GLEBOGRYZARKI Kubota

Awatar użytkownika
David
Posty: 91
Rejestracja: 14 maja 2015, 12:19
Lokalizacja: śląsk cieszyński

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: David » 15 wrz 2015, 20:05

Witam, mam takie pytanko u którego sprzedawcy można dość te oryginalne "niby japońskie" noże do glebogryzarki ?

Awatar użytkownika
Łogrodnik
Posty: 219
Rejestracja: 14 sty 2015, 18:05

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: Łogrodnik » 16 wrz 2015, 11:11

Napisz do Pana Marka, on kiedyś kupował powinien ci doradzić ;)

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: petra » 16 wrz 2015, 19:34

Ale przecież już podał Marek sprzedawcę - Rzeszów. Przejrzyj kilka postów wstecz to znajdziesz odpowiedź.
Pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: marekspectra » 16 wrz 2015, 20:02

Dodam ze te noże po 15 zeta nie sa takie najgorsze. Po dość intwensywnym użytkowaniu oczywiscie sie mają wyraźne slady zużyczia. Ale do przydomowej okazjonalnej pracy nadaja sie jak najbardziej.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: RobFra » 16 wrz 2015, 20:43

Nie wiem czy nie warto by było zahartować te chińskie. Do żaru z ogniska, niech zczerwienieją i do oleju - końcem roboczym, a uchwyt niech pozostanie niezahartowany.

U mnie oryginały twarde jak... ale i tak V i VII kl (piasek i żwir) zjadły je już trochę. Dostały trochę w D bo pracowały na ugorze (kilkunastoletniej darni) i trochę po orce, ale tutaj miały już lekko.
Oryginały takie twarde, że jak odstawiłem kiedyś traktor do stodoły i opuściłem glebogryzarkę (co by się siłownik nie męczył) na betonowe klepisko (podłogę) to za chwilę słyszę pyyyk. Szukam niby śruby co odpadła, a się okazało, że glebogryzarka stanęła na 1 nożu i ten pękł (odpadło z 4cm). Od tamtej pory glebogryzarka parkuje na starej oponie. 8-)

Ktoś już pisał i ja też jestem zdania, że noże z oryginału są za proste - dobre do ryżu. Jakby I. Lepsze na nasze warunki są kształtu L bo pracuję jak motyka, a nie jak tylko nóż.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: TadeuszB » 11 wrz 2018, 21:40

Czytając powyższy post można wysnuć wniosek że hartowanie to wsadził- wyjoł . Robisz ludziom nie zoriętowanym wodę w głowie. Jeżeli z Twojej strony to nie był żart to niewiele o tym wiesz.

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: Dj Snake » 19 gru 2019, 18:00

Ja do swojego L1-205 mam glebogryzarkę 160 cm szerokości roboczej. Z tego co wstępnie znalazłem glebogryzarka jest chyba wyprodukowana przez Kubotę, niestety była raczej malowana i nie ma na niej żadnych oznaczeń. Mam krótki filmik z pracy i chciałbym, żebyście wypowiedzieli się, czy pracuje ona normalnie, oraz czy powinna ona tak "podskakiwać" Teren po którym jechalem nie był nigdy uprawiany, to taki nieużytek wieloletni, więc wydaje mi się, że to całkiem normalne że sobie pobrykuje, bo jest to teren gliniasty. Tutaj glebogryzarka pracowała na 2 biegu wałka i na około 1700 obrotów bodajże, więc na wałku około 600-650 obrotów. Jaka prędkość PTO do tej glebogryzarki będzie odpowiednia? Moja kubota ma 4 biegi wałka.

[youtube]https://youtu.be/PfAW_UJmH5Y[/youtube]

W mojej glebogryzarce brak jest niestety elementów odpowiadających za regulację głębokości czyli również ustawienie tylnej klapy. Czy ktoś mógłbymi podpowiedzieć, skąd takie elementy dorwać albo co innego tam zastosować żeby spełniało swoje zadanie?
Obrazek

Jeszcze kolejne pytanie dotyczy kół/talerzy, których przy mojej glebce brakuje. Co one dają, czy przypadkiem nie robią one jedynie takiej bruzdy na krawędzi przejazdu, tak jakby obsypując ziemię na bok? W tej chwili zastanawiam się co zrobić z tą ramą, czy kombinować jakieś talerze do niej, czy wywalić całą tą ramę, bo na chwile obecną jest bezużyteczna, czy może pomyśleć nad przerobieniem tej ramy na mocowanie np. wału siatkowego? Co o tym myślicie?
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: TadeuszB » 19 gru 2019, 18:48

Bardzo ładnie pracuje, im wolniej jedziesz po takim nieużytku tym lepiej. U mnie niema kółek i nie ma problemu. 540 obrotów zalecają. Z wałem siatkowym możesz pokombinować, tylko po co ?

Awatar użytkownika
Dj Snake
Posty: 209
Rejestracja: 20 paź 2019, 14:08
Lokalizacja: Ruciane-Nida

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: Dj Snake » 19 gru 2019, 19:27

Glebogryzarka dość mocno spulchnia ziemię, może taki wał trochę by ją dogniatał?
-- KUBOTA L1-205--
- Ładowacz czołowy
- Glebogryzarka Separacyjna
- Koparka BH5R
- Kosiarka bijakowa
- Glebogryzarka
- Równiarka - krata

https://www.youtube.com/channel/UC3y_n9 ... SxxtVaRw5g

Sqda BBa
Posty: 140
Rejestracja: 14 lis 2018, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: GLEBOGRYZARKI Kubota

Post autor: Sqda BBa » 19 gru 2019, 19:28

Zgadzam się fajnie pracuje, a nie podskakuję bo nie ma kamieni w ziemi :D może głębokość pracy nie jest duża no ale skoro to wieloletni nieużytek to i tak dobrze się wgryza ;) Zostaw sobię tą ramę i zrób wał do zagęszczenia ziemi po glebogryzarce. Z doświadczenia mogę powiedzieć że japońskie gleby zdecydowanie bardziej rozkruszają i napowietrzają ziemię więc dobrze byłoby chociaż odrobinę ją zagęścić. Na pewno nie zaszkodzi.

ODPOWIEDZ