Pomoc przy wyborze kosiarki

Awatar użytkownika
buka86
Posty: 11
Rejestracja: 25 paź 2017, 22:41

Re: Pomoc przy wyborze kosiarki

Post autor: buka86 » 24 lut 2018, 21:56

Plecak już swoje kosztuje...Może ktoś z użytkowników doradzi jakieś inne rozwiązanie?
Ta Peruzoo Koala to bijakowa czy pielęgnacyjna, bo widziałem , że używają jej na boiskach piłkarskich...

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Pomoc przy wyborze kosiarki

Post autor: RobsonWawa » 25 lut 2018, 05:44

Kolego, czy jesteś tak leniwy że nie chce Ci się sprawdzić jaki to typ ? Z takim podejściem to lepiej wogule nie zaczynaj roboty bo tylko umoczysz kasę. Pytasz o rzeczy które są opisane w necie, wystarczy tylko w google wpisać zapytanie. Plecak kosztuje ? A Peruzzo i to pewnie za darmo rozdają :| . Z innych propozycji to już tylko kosa listwowa zostaje ale to też trzeba umieć się posługiwać. Nowa 3 tys. Osa w dobrym stanie 500 zeta. Zamiast kosza plandeka i będzie tanie rozwiązanie. Jeszcze taniej to już tylko kosa kostuchy lub sierp.
Niestety ale wpisujesz się doskonale w scenariusz o naszych super fachowcach na swoich biznesach. "Widziałem jak to robią inni to już umiem sam"
Sorki za ton mojej wypowiedzi - to nic osobistego ale coraz częściej spotykam się z rozczarowanymi biznesmenami którym nie wyszło bo myśleli że najważniejsze to mieć działalność a reszta to już sama się zrobi. Robotę już masz ale sam piszesz, że nie wiesz czy dobrać się do miski z łyżką czy z widelcem.

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Pomoc przy wyborze kosiarki

Post autor: TooSlow » 25 lut 2018, 11:30

Robert.. No ale Robert.. Nie musiałeś..

Na Twoim miejscu brałbym bijakową z koszem. https://traktomix.pl/kosiarka-bijakowa- ... n-160.html

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Pomoc przy wyborze kosiarki

Post autor: RobsonWawa » 25 lut 2018, 12:56

;-)
Co do tej GEO to sam używam i jeśli ktoś śledzi mój profil to na pewno zauważył , że nie jestem z niej zadowolony
przy pracy na trawnikach. Pielęgnacyjna GEO 150 nawet po modyfikacjach też się nie sprawdziła. Z tego powodu kupiłem pielęgnacyjną SXG 216. Ale każdy ma inne wymagania, a ja już widzę , że jak założę duży ogród to ostatecznie chyba sprawię sobie wrzecionową.
Kolega nie wie który typ kosiarki wybrać - to zrozumiałe że dopytuje, tym bardziej że nie miał z kosiarkami kontaktu. Każdy stara się coś podpowiedzieć ale pytanie czy Peruzzo Koala to pielęgnacyjna czy bijakowa to już mnie rozwaliło. Taka pełna nonszalancja ;-) Koszt pielęgnacyjnej z plecakiem jest podobny do Peruzzo Koala i przekracza 20 tys. a więc niewiele ma wspólnego z GEO za 7.
Wiem , że powyżej tekst trochę mocny ale może zmusi do refleksji i przyłożenia się do tematu.
Nie orientuję się w usługach ale po mojemu z koszenia 6 do 12 razy w roku działki o pow. 1 ha ciężko będzie zamortyzować kosiarkę za ponad 20 tys., a chyba o to chodzi żeby zarabiać a nie dokładać do interesu.

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Pomoc przy wyborze kosiarki

Post autor: Miecho » 25 lut 2018, 15:27

TooSlow - Robson ma rację !!!

Z kilku wypowiedzi kolegi buka86 widać, że wziął zlecenie nie mając pojecie co i jak, a jeszcze pewnie przegrały z nim poważne firmy.

1 - pyta się o zbieranie pokosu - to powinno być w warunkach zlecenia ponieważ zbiór pokosu wiąże się z kosztami utylizacji (tylko Janusze w Polonezach robią "myk do rowu")
2 - typ kosiarki powinien zależeć od stanu trawnika i oczekiwań inwestora odnośnie stanu darni, na wielu wspólnotach można pracować tylko bijakową bo jak deweloper opuszcza teren to tylko "popruszy" czarnoziemem na gruzy i nazywa to trawnikiem
3 - pytanie o typ kosiarki powinno być uzupełnione o dane terenowe czy trawniki mogą być wykaszania traktorem, traktorkiem, kosiarką samojezdną, pchaną lub kosą spalinową - decydują tutaj nie tylko powierzchnie, ale dojazd, łatwość manewrowania, rabaty i inne nasadzenia w trawniku, wąskie przejścia, szerokość trawników przy ciągach komunikacyjnych...
Jak bym miał zlecenie na 12 koszeń w sezonie 1ha łąki to bym brał Perruzo z koszem i wysokim wysypem, a jeśli to prawdziwy trawnik to tylko pielęgnacyjna Widemanna albo dobrej klasy kosiarka samojezdna Iseki, Kubota, Giani Ferrari - z wysokim wysypem

Może znajomy (członek wspólnoty) powiedział, że firma X dała ofertę 50tys za samo koszenie "Chyba ich po...ło" mam traktorek, oblecę w godzinę i to jeszcze za połowę.

Co roku pojawia się w okolicy świeżak, który rujnuje ceny na rynku z powodu niedoszacowania, albo działania na dziko, pierwsza zima weryfikuje takie kalkulacje.

ODPOWIEDZ