Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: marekspectra » 18 maja 2015, 20:04

Ja włąsnie wróciłem z pola po jezdzie próbnej swoją bijakową. Szczerze Zbyszku zazdrosze Twojej kosiarki, bo od razu widac że solidna. Moja to chłam jakich mało i najchetniej to bym ją zezłomował. Ale wydałem kupę kasy więc muszę sie z tym cholerstwem męczyć.

W Sobote pojechałem skosić drogę dojazdową, po 50 metrach zaczeło sie z pod niej dymić. Tym razem to nie nawinięta trawa tylko po prostu łożysko wału zagrzało.

W domu rozebraliśmy to i po prostu łożysko sie wysypało. Zdenerwowałem sie trochę bo przed zimą kosiarka wymyta, natłuszczona, a teraz przed wyjazdem nasmarowana i taki zonk.

Po myciu dostała sie woda, łożysko skorodowało i ....

Po dokładnym oczyszczeniu i umyciu stwierdzam że smarowanie łożysk wału jest na pic. Nie ma możliwosci jego smarowania z kalamitek, powiem tylko tyle że w jednym czopie wydrązony jest otwór na smarowanie... bez wyjcia na zewnątrz. :) Tz jest wywyercony otwór poprzeczny, a przynajmniej tak mi sie wydawało, bo ma głebokosć ok 2mm. zamiast ok 12mm by dostać sie do kanału ze smarem z smarowniczki. No normalne jaja. Nie bede sie rozpisywał... w kazdym razie chciałem sfilmowac, ale po chwili brakło mi pamieci na karcie... ech...


Kupiłem dwa porzadne amerykanskie łożyska wachliwe, powinienem wziąść do nich obudowy... bo jedna z moich była dobra, ale druga absolutnie za luźna na pasowny montaż łozyska. Poradziłem sobie gwintując otwór w obudowie i kołkując sróbą M6, tak że zew bieżnia łożyska wychylała sie z dużym oporem... Ale to bliższe druciarstwu niż profesjonalnej naprawie.

W sumie teraz wał kreci sie wyjatkowo lekko, nie grzeje itp. ale dajej został mi do rozwiązania sposób zabezpieczenia szczeliny pomiedzy wałem a obudową by nie wkrecała sie tam trawa...

Ta kosiarka, a dokładnie model kosiasiarki to najgorszy mój zakup.

Unikajcie tego chinskiego złomu jak ognia :
FILM
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

kris2682
Posty: 31
Rejestracja: 09 kwie 2016, 12:10

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: kris2682 » 21 maja 2016, 18:52

Mam dylemat i bardzo proszę o poradę. Czy mogę kosiarka bijakowa EFGC na młotkach kosic młoda trawę? Mam tego trochę i koszenie kosiarka pchajką zajmie mi kilka godzin. Czy bijakowa nie powyrywa młodej płytko ukorzenionej trawy?

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: petra » 23 maja 2016, 19:18

Bardziej martwił bym się o koleiny jakie zostawi traktorek oraz o uszkodzenia nawiechrzni płozami kosiarki. Koś trawkę przy podniesionym przodzie czyli wałek kosiarki ugniata nawierzchnię i powinno być ok!
Petra
Kubota GL23

kris2682
Posty: 31
Rejestracja: 09 kwie 2016, 12:10

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: kris2682 » 23 maja 2016, 20:27

Dzięki za odpowiedź. Nie jest to trawnik przydomowy. Posadzilem świerki serbskie na żywopłot w trzech rzędach i pomiędzy nimi zasialem trawę żeby mi się zielsko nie siało. Teren nie jest równy trawę zastałem zanim traktor do mnie dotarł więc z grubsza równalem co mogłem grabkami . A że wiele nie mogłem bo jest tego ponad 50 arów to nierówno strasznie.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: petra » 23 maja 2016, 21:06

Masz wał lub dostęp do niego? Pierwsze koszenie można zastąpić wałowaniem. Podwójna korzyść to taka, że teren się utwardzi i wyrówna.
Petra
Kubota GL23

kris2682
Posty: 31
Rejestracja: 09 kwie 2016, 12:10

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: kris2682 » 23 maja 2016, 22:45

Tylko kurduplawy. Nie wiem czy 50 kg to waży. A teraz to tam nic nie wyrówna. U mnie glina, parę dni było bez deszczu i można po tym czołgiem jeździć nie zostawiając śladów.

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: Miecho » 26 maja 2016, 13:45

Po bijakowej z młodego trawnika nic nie zostanie.

Jak Ci trawa dobije do 10cm robisz wałowanie aby:
zagęścić grunt i polepszyć warunki wodne
spowodować krzewienie i ukorzenienie trawy
3-5dni po wałowaniu, jak trawa "wstanie" kosisz tylko 1/3 długości - zwykłą kosiarką lub traktorem na balonach i kosiarka pielęgnacyjną
Od następnego koszenia powinna być długość źdźbła po skoszeniu 3,5 do 5,5cm
Kosimy co 5 (max7) dni, nigdy w upał, nigdy tępym nożem.

Trawnik wymaga najwięcej pracy w ogrodzie, jak się dba tak się ma ;)

Najlepsze efekt uzyskamy takim sprzętem :

pgargala
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2019, 15:14

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: pgargala » 20 kwie 2019, 08:36

Witam
Chciałem zapytać czy mógłby ktoś podrzucić jakieś rysunki albo wymiary kosiarki bijakowej?chciałem zrobić sobie taką kosiarke na 120 cm.mam wał bijakowy tylko jakoś nie mogę obudowy wymyśleć.

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: TadeuszB » 20 kwie 2019, 15:44

Na głęboką wodę skaczesz.

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Kosiarki bijakowe - ogólnie.

Post autor: emek650 » 20 kwie 2019, 16:10

[url][https://youtu.be/l5FLJsbRStEurl]
A skąd wiesz jak dobrze potrafi pływać ? :roll:


ODPOWIEDZ