Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Sproket
Posty: 14
Rejestracja: 30 sie 2017, 14:19

Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Sproket » 06 wrz 2017, 12:02

Witam, dzielę się doświadczeniem. Odkryłem, że jest luka w rynku jeżeli chodzi porządne glebogryzarki do małych traktorków w ludzkich cenach. Zanim cos kupię to drążę temat do końca aż do całkowitej pewności,że kupuję coś co mi odpowiada.

Z uzbieranych informacji w sieci, oraz telefonów do sprzedawców jednoznacznie dało się wywnioskować, że chińszczyzna do niczego się nie nadaje oprócz drapania żab po grzbiecie. Jeden ze sprzedawców powiedział mi jasno, że już nie mają małych glebogryzarek w ofercie (z kraju wielkiego brata) ze względy na zbyt dużą awaryjność.

Ponieważ jest mi potrzebna glebogryzarka udało mi się w sieci znaleźć Czeskie AKR 100 i 120. Jednak cena mnie powaliła - około 8000PLN za 120-kę (stan na sierpień 2017).Sprzedawca zarzekał się, że sprzedaje je 30 lat i żadnej reklamacji. Niestety nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie ile sztuk sprzedał przez te 30 lat, za to technicznie opisał dokładnie wszystko, tu generalnie wiem za co się płaci. Cena w Czechach taka sama. Niestety nie udało mi się znaleźć ani jednego filmu, żeby chociaż zobaczyć jak to pracuje. 30 lat sprzedaży i ani jednego nagrania. Nawet na Czeskim YT wpisując po czesku wszelkie potrzebne słowa kluczowe. Wydało mi się to wybitnie zastanawiające.

Następnie udało mi się znaleźć glebogryzarkę ESRT-105Z i 125Z. Cena brutto 5450 i 5550 PLN. Sprzedawca twierdzi, że jest to Zeppelin, jednak nie potrafił odpowiedzieć na ani jedno pytanie techniczne i zdecydowanie przyjął postawę "bierz Pan albo daj mi spokój bo nie mam czasu". Na maile firma nie odpowiada, żeby dostać coś na piśmie. Wybitnie dziwna sytuacja i brak szacunku do klienta.

Moje pytanie brzmi, czy ktoś z kolegów miał do czynienia z tymi glebogryzarkami ESRT seria Z i może coś więcej na ich temat powiedzieć? Przede wszystkim mam na myśli jakość wykonania i awaryjność i na ile to prawda, że jest to Zeppelin?

Jeżeli również ktoś może zna jakąś porządną glebogryzarkę (w zakresie masy 180- 260 Kg) do ciągnika 20KM będę bardzo wdzięczny za pomoc i wszelkie uwagi.

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Luzak » 06 wrz 2017, 13:53

Ja do swojego Kubusia 2420 kupiłem nową KUHN EL22-120. Producent wiadomo, że uznany. Pierwszy sezon więc trudno się wypowiadać ale z opinii ze świata spodziewam się długiej współpracy. Cena do przyjęcia :-)

Sproket
Posty: 14
Rejestracja: 30 sie 2017, 14:19

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Sproket » 06 wrz 2017, 16:53

Tak, dziękuję, zatem fajnie, mamy kolejną cenę faktycznie do przyjęcia na bardzo dużą klatę, nie piszę publicznie ile ta maszyna kosztuje, może autor postu na temat KUHN będzie miał odwagę podzielić się z nami na forum taką informacją w jakiej cenie udało się kupić ten sprzęt w PL NOWY :mrgreen: . Ja sobie pomilczę :lol:

Dziękuję też za informacje o glebogryzarkach Bomet, jednak Bomet 1,2 oprócz tego, że waży ponad 300 kg to ma jeszcze jedną zasadniczą wadę konstrukcyjną, która powoduje, że po kilkunastu minutach waży już jakieś 350 kg co widać doskonale na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=gLEsFTK7bjg

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Luzak » 06 wrz 2017, 18:41

Sproket pisze:Tak, dziękuję, zatem fajnie, mamy kolejną cenę faktycznie do przyjęcia na bardzo dużą klatę, nie piszę publicznie ile ta maszyna kosztuje, może autor postu na temat KUHN będzie miał odwagę podzielić się z nami na forum taką informacją w jakiej cenie udało się kupić ten sprzęt w PL NOWY :mrgreen: . Ja sobie pomilczę :lol
Odwagi nie muszę mieć bo nie jest to nic co wymaga odwagi :-) Nie wiem czy Cię zaskoczę ale za nową u poważnego dealera tej marki zapłaciłem 7 tyś zł netto. Jak na taki sprzęt uważam, że cena jest przyzwoita :-)
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2017, 21:07 przez Luzak, łącznie zmieniany 2 razy.

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Miecho » 06 wrz 2017, 20:14

Coś za coś, albo chińczyk za 3-5tys zł albo markowa za 3-5tys €
Jakość kosztuje, jak szukałem kosiarki pielęgnacyjnej to padła suma 23tys zł brutto z rabatami znajomej firmy, która ma te maszyny - trawnik wygląda jak cięty nożyczkami :D :shock:
Podobnie było z agregatem do trawników.
Zawsze z mogę kupić kosiarkę GEO i samemu próbować doprowadzić ją do stanu opisanego tu na forum, ale materiały i czas nie są za darmo.

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Luzak » 06 wrz 2017, 21:11

Miecho pisze:Jakość kosztuje
W większości przypadków tak jest. Ale czasem różnice są niewielkie więc trzeba być czujnym. Krajowy ładowacz oferowali mi za 9850 a MXa kupiłem za 11000 - różnica żadna a 200 kg ładowności więcej :-)

Sproket
Posty: 14
Rejestracja: 30 sie 2017, 14:19

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Sproket » 06 wrz 2017, 22:26

Luzak, dziękuję, tak - zaskoczyłeś mnie, ponieważ mnie dziś "zaśpiewali" u lokalnego dilera prawie pięciocyfrówkę, bez niewielkiego "haka". Jeżeli mogę prosić na pw namiary na dilera u którego kupowałeś będę zobowiązany.

Pytanie jeszcze mam techniczne: Czy napęd wału masz na pasach, na łańcuchu czy na zębatkach? Jeżeli to drugie to ile tych łańcuchów jest?

Pytam, bo czeskie mają dwa łańcuchy na podwójnych zębatkach w kąpieli olejowej a cena jest taka sama, z lekką przewagą czeskiego sprzętu, ale z tą różnicą, że AKR ma głębokość max 15 cm (podobno to jest rzeczywisty parametr) a EL22 podaje u siebie, że max to 12cm. Zasadniczo 3 cm różnicy i pewnie jeden przejazd więcej ;) .

MIECHO: Tą relację znam, jest wszyscy wiemy, że jest JAKOŚĆ i Jakość. Dlatego moje pytanie brzmi gdzie jest produkowany np ESRT120Z, bo sprzedawca coś kręci :lol: A jeżeli chodzi o agregat, to o ile się nie mylę chyba masz chińczyka za "pińć pińcet", chyba, że pomyliłem posty czytając wtedy kogoś innego. Ceny sprzętu są bardzo zróżnicowane, jednak nie zawsze cena idzie za jakością w parze i to z każdym sprzętem tak jest. Możesz kupić super wypas za 1000 zł więcej a możesz kupić poniżej wypasu za 2000 więcej stąd rozmowa na ten temat :? . Najgorsze jest, że nie wszystkiego można dotknąć, bo sporo rzeczy jest sprowadzana na zamówienie i kupuje się kota w worku.

I tutaj znów jest pytanie, gdzie produkowany jest "Kunaczek" i czy ich też już nie wywiało do Wielkiego Brata dalekiego wschodu...
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2017, 22:34 przez Sproket, łącznie zmieniany 1 raz.

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Adam bez ziemi » 06 wrz 2017, 22:32

Luzak, kolego co z Tobą, się zastanawiam. Jak pisałem o wątku na temat ściółkowanie, zakwestionowałeś podaną cenę przeze mnie, Poprosiłem Cię na privie abyś podał namiary na hurtownię i cisza. Teraz piszesz na temat ceny ładować za francuskiego marki MX. Dziwnym trafem 3 tygodnie temu dostałem ofertę od przedstawicieli MX i ani na jotę nie pokrywa się z tym co piszesz na temat ceny. Najmniejszy model przeznaczony do maluchów jak nasze z łyżką po rabatach to 3200 € netto. Kiedy źartujemy to źartujemy ale jak trzeba bądźmy poważni, bo w najmniej spodziewanym czasie tez ktoś z Ciebie zaźartuje

Sproket
Posty: 14
Rejestracja: 30 sie 2017, 14:19

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Sproket » 06 wrz 2017, 22:37

Proszę skupmy się na glebogryzarkach Adam, naprawdę mi zależy dziękuję z góry za wyrozumiałość :)

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Glebki: AKR100 Czeskie i ESRT-105Z (Zeppelin?)

Post autor: Miecho » 06 wrz 2017, 23:10

Agregat mam zielony ;P

Nikt Ci nie powie gdzie produkuje i od kogo kupuje :!:
teraz większość jest produkowana w w CHRL lub krajach ościennych - w całości lub podzespoły, a "chińczyk" wyprodukuje to co sobie klient zażyczy.
Patrz na dopasowanie do maszyny, dopasowanie do twoich potrzeb, serwis, gwarancje i dostęp do części, pochodzenie sobie daruj...

Zablokowany