Rotacyjna - mini

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: KOSIARKI

Post autor: marekspectra » 31 paź 2013, 10:30

Kosiarki - ten dział powinien być najbardziej rozbudowany bo to urządzenie najcześciej jest przez nas użytkowane. Zanim przejdę do tych które razem z Kynkiem użytkujemy - filmik z małymi rotacyjnymi które coraz częsciej sie pojawiają



Napisałem do nich z zapytaniem o cenę. Taką otrzymałem odpowiedz :)

Cena jest 1250Euro + VAT, ale myślę, że jesteś sprzedawcą. Jeśli wyślesz nam dane kontaktowe firmy w e-mailu, aby info@keletagro.hu będzie zarejestrować się na naszej stronie internetowej chronionej hasłem, które stworzyliśmy dla naszych resellerów. Wszystkie nasze ciągników, narzędzi i części zamiennych można znaleźć tam w cenie hurtowej.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: petra » 13 sty 2014, 23:43

Fajna ta kosiareczka, cena też fajna, a co myślisz o tych sprzedawanych przez "naszych kochanych importerów" z pod Wrocławia ?

Obrazek

Obrazek


A tak przy okazji, czy takie kosiarki podłącza się do hydrauliki zewnętrznej ? czy po prostu mocowana jest na ramionach ciągnika i sterowanie góra/dół jest realizowane dzwignią ramion ciągnika. Chyba nigdy nie widziałem takiego urządzenia z bliska przy pracy.
Jestem za tym żeby ten temat rozwijać - prędzej czy póżniej będę chyba musiał kupić taką kosiarkę, w końcu mam łąki ze dwa hektary i co będzie jak nikt nie będzie chciał sobie wziąć siana za darmo?!!!
Do tego roku nawet płaciłem za koszenie, a siano oddawałem gratis!!
Pozdr
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: marekspectra » 14 sty 2014, 17:18

Kosiarki... ech :) Co wiem na pewno - kosiarki rotacyjne stosowane do c330 do naszych traktrków - nie ma mowy.

Ale pojawiły sie zdecydowanie mniejsze o ponad 1/3 lżejsze np ta którą remontuje marcinbg

Obrazek

Ta to markowa SAMASZ - ale cena nowej - solidna jak już tą tą bym brał. Do innych polskich, rzemieślniczych absolutnie nie mam zaufania.

Choć znajomi z Agromy mówią że jest jakiś rzemieślnik z ok Słupska który składa kosiarki na markowych podzespołach przy cenie porównywalnej z tymi no name... ale czu robi takie małe modele to nie wiem. Ponoć jego produkty są godne polecenia..
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: marcinbg » 14 sty 2014, 17:53

Dodam że Sam jeszcze nie znam dokładnych osiągów mojego ciągnika z ta kosiarką ponieważ gdy ją kupiłem była w takim stanie jak na zdjęciu ,które przesłał Marek. Zobaczymy co będzie dalej, taki gruntowny remont którego ona wymagała to nie taka prosta sprawa ale może powoli dojdzie do ładu. hehe :)

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: plastek334 » 14 sty 2014, 23:55

Trochę się interesuję sprzętem rolniczym i takich kosiarek nie ma na hydraulikę o ile mówimy o tych starszych bo te nowsze są już rozkładane hydraulicznie. A jeśli chodzi o koszenie łąk to można oddać w dzierżawę komuś i nie dość że skosi zabierze to jeszcze dopłaty ty weźmiesz tylko to musi być osoba która potrzebuje siana dużo bo inaczej będzie w zamian za koszenie chciała dopłaty i wtedy już nie jest tak fajnie.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: petra » 15 sty 2014, 17:57

Pobuszowałem na stronie Samaszu i ... kosiarka Z 064/3 cena - 3800,- oraz możliwość dołożenia hydrauliki + 700,- czyli z hydrauliką - 4500,-
Na allegro znalazłem taką samą pod hasłem --- Samasz od "BASP" cena - 2800,-

Nic tylko dzwonić, jechać i kupować.
Pozdr
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: marekspectra » 15 sty 2014, 23:38

Kupno kosiarki to nie taka prosta sprawa. Naprawdę trzeba sie kilka razy zastanowić i zbierać informacje gdzie sie da. Kupić - to proste , ale kupić i być zadowolonym przez długi czas to już takie proste nie jest.

a 700zł za hydraulikę to z lekka dużo chyba. W końcu to tylko jeden siłownik z wężem.

Ale kiedy bedziesz na kupnie to pisz tak jak pisałeś z pługiem. wszyscy bedziemy śledzić temat i każdy coś dorzuci od siebie.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: amigorm1976 » 03 maja 2014, 22:42

Od roku użytkuje mini kosiarkę rotacyjną firmy Zanon szerokość robocza 100cm waga ok 150kg.
Waga kosiarki ma dość duże znaczenie przy naszych mini traktorkach szczególnie jak łąka jest nierówna, potrafi wtedy dość dobrze targać traktorkiem.
Kosząc Iseki TX1300 z wagą około 550kg kosiarka potrafiła zmienić "trajektorie" jazdy traktorka, dlatego prawie zawsze kosiłem z kompletem obciążników co zwiększało masę ciągniczka do ok 800kg i stabilność jazdy.
Kosząc w tym roku roku Kubotą Bulltrą B1-17 zdecydowanie lepiej się jeździło choć był to mały kawałek i nie dało się za bardzo rozpędzić traktorka.
Należy też pamiętać że nasze traktorki mają jedno sprzęgło odpowiedzialne za jazdę i wałek PTO tak więc "rozhuśtana" kosiarka dość dobrze pcha nasz traktorek i nie zawsze jesteśmy wstanie go zatrzymać dlatego albo jeździmy z ręką na lewarku od PTO albo za kupujemy sprzęgło jednokierunkowe na wałek PTO co zamierzam w tym roku dokonać.
Pozdrawiam i udanego koszenia;-)

kamil00
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:27

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: kamil00 » 04 maja 2014, 10:11

amigorm1976 przecież każda kosiarka rotacyjna ma wbudowane sprzęgło , chyba że te małe nie mają ?
ja mam zwykła kosiarka 1,35m traktorek radzi sobie z nią bardzo dobrze jedyna wada to waga tej kosiarki bo waży aż 350 kg , od 3 lat chodzi bez awaryjnie jedynie wymieniam nożyki , przez ten okres skosiła -/+30ha

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: marekspectra » 04 maja 2014, 11:24

Pokaż nam bliżej tego Zanoha którego używasz. Dziwne jest to że nie ma sprzegła... Absolutnie kup sobie sprzęgło takie na wałek. Ja w tym roku liczę na to że dyskową trochę pokosze. Od razu wziąłem wałek ze sprzęgłem - jest to warunek pracy tej kosiarki.

Wymieniłem sie wałkiem z kynkiem - wziąłem od niego samo sprzgło na PTO dzieki temu mam "przedłużkę" do glebogryzarki do której dedykowany jest bardzo krótki wałek :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ