Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Luzak » 06 wrz 2017, 23:56

Adam bez ziemi pisze:Luzak, kolego co z Tobą, się zastanawiam. Jak pisałem o wątku na temat ściółkowanie, zakwestionowałeś podaną cenę przeze mnie
Adam, Ty chyba pomyliłeś mnie z kim innym. Nie dostałem żadnej wiadomości na priv. I nie zakwestionowałem Twojego obliczenia odnośnie ściółkowania tylko podałem cenę ile mnie to kosztowało w realu - a to jest różnica. Odnośnie cen, które otrzymujesz od dostawców to Twój problem i zanim zaczniesz rzucać jakieś "podteksty" usiądź i odsapnij.

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Luzak » 07 wrz 2017, 00:02

Sproket pisze:Pytanie jeszcze mam techniczne: Czy napęd wału masz na pasach, na łańcuchu czy na zębatkach? Jeżeli to drugie to ile tych łańcuchów jest?
Powiem Ci szczerze, że nie rozkręcałem i sprawdzić musiałem w ofercie, którą dostałem przed zakupem - napisali, że przekładnia łańcuchowa, ale ile łańcuchów jest to nie wiem. Spojrzę w manuala na wolnym czasie i dam Ci znać.

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Luzak » 07 wrz 2017, 08:28

Adam bez ziemi pisze:Luzak, kolego co z Tobą, się zastanawiam. Najmniejszy model przeznaczony do maluchów jak nasze z łyżką po rabatach to 3200 € netto. Kiedy źartujemy to źartujemy ale jak trzeba bądźmy poważni, bo w najmniej spodziewanym czasie tez ktoś z Ciebie zaźartuje
Nie zwykłem ujawniać warunków handlowych, które udało mi się wynegocjować, ale w tym przypadku jestem zmuszony przez Adama. Dostawcy nie ujawnię, ale cena? Poniżej fragment z oferty.

Obrazek

A zdjęcia ładowacza znajdziesz tutaj viewtopic.php?f=28&t=1753
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2017, 08:42 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Luzak » 07 wrz 2017, 08:40

Sproket pisze:Pytanie jeszcze mam techniczne: Czy napęd wału masz na pasach, na łańcuchu czy na zębatkach? Jeżeli to drugie to ile tych łańcuchów jest?
Sprawdziłem. Schemat napędu poniżej.

Obrazek

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Adam bez ziemi » 07 wrz 2017, 18:33

Luzak, muszę publicznie przyznać, masz rację, przepraszam. Istotnie nie dotarła do Ciebie wiadomość na privie. Skierowałem tą drogą zapytanie o adres dostawcy maty, skoro o połowę tańsza niź od moich dostawców. Nie wiedziałem źe to taka tajemnica jakby chodziło o broń. Moźe robię źle źe zazwyczaj dzielę się wiedzą , dlatego swój zawód traktuję jak pasję a nie jak li tylko biznes.
Co do ładowacza MX znam zalety nie tylko z Twoich fotek i youtube. Jeszcze raz przepraszam jeśli obraziłem Cię "podteskstami"

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Luzak » 07 wrz 2017, 19:32

Adam bez ziemi pisze:Jeszcze raz przepraszam jeśli obraziłem Cię "podteskstami"
Adam, ja się nie obrażam bo nie jestem dzieckiem. Jak widzisz też dzielę się swoją wiedzą - nie jest na dzisiaj imponująca a nawet raczej skromna. Jednak są kwestie, których publicznie się nie podaje. Prowadzę biznes i jak się z kimś umawiam, że nie będę ujawniać wynegocjowanych warunków to ich nie ujawniam. Jakbyś zapytał otwartym tekstem o dostawcę to bym napisał, że mogę podać lub nie mogę. A Ty wyjeżdżasz z tekstami, że żarty sobie robię bo moje ceny nie zgadzają się z Twoimi. Co do ładowacza już widzisz, że jest możliwa jednak niższa cena. Czego i Tobie życzę.

Agrotkaninę od dwóch sezonów kupuję u tego dostawcy http://allegro.pl/listing/user/listing. ... 94&order=m.
Stosuję taki materiał od 15 lat i mniej więcej po 8-10 latach jest do wymiany tzn do przykrycia nową warstwą. Stosuję jedną warstwę. Zasypuję korą, wiórami ze stolarni. A po paru latach same rośliny obsypują ją liśćmi, igłami itd. Cena za 1m2 wychodzi teraz poniżej 1 zł. Przy większych zakupach można jeszcze utargować. Iglaki w towarzystwie tego materiału rosną idealnie - stała wilgotność gleby, mniej wahań temperatury. Chwasty jeżeli już się wyklują to wyciągasz je bez problemu bo gleba wilgotna. Ot cała tajemnica :-)

Sproket
Posty: 14
Rejestracja: 30 sie 2017, 14:19

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Sproket » 13 wrz 2017, 19:02

No i jest w PL jedna jedyna firma, która sprzedaje porządny sprzęt za normalne pieniądze, tylko trzeba się do nich dokopać, bo nie pozycjonują się zbyt dobrze. Zostałem zaskoczony fachowością obsługi, rzetelnością i znajomością sprzętu oraz był to pierwszy sprzedawca, który nie "kręcił" tylko uczciwie odpowiadał na pytania i dodawał wiele od siebie. A skoro na tym forum nikt nie mówi gdzie kupował, to i ja nie powiem gdzie kupowałem :lol:

Za to napiszę, że za glebkę zapłaciłem 3600 z przesyłką. Nie negocjowałem ceny. Patrząc na nią byłem zaskoczony, jak pakowaniem tak i sprzętem, a zabawek do mojego traktorka już nieco pokupiłem przez lata, ale zawsze było coś nie tak, szczególnie z zabezpieczeniem do transportu no i nieszczęsnym podejściem do klienta, przez sprzedawców, których słoma z uszu i butów aż "pokłuła mnie w ucho" niejednokrotnie przez telefon.

Znam glebki Geo i inne cuda chińskie w całej gamie kolorów, a to co otrzymałem było zupełnie inaczej skonstruowane i dużo solidniejsze, o czym zapewniał mnie wcześniej sprzedawca. Od takich firm wszyscy powinni się uczyć obsługi klienta.

Poza tym pełen dostęp wszystkich części od ręki, nawet za pośrednictwem sklepu on-line, gdzie nawet śrubki są wystawione.

Zatem jak ktoś kiedyś powiedział - szukajcie a znajdziecie :D

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: RobsonWawa » 13 wrz 2017, 19:35

To pochwal się fotkami :D
Swoją drogą jak posiedzisz trochę na forum to się
doczytasz, że większość z nas jednak podaje co gdzie i za ile kupował.
Wyjątkiem są umowy dotyczące sprzętu negocjowanego ,
bo z reguły dotyczą maszyn drogich w cennikach na które można uzyskać
duże upusty indywidualne. Więc zrozumiałe , że sprzedający nie jest zainteresowany
upublicznianiem takiej informacji ;)

Sproket
Posty: 14
Rejestracja: 30 sie 2017, 14:19

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Sproket » 14 wrz 2017, 12:07

Takie fotki z automatu dają ID urządzenia 8-) . Nie należę do osób, które umieszczają fotki swojego sprzętu w sieci, no i nikt mi za reklamę nie zapłaci :mrgreen: . W PL małe glebogryzarki dość niszowy rynek i wymaga nieco kreatywności i samozaparcia znalezienie czegoś odpowiedniego i tu każdy może się wykazać. Ponoć z reguły jest tak, że każdy otrzymuje to na co zasługuje ;) .

To forum czytają też firmy, więc nie będę nikomu ułatwiał, nauczony doświadczeniem jak się w Polsce traktuje klienta. Może doprowadzi to do nieco bardziej otwartych informacyjnie sprzedawców, a nie naciągactwa i wszechobecnego kombinatorstwa, byle sprzedać bez względu na konsekwencje.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: marekspectra » 14 wrz 2017, 13:41

Nie znam nikogo na FORUM , kto w ciągu swoich pierwszych 9 postów - potrafiłby tak namieszać. Chyba że sam jestes tym tajemniczym sprzedawcą. W dzisiejszych czasach wszytko jest możliwe.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Zablokowany