracuję najczęściej z materiałami sypkimi jak żwir, ziemia, destrukt, ewentualnie glina. Łyżka od ładowacza jest o wiele lżejsza niż widły i nie mieści się na niej urobek o tak dużej masie, więc jazda nie obciąża zbytnio podzespołów traktorka. Jednak chwilowy maksymalny udźwig przydaje się podczas nabierania z pryzmy. Kiedy łyżka wbija się w nią, chwilowo obciąża ją dużo większa masa. Dopiero po uniesieniu zostaje to, co zmieściło się w środku. Przy udźwigu 200kg i łyżce szerokiej na powiedzmy120cm traktorek nie da rady podnieść szufli wbitej nawet w luźny piach.

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Ładowacz czołowy 3 sekcyjny Yanmar FX335D

Post autor: Szam » 27 sty 2016, 17:15

ukasso pisze: ... Jednak chwilowy maksymalny udźwig przydaje się podczas nabierania z pryzmy. Kiedy łyżka wbija się w nią, chwilowo obciąża ją dużo większa masa. Dopiero po uniesieniu zostaje to, co zmieściło się w środku. Przy udźwigu 200kg i łyżce szerokiej na powiedzmy120cm traktorek nie da rady podnieść szufli wbitej nawet w luźny piach.
Potwierdzam, tak dokładnie jest w moim, z 350 kG udźwigu. Trzeba wtedy leciutko na wsteczny i dźwiga. Łyżka o szerokości 120 cm i pojemności ok. 0,12 m3. Dociążenie tyłu przy pełnej łyżce, zdecydowanie pomaga w transporcie, szczególnie przy zjazdach w dół i konieczności hamowania.

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Ładowacz czołowy 3 sekcyjny Yanmar FX335D

Post autor: piotrbpm » 30 sty 2016, 08:45

Oczywiście zgadzam się z wami 200kg chciałbym wozić na łyżce i w sposób energiczny poruszać się z nim .Oczywiście przelew będzie regulowany na bieżąco aby dobrać optymalne parametry pracy :)
Troszkę pogoniłem prace ale za nim pogoniłem troszkę się cofnąłem ,zamiast płaskowników 15mm wstawiłem 10mm na boki i dzięki temu odchudziłem ponad 10kg ramę .Tak to się teraz prezentuję ,postanowiłem że najgrubsze płaskowniki dam 15mm aby nie szaleń z ciężarem .
Marku aby zapobiec skręcaniu się ceownika 160 na końcu zrobię po obu stronach wyparcie które oprze się na tylnym moście .
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dziś założyłem całość na ciągnik i na nim spawałem boki .Ku mojemu zdziwieniu po wykręceniu wszystkich 12 szt śrub mocowanie tura nie opadło :D
Stukanie po obu stronach młotkiem dopiero wyzwoliło mocowanie z objęć Yanmara :)
Niestety nie przewidziałem tak mocnego spasowania ,oczywiście jest jeszcze odrobinę farby na mocowaniach i płaskowniki mają na sobie taką zgorzelinę i ją jeszcze wypoleruję oczyszczę i powinno być ok :)
Wygląda to imponująco na żywo :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Ładowacz czołowy 3 sekcyjny Yanmar FX335D

Post autor: Szam » 31 sty 2016, 22:06

Jak pasuje na śrubach, to zakołkuj po skręceniu, będzie powtarzalne.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Ładowacz czołowy 3 sekcyjny Yanmar FX335D

Post autor: k_sit » 01 lut 2016, 07:40

Nie przewidziałeś że materiał się rozgrzeje i stygnie podczas spawania . Należałoby podłużyć 1 mm paski pomiędzy korpusem a ramą i spawać. Teraz też ci to powichruje jak spawał będziesz. Nato niema siły. Technologicznym sposobem jest nagrzewanie po przeciwnie stronie spoiny co spowoduje przegięcie termiczne lub wcześniejsze wygięcie w miejscu spawu. Podobnie zachowają się ramiona jak będziesz je spawać. Spaw zawsze się kurczy. Powinneś jeszcze pod frezować ranty przed spawaniem elementów grubszych . A tak poza tym fajnie wygląda. Wzorujesz się na konstrukcji made in boss tak wnioskuje po mocowaniu słupic.

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Ładowacz czołowy 3 sekcyjny Yanmar FX335D

Post autor: piotrbpm » 01 lut 2016, 15:11

Krzychu przewidziałem :) wiem o tym że podczas spawania dzieją się takie rzeczy nie spawam od wczoraj:)
Dlatego boczne kolumny tylko połapałem spawając po przekątnych i czekałem do ostygnięcia ,zamontowałem na traktor główny ceownik poprzykręcałem do korpusu boczne blachy i spawałem aby zachować całość względem ciągnika .Po zespawaniu a trwało to z 1h (robiłem przerwy itp) odczekałem i po lekkim stukaniu całość zeszła (jak pisałem mam jeszcze farbę na korpusie takie jakby zacieki itp)
Druga sprawa to całość jest dość ciężka przy równomiernym zsuwaniu w dół powinno zejść ,ale ja jestem tylko jeden i mogę obniżać tylko z jednej przez co jedna strona klinuję drugą , nie mam nikogo do pomocy .
Jedynie co mogłem zrobić to tak jak mówisz dać jakąś blachę cieniutką blaszkę i spawać i zeszło by bez problemu (nauczka na przyszłość chodź tragedii nie ma )
Duże płaskowniki boczne z fazowałem lekko to lekko ale zawsze to lepiej niż wcale .
Co do porównania made in boss to ...po prostu czysty przypadek chce aby całość była w miarę rozbieralna i nie trzeba przenosić całego klocka ciężkiego pod traktor i mocować .Popełniłem taki błąd przy YM2000 i musiałem kłaść na płasko pod traktor i stawiać ,ledwo się to mieściło (a nawet sądziłem że będę to mocował z kanału :D)
Teraz szukam optymalnego zaczepiania ramion do kolumn które mają być łatwo odczepiane itp
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Ładowacz czołowy 3 sekcyjny Yanmar FX335D

Post autor: k_sit » 01 lut 2016, 20:09

Ach tak faktycznie w jednego nie da się :? z sunąć .

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Ładowacz czołowy 3 sekcyjny Yanmar FX335D

Post autor: marekspectra » 02 lut 2016, 08:55

Podoba mi sie ta konstrukcja. Dobra robota. Ładnie upięte wieżyczki z korpusem skrzyni . Takie mocowanie tworzy tak mocną strukturę że w zasadzie dodatkowe odciągi wydają sie zbędne. Naturalnie te od przedniego zderzaka być muszą - wiadomo. Tu Yanmar pokazuję swoją wyższość nad Kubotą. Korpus skrzyni , jego grubość w miejsach kotwiczenia elementów ładowacza, a szczególnie możliwość skręcania śrubami nie tylko po bokach korpusu ale i u dołu jest nie do przecenienia.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Ładowacz czołowy 3 sekcyjny Yanmar FX335D

Post autor: k_sit » 21 lut 2016, 12:29

A w większych modelach konstrukcja przewiduje przednie ładowacze. Teoretycznie do każdego można wymyśleć sposób mocowania. Piotrze jak idą prace ?. Pokaż swoja myśl mocowania i demontażu ,jak rozwiązałeś podpory ?. Wstawiłem filmik z szybkim montażem tura.

ODPOWIEDZ