Platforma do Yanmara

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Platforma do Yanmara

Post autor: Mati43 » 04 gru 2016, 08:30

Witam, potrzebna była skrzynia, ale ceny tych skrzyń moim zdaniem są nie adekwatne do jakości wykonania. Stwierdzam ten fakt fabryczną skrzynią kupioną w Trzebnicy przez teścia do jego yanmara f20. Może jakby była 30-40% tańsza..no ale nic.
Jako że czasami przewożę różne graty chciałem mieć taką platformę/skrzynie. Blacha została mi z przyczepki 2mm, profile miałem nawet nie wiem skąd. 18x30 jak pamiętam.
Całość wyszła tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wymiary 80x110 Zależało mi aby była sama w sobie maksymalnie lekka.Waży może 25-30kg. W planie mam jeszcze wspawać wstawiki na burty aby wozić skoszoną trawę:) Brak przedniego napędu uniemożliwia mi podjazd na moim trawniku z przyczepką:(

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Platforma do Yanmara

Post autor: zbYszek » 04 gru 2016, 10:57

No ładnie, ładnie... :)
Tylko uważaj z ładownością tej platformy - wieżyczka jest dość wysoka i stosunkowo słaba. Przy dużym obciążeniu i na przykład przejeździe po wybojach, może się ona wygiąć w okolicach górnej poprzeczki ramy. Plus będzie taki, że wygięcie spowoduje lokalne utwardzenie materiału i dalej nie powinno już pójść. No chyba, że nastąpi kolejne, znacząco większe przeciążenie. :)
A świeża trawa potrafi sporo ważyć...
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Platforma do Yanmara

Post autor: Mati43 » 04 gru 2016, 12:24

Dziękuje za opinie. Masz rację, górna wieżyczka jest już poprawiona, tz pod uszami dospawałem jeszcze jeden profil, a między profile a ucho od mocowania przedniego dodam jeszcze pionowe wzmocnienie. Póki co wytrzymała około 200kg kamieni po moim kamienistym pagórkowatym terenie.
Wierzyczka to 2x blacha 10mm grubości tak samo uszy cięgien to ta sama blacha o grubości 10mm.

drir
Posty: 1
Rejestracja: 14 mar 2018, 11:35
Lokalizacja: Świebodzin

Re: Platforma do Yanmara

Post autor: drir » 11 kwie 2018, 14:49

Bardzo pomysłowa koparka, do jakiej głębokości kopie?.......Po zdjęciach kojarzę,że chyba jesteśmy z jednego miasta...

ODPOWIEDZ