Poszukiwania TUR a

Awatar użytkownika
chudymajkel
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:14
Lokalizacja: Śląskie

Poszukiwania TUR a

Post autor: chudymajkel » 01 lis 2015, 23:54

Od razu po decyzji o kupnie małego traktorka myślałem czy by nie kupić go z ładowaczem ale niestety budżet na to nie pozwalał.
Co do użyteczności tego narzędzia to w moim przypadku nie ma co mówić. Mieć takie narzędzie to fantastyczna sprawa.
Potrzebuje jeszcze kilku narzędzi do mojej Kubotu pług, widły do palet itd. wszytko to łączy się z ładowaczem . Patrzę na spujnośc maszyn np. kolegi ukasso i bardzo mi się to podoba. Wszystko do siebie pasuje. Widły montowane na przód i na tył, pług do śniegu na TUR. Optymalna funkcjonalność i estetyka, tylko pogratulować.
TUR w moim wypadku to kolejna zabawka, praktyczna ale jednak zabawka. Nie pracuje na siebie a trzeba wydać parę groszy.
Wrzucam luźny temat.
Moźe koledzy pomogą, podpowiedzą, gdzie szukać, ile kasy to moźe kosztować, jaki wariant wybrać - orginalny czy rodzima produkcja, komu zlecić adaptacje itp.
pozdr. Michał

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Poszukiwania TUR a

Post autor: k_sit » 02 lis 2015, 19:03

Jak masz dostęp do podstawowych narzędzi spawalniczych MMA lub Mig Mat , palnik gazowy ,możliwość obróbki na tokarce . Pojęcie o pracach ślusarskich to polecam wykonanie samemu . Z hydrauliką mogę ci pomóc jak byś miał problem . Siłownik dwustronne można zaadaptować z innych urządzeń. Wykonać pomiary mocowań i narysować sobie na kartonie szablony wyciąć elementy z blachy i spawać. Dla chcącego nic trudnego a satysfakcję masz murowaną.

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Poszukiwania TUR a

Post autor: zbYszek » 02 lis 2015, 22:00

Ja tylko podpowiem, że warto tak skonstruować ramę do TURa, by móc na niej oprzeć konstrukcję przedniego TUZ. I tak, jak pisał Ksit - przy podstawowym wyposażeniu warsztatu i braku dwóch lewych rąk, za to ze wsparciem życzliwych, dasz radę sam doposażyć swój sprzęt w wymarzone akcesoria. I na pewno nie będą gorsze niźli te dostępne u dilerów... :)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Awatar użytkownika
chudymajkel
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:14
Lokalizacja: Śląskie

Re: Poszukiwania TUR a

Post autor: chudymajkel » 03 lis 2015, 08:52

Lubie wyzwania ale samodzielna budowa ładowacza na pewno mnie przerośnie. Lubie dla odskoczni coś tam podłubać, może nawet było by fanie powalczyć z TUR em. Niestety taka budowa, jak ma się dość blade pojęcie o projektowaniu i budowie maszyn a do tego nie ma się na to czasu to skok w przepaść. Jest jedna szansa na sto że się uda i budowa nie utknie na którymś z etapów, bo nie będzie kiedy tego dokończyć. Wiem bo to przerabiałem, jak się czegoś nie potrafi to żeby to zrobić potrzebne jest dużo więcej czasu i pochłania to dużo więcej kasy niż jak się to potrafi.
Będę szukał "mam nadzieje przy wsparciu kolegów" innego rozwiązania.

Ps. Może kiedyś wezmę się za budowę czegoś konkretnego, na razie małymi krokami ale zawsze lekko pod górkę.
pozdr. Michał

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Poszukiwania TUR a

Post autor: Szam » 03 lis 2015, 17:10

Pewnie jest wiele modeli oryginalnych Kuboty. Ten to model LA350, szerokość łyżki 120 cm, udźwig 350 kg. Pilnuj portali ogłoszeniowych, ostatnio ktoś ogłaszał ładowacz firmy VTEKS w cenie wywoławczej 5.500 zł.

Obrazek

Awatar użytkownika
chudymajkel
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:14
Lokalizacja: Śląskie

Re: Poszukiwania TUR a

Post autor: chudymajkel » 05 lis 2015, 14:33

Przeglądam co jakiś czas ale jeszcze niczego nie trafiłem. Wynika z tego że markowe TUR y do małych traktorków to rodzynki.
Może się jeszcze coś pojawi.
pozdr. Michał

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Poszukiwania TUR a

Post autor: RobsonWawa » 05 lis 2015, 17:15

Ja mam jeszcze większy zgryz. Oryginał to koszt ponad 13 tys. zacząłem szukać po innych firmach
i znalazłem tylko jedną f-mę produkującą ładowacze uniwersalne ale z mocowaniem dedykowanym do mojego modelu
cena - niebezpiecznie blisko 15 tys.
Zrobię więc sobie sam, ale nie mam gdzie podejrzeć w jaki sposób ładowacz mocowany jest do traktorka.
Mój ISEKI jest na półramie i to zasadniczy problem . Muszę mieć wzorzec bo bardzo łatwo popełnić błąd
i można nawet przełamać traktorek :-(

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Poszukiwania TUR a

Post autor: Szam » 05 lis 2015, 18:01

Możesz podejrzeć u mnie, niestety mam tylko 2 zdjęcia, a i tak nie wszystko widoczne. Pomarańczowa, to rama i konsola od ładowacza. Czarna to zintegrowana z nią subrama od koparki. Dzięki takiemu rozwiązaniu silnik, tunel i skrzynia biegów z mostem są usztywnione. Rama ładowacza skręcona jest ze wszystkimi zespołami. iNie mam możliwości zrobienia zdjęć w innym ujęciu.
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Poszukiwania TUR a

Post autor: k_sit » 05 lis 2015, 20:58

Robson wykonaj zdjęcia tej ramy coś wymyślimy . Ważne by połączyć silnik i korpus skrzyni jedna tzw sub-ramą.W zależność czy chcesz wersie ze stałym turem czy demontowanym wykonujesz gniazda mocowania z których idą zastały do przedniej części ramy. Trochę skomplikowane ale do wykonania . Rama posiada mocowania do korpusu lub wolne otwory wykonujesz szablon z kartonu i przenosisz go na blachę. Obierasz poziom i pion względem których pobiera się wymiary . Następnie ołówek miara kartka milimetrowa skalowanie pojazdu i do tego wykonujesz ramę ramiona itp . Jeszcze jak są dostępne lego technik to model 3d mini w celu wizualizacji.

Awatar użytkownika
chudymajkel
Posty: 55
Rejestracja: 14 paź 2014, 17:14
Lokalizacja: Śląskie

Re: Poszukiwania TUR a

Post autor: chudymajkel » 06 lis 2015, 15:10

pozdr. Michał

ODPOWIEDZ