Brony,glebogryzarki,kultywatory

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Brony,glebogryzarki,kultywatory

Post autor: lewan24pl » 07 maja 2019, 17:40

Nic wycyganilem kultywator od c360
170-180cm z podwójnym wałem i to za darmo :D :D :D
Obrazek
Obrazek
Normalnie super tylko przód lekki podnosi do góry no ale nie będę wybrzydzać jak za free :D
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Brony,glebogryzarki,kultywatory

Post autor: lewan24pl » 08 maja 2019, 08:49

Spróbowałem nim troszkę popracować i powiem że bez problemu ciąga go nie wyczułem braku mocy tylko że jest długi i przód podnosi na gorkach.Pewnie będę musiał przerobić go może skrócić albo bez wału a wał po uprawie żeby rozbić ziemię ale to dwa razy jeździć albo może zrobić ciągany dorobić dwa koła po bokach na siłownikach i zaczep 8-) Sam nie wiem co zrobić bo fajny kultywator bardzo ładnie uprawiał trzy rzędy sprężyn i te podwójne wały robią robotę
Ale fajnie bo kolega oddał za darmo bo sam już go nie używa od x lat bo ma większy szprzet i tylko stoi i rdzewieje więc mówi weź go sobie bo ja nie używam go I nie będzie to super mi się gębą cieszy
Nic przyjdzie czas to się wezmę za niego narazie niech stoi i czeka na swoją kolej
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
golfik-81
Posty: 74
Rejestracja: 27 kwie 2017, 07:23

Re: Brony,glebogryzarki,kultywatory

Post autor: golfik-81 » 09 maja 2019, 16:02

Hej, to nie lepiej ciężarki na przod? Ja z co druga maszyna podskakuje jak nie mam ciężarka :D

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Brony,glebogryzarki,kultywatory

Post autor: lewan24pl » 09 maja 2019, 16:15

A no też tak myślałem ale on na na równym jak jedzie to podnosi do góry :D delikatnie a pod większą górkę to na wstecznym trzeba jechać :lol:
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Brony,glebogryzarki,kultywatory

Post autor: TadeuszB » 09 maja 2019, 17:37

Powinieneś wyrzucić jeden rząd zębów.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Brony,glebogryzarki,kultywatory

Post autor: lewan24pl » 09 maja 2019, 17:41

No są cztery a to czemu tak sądzisz żeby wyrzucić jeden
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
golfik-81
Posty: 74
Rejestracja: 27 kwie 2017, 07:23

Re: Brony,glebogryzarki,kultywatory

Post autor: golfik-81 » 10 maja 2019, 14:00

ja u siebie mam ciężarki z ursus c4011 chyba ze 100kg waza bo z bijakowa skakal przod, mysle ze u Ciebie tez by robote zrobilo obciążenie przodu a rząd zebow trochę szkoda sciagac jak ciągnik sobie radzi bo lepiej spulchnia ziemie, ja mam 9 zebow w trzech rzedach i slabo spulchnia ale za to do wyciągania kamieni czy czyszczenia pola nadaje sie

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Brony,glebogryzarki,kultywatory

Post autor: lewan24pl » 10 maja 2019, 14:44

No jest cztery rzędy a ile sprężyn to nie liczyłem, to (orginalny kultywator) można tak powiedzieć od ursusa 360
A mam zamiar zrobić przedni tuz jak będę miał czas i też z zamiarem pod obciążnik bo jak z bijakowa jeżdżę na górkach podnosi przód
A taka jak była głębokość ustawiona tak nie ruszałem tylko odrazu w pole żeby wypróbować i na piątym szóstym biegu szedł bez problemu a ja gaz używam tylko do 2500 obrotów tak jak do walka wom jest oznaczenie na liczniku a reszta a to zapas mocy jak potrzeba
A napewno ustawiony był na te 10cm podejrzewam a nie mam jak sprawdzić bo do wtorku byłem w domu
A tak to super uprawia naprawdę i te walki ładnie rozdrabniają ziemię a jak dwa razy przejazd się zrobi to bajka
Pamiętam zawsze pożyczałem od kolegi ten kultywator z traktorem lata temu i zawsze zadowolony byłem z jego pracy jak uprawiał
A teraz chciałem pożyczyć od niego z jego traktorek bo myślałem że on za szeroki bardzo jest nie pamiętałem myślałem że jakieś dwa metry a jak przyjechałem do niego to okazało się że nie jest za duży więc myślę podczepiam do swojego i pasuje super
Na razie zostaje jak jest najwyżej w praniu wyjdzie że za ciężko będzie czy coś to po bokach zdejmę sprężyny, coś pokabinuje ale to wtedy jak będzie problem bo na razie ok
I wymienię łożyska na wałkach poprawie trochę i pomaluje
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Brony,glebogryzarki,kultywatory

Post autor: lewan24pl » 13 maja 2019, 08:17

Dziś rano miałem telefon od Namyslo jego syna chyba albo pracownika w sprawie kultywatora że niby gotowy a ja zdziwiony ponieważ jak rozmawiałem z Panem Namyslo (pod koniec marca ) że potrzebuje go tam przed pierwszym maja a on na to że ma dużo zamówień z zagranicy więc ciężko będzie się wyrobić,no to ja ok.Wiec za parę dni napisałem e-mail czy da radę zrealizować moje zamówienie i zero odpowiedzi na e-mail więc odpuściłem.A gdy byłem w domu kolego podarował mi więc ja zadowolony a dzisiaj się ktoś obudził i dzwoni że gotowy do wysyłki :shock:
To chyba tak się nie robi jak się człowiek nie dogada ja chciałem zrobić przelew odrazu ale pomyślałem jak ona dużo pracy ja wpłacę i będę czekać nie wiadomo jak długo więc mówię ok to za pobraniem wtedy wiem że nie dostanie kasy jak towar nie dojedzie będzie może większą motywacja zrealizować zamówienie ale że nie bo ludzie się rozmyślają się itp. Więc zostawiłem temat.Ale nie rozumiem po co dzwoni jak nawet nie odpisał nik na mojego email w sprawie zamówienia
Olano mnie to zrezygnowałem i tyle a nagle ktoś się budzi
Napewno jak bym nie dostał od kolegi to bym sam zadzwonił i zamówił
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Brony,glebogryzarki,kultywatory

Post autor: Gelo » 13 maja 2019, 11:00

Lewan i czym się przejmujesz? Jak kasy nie wpłaciłeś to ich problem.
Branson 4020

ODPOWIEDZ