Rotacyjna - mini

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: RobsonWawa » 15 lut 2017, 18:35

Szukając jak Ci można pomóc natknąłem się na taką firmę

http://as-service.com.pl/products-page/ ... dt-100-ts/
Obrazek
Kosiarka jest co prawda do narzędzi hsdt ale wygląda jakby pochodziła z tego samego źródła co ta "ukraińska"
Nie zaszkodzi zapytać czy są w stanie sprowadzić taką samą w podobnych pieniądzach.
Do pierwszego koszenia jeszcze trochę czasu mamy :-)
Przy ukraińskim sposobie naliczania cła za towary z Chin może się okazać, że do PL będzie taniej
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: wojtis1990 » 16 lut 2017, 08:21

Coś tam ojciec próbował się po rusku dogadać i w sumie nie wiadomo co wyjdzie bo zrozumiał że Ukraińcy przyślą paczkę do polski za 3-4 tygodnie więc na razie trzeba poczekać. Super że udało ci się znaleźć to w Polsce, w razie paczka nie dojdzie to weźmiemy tą z Lublina i jakoś się zaadoptuje do TZtki. Cło z Ukrainy nie obowiązuje do kwoty 500 euro na sprzęt do prywatnego użytku.

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: RobsonWawa » 16 lut 2017, 09:39

Ja bym pytał o możliwość sprowadzenia konkretnego modelu, po co bawić się w przebudowy?.
Masz 2 zalety , gotowiec będzie tańszy i gwarancja przy tak delikatnej konstrukcji też będzie bardzo istotna.
Pisząc o cle miałem na myśli chore zasady naliczania cła dla importujących na Ukrainę - są bardzo wysokie
co podbija cenę na ich rynku.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: wojtis1990 » 17 lut 2017, 08:21

Dzwoniliśmy do firmy w Lublinie, trzeba złożyc zamówienie i czekać 2 tygodnie. Najprawdopodobniej oni też to z Chin mają skoro trzeba tyle czekać. Jak nie przyjdzie ta z Ukrainy to weźmiemy przez firmę z Lublina.
A w między czasie do tłuki jak z horroru którą dostaliśmy do traktorka dołożymy talerz z nożami zamiast płaskownika i będzie do koszenia chwastów i innych śmieci, sam talerz chyba 200 zł z Częstochowy ojciec zamawiał.
Jak wszystko dojdzie do skutku to poinformuję i uwiecznię na zdjęciach.

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: RobsonWawa » 17 lut 2017, 10:15

Towar z pewnością pochodzi Chin ale żadna firma nie załatwi tego w 2 tyg.
Zajmuję się importem z tamtego regionu, minimalny czas na dostarczenie kontenera to 4 tyg.
Jeśli obiecują dostarczyć model ukraiński w 2 tyg. znaczy, że biorą to od importera z kraju lub Europy.
Jak dobrze poszukać to da się znaleźć źródełko- może to to samo z którego biorą ukraińcy.
Wiele by na takie pochodzenie kosiarki wskazywało, ale to tylko domysły.
Jak będę miał trochę czasu to postaram się namierzyć producentów w Chinach.

Poszperałem trochę na Chińskich portalach i pewne zaskoczenie, nigdzie nie natknąłem się
na wersję tej kosiarki z 3 punktowym zawieszeniem. Wszędzie tylko wersja do maszyn HSDT
lub napęd boczny z paska. Ceny na rynku chińskim do 120 $
Ostatnio zmieniony 17 lut 2017, 17:27 przez RobsonWawa, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin94
Posty: 80
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:42

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: marcin94 » 17 lut 2017, 10:40

Kojarzę ten sklep, byłem kiedyś u nich. Na 100% biorą sprzęt od imprtera. Wydaje mi się, że większość sprzętów które posiadają w ofercie sprowadzają na życzenie klienta. To jest malutki sklep w garażu w podwórku przy domu jednorodzinnym, przed garażem stało kilka glebogryzarek spalinowych, nowych na sprzedaż i używanych, pewnie były w naprawie. Więc może warto poszukać importera i kupić bezpośrednio u niego, oszczędzając kilka zł.

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: RobFra » 17 lut 2017, 20:44

RobsonWawa pisze:Ceny na rynku chińskim do 120 $
Robson, nie pomyliłeś się o rząd wielkości? 120$ + opłaty załadunkowe, portowe, frachty, transporty itp to za ile u Ciebie? Poczekam i 6 tygodni bo statek to płynie 4-5 tygodni...
Co prawda myślę o bijakowej.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: RobsonWawa » 17 lut 2017, 22:43

Nie , nie pomyliłem się. wyraźnie napisałem że cena tej kosiarki na rynku chińskim to 100 do 120$ powinienem napisać do 930 Yuanów.
To bardzo delikatna kosiarka , wystarczy jeden z parametrów - waga to 27 kg. - Daje do myślenia ?
Ale to jest cena na rynku chińskim !!!. Przy imporcie tak jak wyliczyłeś należy dodać wszystkie koszty , a jest tego sporo .
Wiem , że dla wielu wydaje się że cena na rynku chińskim wygląda rewelacyjnie w stosunku do cen europejskich. Ale na tą europejską
składa się suma dodatkowych kosztów, transporty, opłaty portowe, wynajem kontenera, załadunki i rozładunki ,cła i podatki.
Sam fracht to w zależności od operatora i okresu 3 do 5 tys $ transport na kołach z HH lub Gdyni też do tanich nie należy. Wszystkie te koszty należy podzielić na ilość towaru i wkalkulować w cenę. Kapitał który inwestujesz też musi mieć odpowiednią stopę zwrotu , bo angażujesz własne pieniądze, a jeśli kredyt to jeszcze podraża inwestycję. Wszystko to sprawia , że coś co kosztuje w chinach 120$ u nas ma wartość 250- 300 $ .
EFGCH 125 w Chinach ceny zaczynają się od 480 $.
Działam w innej branży , ale zasady są podobne.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: wojtis1990 » 18 lut 2017, 04:41

RobsonWawa pisze:napęd boczny z paska.
A gdyby w razie "w" nie wyszło nam z tą Ukrainą to jesteś coś takiego w stanie z stamtąd zamówić w podobnych pieniądzach ?
Napęd na pasek boczny też będzie dobry bo do rębaka będziemy mieli już przystawkę na WOM z kołem pasowym i do tego by podłączył kosiareczkę.

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Rotacyjna - mini

Post autor: RobsonWawa » 18 lut 2017, 09:06

Jak napisałem działam w innej branży, taki pojedynczy zakup
w żaden sposób mi się nie opłaca bo może wyjść kilkakrotnie drożej.
Czym innym jest załadunek masowy a czym innym detal. Ktoś to musi kupić ,
dostarczyć do kontenera, a może być tak , że to bardzo odległe od siebie prowincje.
Nie mówiąc już o dokumentach SAD itd. Takich ruchów na pojedyncze towary
nie wykona żaden importer bo po prostu to się nie opłaca .
Ale jak być zamówił kontener takiego towaru to ja czy ktoś inny bardzo chętnie przyjmiemy zlecenie :-)

ODPOWIEDZ