kosz do zbierania trawy

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: kosz do zbierania trawy

Post autor: RobsonWawa » 06 lip 2017, 19:47

Kellfri :?: :?: :?: Wystarczy przyjrzeć się ich sprzętom aby zauważyć
że te same chińskie rączki składały Kellfi, Geo, Sanko, Redmet i wiele innych.
Różnią się tylko kolorem, nabijanymi tabliczkami i nazwami.
Ale chyba Redmet najwyżej ceni swój kolor :lol:
Każda firma ma swoją politykę i swoją ściemę. Jedna taka dotycząca
właśnie firmy Kellfri wyszła gdy z Adamem zajrzeliśmy do wnętrza jego wału.
Jakoś nie znaleźliśmy tam przegród które miały być :!:
Z tych samych fabryk wychodzi też wiele sprzętów sprzedawanych pod
bardzo znanymi markami. Taki czas, że najnowocześniejsza technologia przerzucona do Chin
przez firmy szukające taniej siły roboczej zaczyna przynosić zyski samym firmom chińskim.
Trzeba też jakoś wyważyć między ceną a jakością. To pierwsze przemawia za chińczykami
a drugie za tymi mocniejszymi wersjami tych że chińczyków.
Więc nie dajmy się zwariować i wybierajmy sprzęt organoleptycznie, bo tylko tak mamy
szansę wybrać dobrze. Temu służy też wymiana informacji na forach , bo jak ktoś wtopi
to ostrzeże innych, a jak zadowolony to pochwali .
Więc dzielmy się wiedzą i doświadczeniami ze sprzętem .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: kosz do zbierania trawy

Post autor: jarekstryszawa » 07 lip 2017, 07:29

Święte słowa.
Ja mam ten problem, że mieszkam na prowincji i nie mogę sobie sprawdzić sprzętu organoleptycznie stąd prośba o podzielenie się doświadczeniami.
Maszynę Rafała widziałem, budzi podziw maestrią wykonania, ale u mnie to byłoby jak strzelanie z armaty do wróbla...
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: kosz do zbierania trawy

Post autor: RobsonWawa » 07 lip 2017, 07:47

A może coś takiego
Obrazek
Wydaje się, że zastosowano tu właśnie system podbierania trawy a nie standardowy
wyrzut bezpośrednio do kosza. Tylko cena mocno przesadzona.
Ktoś sprzedaje zdaje się kosz Stigi
Obrazek

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: kosz do zbierania trawy

Post autor: jarekstryszawa » 08 lip 2017, 10:15

Dzięki za lik, gdyby to był kosz STIGI to byłaby ciekawa oferta, ale to zwykły NO NAME chińczyk, a dodatkowo zbywca opryskliwy przez co zniechęca do zakupu u niego...
Ten WESTWOOD to już spora maszyna, nie mam już miejsca na kolejny ciągniczek z osobnym dużym koszem- choć pewnie to solidny sprzęt do dużych areałów (kosz jest napędzany paskiem od ciągnika, a nie od kół).
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: kosz do zbierania trawy

Post autor: RobFra » 08 lip 2017, 21:59

Taki mały wtręt o małych chińskich rączkach.
Wiadomo, że małe żółte rączki są najtańsze na świecie. Czasami naprawdę za miskę ryżu... I dlatego duże firmy zlecają tam produkcję swoich maszyn lub urządzeń (ogólnie produktów) pod nadzorem swoich inżynierów (z Europy). Ale wiadomo chińczyk potrafi i zaraz kopiuje i sprzedaje jako swoje. Często 1 fabryka, a naklejek "marek" sporo. Produkcja jakby NoName. Zobaczcie kosy spalinowe (bo sam szukałem) jeden wzór, a różne kolory, nazwy marek (nawet dla PL), nawet moce różne mimo tego samego silnika :shock:
Mogło by być wszystko OK, tylko ten kopiujący chińczyk (aby było super tanio) daje swoją stal. Znam chociażby z wiatrówek i to taka stal-plastelina. Gówno miękkie jak gówno. Był u nas temat z kosiarką bijakową co klin/śruba czy wałek się zmielił? No był...

Kelfri poznałem przy okazji szukania frezarki do pni. No chińczyk. Nie kupiłem. Nie kupiłem żadnego bo mi traktory z frezami zrobiły robotę.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

marcin.ch
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2016, 06:52

Re: kosz do zbierania trawy

Post autor: marcin.ch » 12 lip 2017, 20:56

Panowie czy kosz tego typu pozbiera szyszki z trawnika?

http://kosiarkijura.pl/kosz-zbieracz-do ... p-782.html

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: kosz do zbierania trawy

Post autor: Adam bez ziemi » 13 lip 2017, 19:16

Ten jest z najwyźsze półki, ale tylko cenowo. Mój ma prawie 200 litrów więcej pojemności, szerszy a przede wszystkim tańszy o 500 zł. Co do zbioru szyszek to wszystkie one źle radzą sobie z ciężkimi materiałami. Do zbioru szyszek szkoda kasy

ODPOWIEDZ