Skrzynia do Naszych zabawek

Awatar użytkownika
David
Posty: 91
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:19
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Skrzynia do Naszych zabawek

Post autor: David » 09 sie 2015, 14:03

Witam wszystkich w upalny dzień u Nas upał nie odpuszcza dziś 35 stopni, na prośbę "hazi_k" zrobiłem kilka fotek mojej skrzyni i dodaje je na forum. Skrzynia dobrze się sprawdza w traktorku. Skrzynia jest solidna ma funkcję kiprowania co ułatwia rozładunek. Oto kilka fotek:
Załączniki
skrzynia 5.jpg
skrzynia 5.jpg (183.52 KiB) Przejrzano 11650 razy
skrzynia 4.jpg
skrzynia 4.jpg (201.44 KiB) Przejrzano 11650 razy
skrzynia 3.jpg
skrzynia 3.jpg (192.23 KiB) Przejrzano 11650 razy
skrzynia 2.jpg
skrzynia 2.jpg (195.54 KiB) Przejrzano 11650 razy
skrzynia 1.jpg
skrzynia 1.jpg (248.71 KiB) Przejrzano 11650 razy

Awatar użytkownika
David
Posty: 91
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:19
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: Skrzynia do Naszych zabawek

Post autor: David » 09 sie 2015, 14:06

skrzynia 6.jpg
jeszcze jedna fotka na której widać jak jest zeskosowany koniec skrzyni który pomaga w załadunku tyłem np. ziemi lub w zimie śniegu.

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Skrzynia do Naszych zabawek

Post autor: hazi_k » 09 sie 2015, 20:06

Dzięki za zdjęcia. A mógłby kolega podać u kogo zakupiona i ile takie coś kosztuje, o ile to nie tajemnica.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
David
Posty: 91
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:19
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: Skrzynia do Naszych zabawek

Post autor: David » 09 sie 2015, 20:18

Kupiłem w Trzebnicy za 1000zł.

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Skrzynia do Naszych zabawek

Post autor: hazi_k » 09 sie 2015, 20:35

Dzięki wielkie za informacje. Niech Ci dobrze służy.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

borówka
Posty: 75
Rejestracja: 09 lip 2014, 21:05
Lokalizacja: Małopolska

Re: Skrzynia do Naszych zabawek

Post autor: borówka » 17 sie 2015, 12:57

Witam David.Piszę do Ciebie w sprawie skrzyni bo podoba mi się prostota konstrukcji.Masz ją już jakiś czas i masz traktorek chyba o podobnych parametrach czyli około 18 km więc chciałbym zasięgnąć opinii czy przy tej szerokości załadunek ziemi lub piachu cofając do tyłu jest łatwy i nie stwarza dużych trudności i czy ładowność skrzyni nie powoduje podrywania przednich kół.Prosił bym również jeśli to możliwe o podanie grubości zastosowanej blachy i profili i wysokości skrzyni.Oczywiście jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu.
______________________ Pozdrawiam Andrzej

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Skrzynia do Naszych zabawek

Post autor: petra » 17 sie 2015, 22:50

Witam, mam także skrzynię transportową tylko ...trochę innej konstrukcji, a mianowicie kiprowanie hydrauliczne i brak skosu na podłodze.
Zasada budowy raczej podobna i przy załadunku czyli najechaniu na pryzmę ziemi niestety uległa pogięciu konstrukcja mocowania do traktora.
Opisywałem to wszystko jak również naprawę po tym zdarzeniu. Mam pytanie czy już próbowałeś załadunku i czy szufla wytrzymała tą próbę?
Mój traktor ma trochę większą moc i szwagier trochę przesadził, ale mimo wszystko producent zrobił fuszerkę bo tak jak w twojej nie dał wzmocnień w mocowaniu do traktora. W twojej skrzyni przynajmniej użyte płaskowniki są grubsze i więcej mogą wytrzymać.
pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
David
Posty: 91
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:19
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: Skrzynia do Naszych zabawek

Post autor: David » 19 sie 2015, 07:20

petra pisze:Witam, mam także skrzynię transportową tylko ...trochę innej konstrukcji, a mianowicie kiprowanie hydrauliczne i brak skosu na podłodze.
Zasada budowy raczej podobna i przy załadunku czyli najechaniu na pryzmę ziemi niestety uległa pogięciu konstrukcja mocowania do traktora.
Opisywałem to wszystko jak również naprawę po tym zdarzeniu. Mam pytanie czy już próbowałeś załadunku i czy szufla wytrzymała tą próbę?
Mój traktor ma trochę większą moc i szwagier trochę przesadził, ale mimo wszystko producent zrobił fuszerkę bo tak jak w twojej nie dał wzmocnień w mocowaniu do traktora. W twojej skrzyni przynajmniej użyte płaskowniki są grubsze i więcej mogą wytrzymać.
pozdrawiam
witam, tak próbowałem załadunku ziemi tylko ziemia była na kupie w miarę świeża nie była zbita jeszcze. Próbowałem też zgarniac ziemię żeby trochę na ogrodzie porównać to szło ale tak w warstwach po 3-5cm. A mówisz że masz skrzynie z występem hydraulicznym, można jakieś fotki ?

Awatar użytkownika
David
Posty: 91
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:19
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: Skrzynia do Naszych zabawek

Post autor: David » 19 sie 2015, 20:36

borówka pisze:Witam David.Piszę do Ciebie w sprawie skrzyni bo podoba mi się prostota konstrukcji.Masz ją już jakiś czas i masz traktorek chyba o podobnych parametrach czyli około 18 km więc chciałbym zasięgnąć opinii czy przy tej szerokości załadunek ziemi lub piachu cofając do tyłu jest łatwy i nie stwarza dużych trudności i czy ładowność skrzyni nie powoduje podrywania przednich kół.Prosił bym również jeśli to możliwe o podanie grubości zastosowanej blachy i profili i wysokości skrzyni.Oczywiście jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu.
No myślę że do zakładników była by lepsza trochę mniejsza, wszystko zależy co chcesz robić, bo objętościowo do mojej wejdzie ok. TONY piasku więc podnośnik takiej wagi nie dźwignie. Ale do przewożenia drzewa czy innych mniej ciężkich rzeczy jest super załaduje pełną drzewa to traktorek się spisuje super. A wymiary które chciałeś pobierze w wolnej chwili i wrzucę na forum

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Skrzynia do Naszych zabawek

Post autor: petra » 20 sie 2015, 17:28

Witaj, Kolego Dawid masz wszystko o mojej skrzyni w tym samym dziale pod tytułem "Skrzynka by BOSS od Petry"
Opisałem tam wszystkie zalety i wady tej produkcji. Zamawiałem inną skrzynię sprzedawaną kiedyś np. w Rzeszowie, ale Boss razem z traktorem przywiózł właśnie taką, trochę tańszą i....wykonaną bardzo źle. Nie znałem się zupełnie i kupiłem niestety. Teraz nigdy bym nie odebrał tej nie doróbki. Poprawiłem co się dało i korzystam, ale nie do końca jestem zadowolony z zakupu. Przewożenie drzewa jest bardzo wygodne, rozładunek super, ale załadunek ziemi stwarza problemy i zamierzam kiedyś ją przerobić po raz drugi. Dospawanie listwy chyba by pomogło, ale jak na razie nie mam na to czasu.
Pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

ODPOWIEDZ