Skrzynka by BOSS od Petry

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Skrzynka by BOSS od Petry

Post autor: petra » 08 gru 2013, 13:13

Przedstawię może moją skrzynkę made Poland "Boss" najpierw przed naprawą, po pierwszych pracach przewożenia piachu

Obrazek

Obrazek

A teraz po naprawie made "ja na działce" przy pomocy kolegi. Dołożyłem po wyprostowaniu ceownik o podobnym wymiarze co płaskownik i wzmocniłem w środkowej części też ceownikiem. Szkoda tylko że nie dołożyłem jeszcze dwóch ceowników po bokach tak z 10 cm od bocznych mocowań oraz blach wzmacniających połączenie z belką dolną.Coś takiego jak na rysunku

Obrazek

Obrazek

Tu jeszcze przed naprawą ale zdemontowane z traktorka.

Obrazek

Tu po naprawie parę fotek, które kiedyś zrobiłem a teraz przypadkowo znalazłem. Muszę kiedyś zrobić porządek w tym picassie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do przewożenia drewna na opał dorobiłem burty co pozwala mi na przewiezienie większej ilości. Zamierzam tylko przewiercić otwory w płaskownikach mocujących burty żeby było to wszystko sztywniejsze i nie hałasowało.

Obrazek

Zdaje to jak na razie egzamin i nie muszę już taczkować drewna tylko nawiozę raz na miesiąc i luzik.
Pozdrawiam
Zbyszek
Ostatnio zmieniony 08 gru 2013, 15:26 przez petra, łącznie zmieniany 2 razy.
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Skrzynka by BOSS od Petry

Post autor: marekspectra » 08 gru 2013, 14:19

Zbyszku załozyłem Ci nowy temat bo bede prosił o obfotorfafowanie całej skrzynki i podanie wymiarów, tak żeby ktoś kto myśli o podobnej mógł sobie zrobić wg tego wzoru. Pomysł z nadstawkami bardzo fajny, rozumiem że otwory w płaskownikach to po to by skrecić całość sróbami?

Zdaje sie że jedną fotkę wkleiłeś dwa razy, a nie widzę tej z przerobionym mocowaniem.

Ten potężny siłownik na tle tej symbolicznej ramki.... to jakiś taki symbol, takie memento.. :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Skrzynka Kynka

Post autor: petra » 08 gru 2013, 15:04

Ok! poprawiłem, zdjęcia zrobię w najbliższym czasie, na początek mogę tylko podać szerokość skrzynki - jest to 140 cm.
Pozdro
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Skrzynka by BOSS od Petry

Post autor: marekspectra » 08 gru 2013, 16:20

Ja też troszkę poprawiłem :)

Bedąc na Twoim miejscu pomyślałbym jednak o czymś takim:
Zamiat tej ramki zrobiłbym standartową wieżyczkę.
Zamiat tej ramki zrobiłbym standartową wieżyczkę.
DSC00969fffff.jpg (62.33 KiB) Przejrzano 13388 razy
dlatego że praktycznie siły dziająją kierunek góra - dół więc na tej wieżyczce bedą sie rozkładać wzdłóż ramion tj F2.

W konstrukcji oryginalnej bedą działać jak F1 i skutkować tym jak było widac na obrazku.

Powiedz mi jaką srednice ma siłownik? z fotek wyglada że z 8cm - a jesli tak to ma naprawdę ogromną siłe :)
Załączniki
ffff.jpg
ffff.jpg (65.9 KiB) Przejrzano 13388 razy
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Skrzynka by BOSS od Petry

Post autor: petra » 08 gru 2013, 17:21

Przeglądałem swoje rysunki i też miałem taki zamysł ale jako dodatkowo do już istniejącej ramki, taki ceownik lub profil o szerokości 50 mm po skosie i w trójkącie jak narysowałeś. Dobry pomysł - ceownik nawet mam to dospawam sam. Siłownik ma na pewno średnicę około 7-8 cm i mocny jest jak cholera.
W przyszłym tygodniu uzupełnię informacje o mojej skrzynio/szufli, która po zmianach i modernizacjach ma okazję stać się wcale, wcale narzędziem. Mam gdzieś namiary na producenta takich ulepszanych listw jak w przednich ładowaczach co na pewno poprawi szuflę przy zbieraniu ziemi. Ten element szufli jakoś się nazywa ale wyleciało mi z pamięci.
Pozdr
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Skrzynka by BOSS od Petry

Post autor: marekspectra » 08 gru 2013, 17:33

Czekaj , czekaj, to co już zrobiłeś w zupełnosci wystarczy. Wydaje mi się że tu już żadnych niespodzianek nie bedzie. Robotę robi ten dodatkowy pionowy łącznik który dołożyłeś- on zabezpieczy całą konstrukcję.

Bardzo bedę wdzięczny na namiar na ten lemiesz , czy też listwę krawędziową :) Na pewno bede coś takiego potrzebował.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Skrzynka by BOSS od Petry

Post autor: petra » 08 gru 2013, 21:55

Mówisz i masz - oto adres linku
http://allegro.pl/lemiesze-ze-stali-tru ... 96289.html
Pozdrawiam
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Skrzynka by BOSS od Petry

Post autor: marekspectra » 08 gru 2013, 22:31

dzięki! i żeby nie uciekło...
Załączniki
lemiesz.jpg
lemiesz.jpg (117.94 KiB) Przejrzano 13375 razy
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ