Rotacyjna - mini

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: marekspectra » 26 cze 2014, 11:50

Bardzo mała :) to już podchodzi pod zabawkę :) A to mimo że wygląda jak zabawka raczej nią nie jest :)

KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

sieslaw
Posty: 13
Rejestracja: 25 lip 2014, 23:34

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: sieslaw » 26 lip 2014, 00:21

Bardzo proszę o pomoc! Noszę się z zamiarem zakupu kosiarki rotacyjnej do YanmaraF15D. Muszę przyznać, że oferta lekkich kosiarek na rynku jest bardzo skromna. W ofercie Traktormix znalazłem jedną w cenie 2990 ale czy należy kupować w ciemno. Do tej pory czyli od roku kosiłem kosiarką ciągnioną za traktorem(mulczer) ale niestety nie spełnia ona moich oczekiwań. Bardzo proszę o radę i pozdrawiam wszystkich forumowiczów z okazji mojej pierwszej wizyty na tym forum.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: marekspectra » 26 lip 2014, 09:44

Witaj, nie wiele pomogę w temacie rotacyjnej. Pracowałem parę razy taką ale na duzym ciagniku. Marcinbg ma taką, podzieli sie zapewne swoimi doświadczeniami.

Bijakowa sie nie sprawdza? no ma swoje słabe strony, ale... powiedz a co kosisz? jakia powierzchnia? młotki,ygreki? jaką chcesz uzyskać powierzchnię? Może kwestia ustawień ?

Ja na poczatku też prawie żałowałem że kupiłem tą bijakową (FE145) ale teraz bym jej nie oddał :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: Rav » 26 lip 2014, 09:46

Witam nowego kolegę. :) w ciemno bym nie kupował, najlepiej jechać tam gdzie masz najbliżej i potestować na sprzęcie zbliżonym do swojego i najlepiej na trawie odpowiadającej Twojej, nie jest to zakup za 5zł więc warto sprawdzić czy będziesz zadowolony przed zakupem.

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: marcinbg » 26 lip 2014, 10:07

Witam!
No ja od początku sezonu koszę kosiarką samasz zo64/3mini z traktorkiem kubota L 1500 DT no 15 koników gdybyś chciał kosić jakieś fest nieużytki to męka Po pierwsze za mało mocy po drugie kosiarka jest niska i gdy trawa jest gęsta to blokuje się miedzy korytem a glebą. Na trawę która jest jakoś regularnie koszona jak np ja kosze swoje 2 ha łąk 2 razy do roku to bajka sobie idzie bez problemów no ale jest jeszcze jedna sprawa nie wiem jak wasze ciągniki ale mój na pewno nie ma sprzęgła wałka wom i to jest troszkę nie dobre ponieważ przy rozpędzonej kosiarce wciskając sprzęgło i chcąc wrzucić bieg zawsze wrzucasz go ze zgrzytem a to nie zbyt dobrze działa na skrzynie. No fajna sprawa ale na dłuższą metę i większe areały to przydałoby się więcej koników. Wejdź sobie w mój temat remont kosiarki rotacyjnej samasz i obejrzyj co i jak jest tam trochę zdjęć.

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: amigorm1976 » 26 lip 2014, 12:22

Witam od 2 sezonów kosze kosiarką ZANON 100 w poprzednim sezonie ciagalem kosiarkę traktorkiem Iseki TX1300 F i miałem niedosyt brakowało mocy musiałem jeździć albo na 1 ewentualnie nie wykorzystywać całej szerokości kosiarki, w tym sezonie jeżdżę kubotą o mocy 17 kM i wydaje mi się że mam odpowiedni stosunek mocy traktorka do masy i szerokości kosiarki.
Po założeniu sprzęgła jednokierunkowego przestałem mieć problemy z ciagnieciem ciągnika przez rozpedzone bębny kosiarki a przy zmianie biegów skrzynia nie zgrzyta.
Mankamentem kosiarki jest cena natomiast sprawuje się wyśmienicie.
Można poszukać na internecie perełek w postaci kosiarki SB1200 dedykowanej do czeskiego traktorka TZK14.
Natomiast co do kosiarki sprzedawanej w traktormix no cóż patrząc na filmiki na yt całkiem dobrze się sprawuje, ja jej nie wybrałem z jednego tylko powodu cały jej napęd to jeden pasek klinowy.
Natomiast decyzję musisz podjąć niestety sam.
Pozdrawiam Serdecznie
Mariusz.

sieslaw
Posty: 13
Rejestracja: 25 lip 2014, 23:34

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: sieslaw » 26 lip 2014, 13:11

Dla jasności, nie mam bijakowej ale rotacyjną z jednym śmigłem, to chyba zalicza się do pielęgnacyjnych. Przy dużej trawie bardzo się pod nią tłoczy, nie kosi dokładnie i niestety pozostawia niewykoszone paski za kołem traktora i płozami. Do tego strasznie wolna robota. A właściwie to czym różni się ten Zanon od tej, którą zasugerowałem. Szerokość koszenia chyba ta sama. Cena inna:)
Sławek

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: amigorm1976 » 26 lip 2014, 16:58

Zanon ma mniejszą szerokość bo tylko 100 cm przynajmniej ten mój ale jest napędzany nie poprzez pasek klinowy tylko przekładnie katową a później poprzez koła zębate tak więc nie ma się co slizgac.
Jeżeli nie potrzebujesz kości trawy w pokos czyli inaczej mówiąc na siano to kup sobie jednak kosiarkę bijakową do dużej trawy lub chaszczy natomiast jeżeli trawa jest już mała to majlepsza będzie kosiarka pielęgnacyjna.
Pozdrawiam Serdecznie
Mariusz

sieslaw
Posty: 13
Rejestracja: 25 lip 2014, 23:34

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: sieslaw » 27 lip 2014, 11:47

Dzięki za podpowiedź. Jeszcze jedno pytanko- z jaką prędkością kosisz zanonem? Bijakową da się równie szybko? Masz rację paski mogą ślizgać przy większym oporze. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: amigorm1976 » 27 lip 2014, 18:29

Prędkość koszenia zależy od wysokości gęstości trawy, jeżeli trawa nie jest przerosnieta to 4 a czasami nawet 5 z tym że na 2 biegu wałka pto ale bywa że pierwszy objazd robie 2 a nawet 1 wszystko zależy od jakości trawy.
Niestety z bijakowa zdecydowanie wolniej się jeździ między 1 a 3 ale tu lepiej aby ktoś inny się wypowiedział gdyż ja miałem jednorazową przygodę z kosiarka bijakowa.

ODPOWIEDZ