Zęby kultywatorów

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Zęby kultywatorów

Post autor: Miecho » 26 lis 2016, 14:21

W handlu są dostępne różne zęby, ale 2 są najpopularniejsze.
Ja mam obecnie takie, 9szt, na ugorze pracuję nimi do 12-15cm głębokości, ale potrafi wyciągnąć trelinke z gleby
Obrazek

W kultywatorach oferowanych do naszych maluchów są głownie montowane wąskie zęby bez dodatkowej sprężyny.
Jak się z nimi pracuje, czy stawiają mniejsze opory? czy są tak samo wytrzymałe? Czy zamiast 9 szerokich osiągnę taki sam efekt na 9 szt wąskich?
Obrazek

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Zęby kultywatorów

Post autor: k_sit » 27 lis 2016, 11:02

Ja mam te drugie i pracowałem nimi na ziemi z rozłogami trzciny . Są bardzo elastyczne i wibrują nie utrzymują stałej głębokości . Co do oporu to jest sporo czynników glebowych . U szwagra zrywałem nimi trawnik . Jak po orce to sprawują się świetnie rozbijając bryłki i spulchnią glebę. Stosuje je do mieszania nawozu przed sądzeniem rozsady . Jakbyś chciał możemy porównać z twoim .

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Zęby kultywatorów

Post autor: marekspectra » 28 lis 2016, 10:12

W małym kultywatorze - pierwsze zeby sie sprawdzają - mamy i używamy na winnicy. Na młodej winnicy to podstawowy sprzęt . Z racji większej twardosci spreżyny i szerokiego zęba stawiają wiekszy opór. Drugi rodzaj sprawdza sie przy szerszych tj większych kultywatorach.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ