Kosisko - Heder Kubota - renowacja

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: KOSIARKI

Post autor: marekspectra » 20 cze 2013, 22:40

Kosiarka pielęgnacyjna to kolejny temat podjęty przez Kynka. Potrzebuje lżejszego kalibru do pielęgnacji swojej samotni -
Obrazek
widok z góry, od razu widać że rozwiązac należy zacapianie do TUZ

Obrazek

widok z dołu - kosmetyka :)

Obrazek

wyrzut trawy...

Generalnie, rozebranie, piaskowanie, łożyska, noże i ocynk, lakier proszkowy lakier akrylkowy i naklejki :)

Kynek znowu bedzie mógł sie wykazać :) fotki i opisy sukcesywnie w miarę prac.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: KOSIARKI

Post autor: marekspectra » 28 cze 2013, 12:06

Kosiara rozebrana :) Korpus poszedł do piaskowania, piasty do wymiany łożysk i uszczelniaczy . Sama rozbiórka to czysta przyjemność, śruby mimo ze zardzewiałe odkręcały się bez najmniejszego problemu. Nic sie nie omskło, nie urwało - po prostu jakość!
Czas zabrać sie za łożyska i uszczeniacze:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Łżysko (dwurzędzowe)w piaście głównej było
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: KOSIARKI

Post autor: marekspectra » 13 lip 2013, 15:40

Brakuje czasu , masa różnej roboty do zrobienia ale coś tam pomału sie działa. Ja zgromadziłem olej, filtry do hydrauliki, w poniedziałek odbieram manipulator z naprawy, a Kynek poszalał z swoją kosiarką:

Zaczął od piaskowania:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

cena usługi 80zł - czas jeden dzień oczekiwania.

dalej podkład reaktywny, podkład właściwy i akryl

Obrazek

Uzbrojenie w kółka, pasty z nowymi łożyskami i simeringami, przekładnia..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po zmontowaniu - pora na adaptację :)

Deck oryginalnie mocowany jest pomiędzy osiami traktorka i napędzany dedykowanym wałem wychodzącym ze skrzyni w kierunku jazdy.
W naszym zamyśle Deck powędrował do tyłu - do zawieszenia na TUZ i napęd z PTO.

Potrzebny zatem adapter:

Obrazek

i linki podtrzymujące:

Obrazek

Obrazek

i wreszcze efekt koncowy :)

Obrazek

Czas na testy:
Po pierwsze nieco za duża różnica pomiędzy wysokością wałka PTO skrzyni a wałkiem kosiarki, kąt pracy wału PTO nieco za duży.
Po drugie głowica wałka PTO jest za duża i nie mieści sie przy obudowie kosiarki na wysokosci wałka przekładni, i oczywiscie inny frez - poradzilismy sobie z tym :)
Po trzecie Obroty - tu największy problem - kierunek jest własciwy ale ilość już nie. Wałek PTO na III biegu ma 1125obr/min , przełożenie przekładni gł to 1:1.25 a to daje dużo mniejsze obroty niż wymagane 2750 do 3500. Efekt jest taki że kosiarka kosi ładnie ale nie ma wystarczającego "wiatru" żeby wyrzucić urobek poza część roboczą.

Kynek zlecił wykonanie odpowiedniej przekładni pasowej u doświadczonego fachowca. Zobaczymy efekty już nie długo.

Uwagi koncowe;

Mimo że egzemplarz który sie nam trafił swoje już przeżył to uważam zakup za bardzo udany. Przede wszystkim jakość materiałów, śrub, piast, noży jest po prostu rewelacyjna! Kynek kupił profilaktycznie nowe noże, wymagały jednak rozwiercenia otworu, udał sie do pewnej firmy, tam kiedy człowiek zajmujący sie ostrzeniem noży zobaczył również te stare , zaintrygowany dzwiekiem jakie wydawały z ciekawości założył je do maszyny do ostrzenia. Był w szoku kiedy zobaczył z jak fantastycznego są zrobione materiału! po prostu jakość której jeszcze nie widział.!

Wiem jedno że warto kupować oryginalne maszyny Kuboty nawet kiedy są już mocno przechodzone, bo i tak wytrzymają dużo dłużej niż wszystke te obecne papierowe chinskie mniej lub bardziej ustrojstwa.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: KOSIARKI

Post autor: toku74 » 17 lip 2013, 13:21

Naprawa "nie wąska". Ładne. Szkoda, że te poprawki trzeba wprowadzić. Jestem ciekaw Twoich spostrzezen z pracy. Myslalem o zakupie czegos podobnego, ale ja musze trawe zbierac.
Ps. coś nie tak z czcionką...

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: KOSIARKI

Post autor: marekspectra » 17 lip 2013, 22:44

Mówisz i masz :)

Obrazek

To jest Deck z dodatkową przekładnią kątową która odbiera napęd z paska i kieruję go wałem na przystawkę do wydmuchu trawy na kosz.

Obrazek

typ decka to :

Obrazek


wygląd przystawki z innej strony:

Obrazek



Prezentowany egzemplarz wystawiony był na allego za 2000pln

Przekładnia lada dzień bedzie gotowa, jeszcze pewne korekty sie naniesie i bedzie próba generalna :) Jestem raczej przekonany o słuszności tego pomysłu i na pewno bedzie wszystko działało doskonale :)

postaram sie o filmik z tej próby:)

jest i filmik:
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
krzysiek73
Posty: 22
Rejestracja: 02 cze 2017, 10:05

Re: Kosisko - Heder Kubota - renowacja

Post autor: krzysiek73 » 25 gru 2017, 21:38

Witam ,przymierzam się do wymiany łożysk i uszczelniaczy i pasa klinowego w moim kosisku Kubota RC 60-71H pytanie o jakieś wymiary symbole ,czy to są typowe elementy Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kosisko - Heder Kubota - renowacja

Post autor: marekspectra » 26 gru 2017, 13:50

Wszystko dostaniesz w każdym sklepie z łożyskami. Nie ma żadnych niespodzianek.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

davidson
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2023, 09:46

Re: Kosisko - Heder Kubota - renowacja

Post autor: davidson » 08 paź 2023, 10:46

witam

interesuje mnie przeróbka na tylny deck przy Kubocie 2200 tylko potrzebuje informacji jakie kola pasowe zostaly zatosowane żeby dostosowac obroty, nie wyswietlaja sie ostanie rysunku , są moze jeszcze do zdobycia

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kosisko - Heder Kubota - renowacja

Post autor: k_sit » 27 paź 2023, 17:44

Zamiast przekładni pasowej możesz zastosować przekładnie planetarną. Ja taka zastosowałem w swojej przeróbce . https://www.youtube.com/shorts/MuWJX4lZ ... ture=share
Ostatnio zmieniony 28 lut 2024, 10:49 przez k_sit, łącznie zmieniany 2 razy.

davidson
Posty: 2
Rejestracja: 17 wrz 2023, 09:46

Re: Kosisko - Heder Kubota - renowacja

Post autor: davidson » 25 lut 2024, 20:07

nie wiem czemu nie chce sie otworzyc link jest blad a ciekawy jestem tej przekladni od czego jest

ODPOWIEDZ