Modyfikacja Kosiarki pielęgnacyjnej Geo 150

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Modyfikacja Kosiarki pielęgnacyjnej Geo 150

Post autor: Rav » 10 wrz 2014, 19:44

Pochwalę się pewnym usprawnieniem.
Jak niektórzy pewnie wiedzą razem ze swoim Iseki nabyłem kosiarkę pielęgnacyjną Geo150. Rezultaty koszenia tą kosiarką były takie że chciałem ją sprzedać albo dać na złom bo tak mnie wkurzało to że nie kosi, nawet nie wiem jak nazwać to co robiła z trawą. Postanowiłem ją zmodyfikować jak na foto.
Obrazek

Dorobione zostały talerze z dystansami, aby blachy widoczne na foto nie dogniatały trawy przed ścięciem. Zastosowaliśmy noże od sieczkarni - sprawdzone w innej kosiarce.
Obrazek

I powiem że nareszcie sprzęt kosi dokładnie, można jeździć na szybkim przełożeniu a nie ślimaczyć się jak ze zwykłymi nożami. Podniesiona została jeszcze na kołach, żeby nie orała ziemi.
Na oryginalnych nożach każda trawa wyższa niż 5 cm była problemem, teraz kosi prawie każdą.
Na filmie jest akurat niziutka, ale wysoką daje radę tak samo.


marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Modyfikacja Kosiarki pielęgnacyjnej Geo 150

Post autor: marcinbg » 10 wrz 2014, 20:52

No rozwiązanie super. I dzięki twojemu sprytowi i pomysłowości maszyna będzie hulać przez lata! Super!!

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Modyfikacja Kosiarki pielęgnacyjnej Geo 150

Post autor: petra » 10 wrz 2014, 22:50

Cholercia Rav, a ja miałem właśnie kupić właśnie taką Geo bo myślałem, że będzie lepsza do koszenia trawnika niż bijakowa. Ponoć jest "pielęgnacyjna" tylko obawiałem się co robić z trawą pozostawioną - grabić?! Ty teraz piszesz, że trzeba ją jeszcze przerabiać. Małe kosiarki maja kosz albo funkcję "mulczowania" a taka duża z koszem to kosztuje majątek, a poza tym chyba występują tylko w wersji podwieszanej pod spodem traktora. Gdzieś widziałem taką z trzema nożami i mulczowaniem - na końcach noży są takie małe ruchome nożyki, ale nie wiem czy i one są tylko do "przeróbki" przez złote rączki właściciela.
Pozdrawiam Tatę bo na pewno maczał w tej modyfikacji palce!
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Modyfikacja Kosiarki pielęgnacyjnej Geo 150

Post autor: Rav » 11 wrz 2014, 06:50

czy trzeba przerabiać inne, nie wiem, np w łazienkach w Warszawie jak zobaczyłem jak kosi sprzęt Antonio Carraro z pielęgnacyjną to oniemiałem, tam tnie idealnie ale koszą często i malutką trawę. Moja tylko psuła nerwy, lepiej wyglądało nie skoszone niż po koszeniu. Co do mulczowania to gdzieś chyba widziałem noże do pielęgnacyjnych. Tata palce maczał, ale pomysł był mój, elementy dorabiał nam tokarz.
Co do kosztów przeróbki to noże kosztowały coś koło 15zł sztuka, tokarz już nie pamiętam ale coś około 300 - 400 zł.

Awatar użytkownika
marcin
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:26
Lokalizacja: Siedlce

Re: Modyfikacja Kosiarki pielęgnacyjnej Geo 150

Post autor: marcin » 11 wrz 2014, 21:45

..no to ja teraz tez mam dylemat ,po obejrzeniu kilku kosiarek miałem własnie zakupić GEO,..wracamy do poszuliwań..

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Modyfikacja Kosiarki pielęgnacyjnej Geo 150

Post autor: k_sit » 12 wrz 2014, 07:54

Też myślałem o takim rozwiązaniu w zwykłej kosiarce tylko z nożami wygiętymi. Koncepcja dobra na kretowiny niczego nie popsujesz.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Modyfikacja Kosiarki pielęgnacyjnej Geo 150

Post autor: marekspectra » 12 wrz 2014, 09:32

Rav - za pomysł i wykonanie - szacunek .
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Endriu B
Posty: 85
Rejestracja: 23 lis 2014, 15:47

Re: Modyfikacja Kosiarki pielęgnacyjnej Geo 150

Post autor: Endriu B » 01 gru 2014, 20:28

Witam
Rav mam pyt. Odnośnie modyfikacji geo 150
Chodzi mi o ten dystans z kołem co jest przykręcone tą śrubą zamiast noża.
Może jakieś wymiary masz rozrysowane,grubości materiałów,typ noży,jakie śruby na żyletkach?
Mamy geo120 ale poszedłem z przeróbką w innym kierunku,wyciełem tą blchę co okala noże z przodu i podciełem gardziel z przodu(trzeba bardziej uważać kamienie ,kretowiska) i założyłem środkowy nóż od geo150 (delikatnie go skracając aby nie było kolizji z tymi po bokach) i tylny prawy narożnik zaokrągliłem pod spodem aby trawsko bardziej ku środkowi pokosu leciało.
Pozdr.
Mitsubishi Mte1800-kabina, Yanmar F155, 2x pług hydr.do śniegu, kosiarka GEO120, glebka100, RNZ i Kos do piasku, 2x przyczepka mała, 2x Stiga Park

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Modyfikacja Kosiarki pielęgnacyjnej Geo 150

Post autor: Rav » 01 gru 2014, 20:38

rozrysowane nie mam, ale jutro postaram Ci się to pomierzyć i podać wymiary i dodać jakąś bardziej szczegółową fotkę.

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Modyfikacja Kosiarki pielęgnacyjnej Geo 150

Post autor: emek650 » 02 gru 2014, 10:21

Przymierzam się do zrobienia czegoś podobnego, jak możesz to pstryknij przebieg pasków.

ODPOWIEDZ