Pług 2-skibowy U 173/4 do orki zagonowej

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Pług 2-skibowy U 173/4 do orki zagonowej

Post autor: k_sit » 16 kwie 2014, 17:42

Odnośnie pługa i kroju foto na necie . Zbyszku prawdą jest to kto nie próbuje niczego nie osiągnie .
Głowa do góry i na przód Marek dobrze podpowiada ,nie kręcisz to stoisz i dumasz . Trzeba poprzesuwać w prawo lewo i znajdziesz złoty środek .



Ps Dyngusa to cudowne lata młodości kiedy dziewczęta wielokrotnie zlane "czekały na kubeł wody" . Lanie między sąsiednimi wsiami i kilometrowe bieganiny z wiadrami .

Awatar użytkownika
Jaroslaw
Posty: 66
Rejestracja: 05 lis 2015, 09:05
Lokalizacja: Wilno

Re: Pług 2-skibowy U 173/4 do orki zagonowej

Post autor: Jaroslaw » 05 lis 2015, 09:13

Witam, jestem z Wilna (Litwa). Posiadam Kubote X24. Nabylem plug pług 2-skibowy Namyslo U 032/1. Nie jestem zadowolony z jego pracy na sciernisku. W dodatku orze niezbyt gleboko. Mam pytanie - czy moj traktorek poradzi sobie z plugiem Namyslo U 173/4?

Awatar użytkownika
Jaroslaw
Posty: 66
Rejestracja: 05 lis 2015, 09:05
Lokalizacja: Wilno

Re: Pług 2-skibowy U 173/4 do orki zagonowej

Post autor: Jaroslaw » 05 lis 2015, 09:15

Petra - czy jestes na ogol zadowolony z tego pluga. Czy wystarcza mocy dla twojej GL23?

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Pług 2-skibowy U 173/4 do orki zagonowej

Post autor: marekspectra » 06 lis 2015, 09:07

Witaj Jarosław ! Jesteś pierwszym zagranicznym gościem na naszym FORUM ! :) Ciesze sie bardzo . Prosze przedstaw sie w Powitalni, napisz jak do nas trafiłeś? coś wiecej o Litwie , o tym jak sie u Was gospodaruje na takich małych areałach?

Wracajc do tematu , chodzi o ten pług?

http://www.hurtowniakracik.pl/645/2-skibowy-u-173-4

Powiem tak , Ta Kubota powinna poradzić sobie z tym pługiem. Oczywiscie dużo zależy od rodzaju gleby, ale mocy jej wystarczy. Problemem może być uciąg tzn to jest lekki traktor, musiałbyś pomyśleć o obciąznikach na przednie i być może tylne koła. Drugim elementem na który trzeba zwrócić uwagę jest wysokosć pługa, a dokładniej czy zaczepiony do traktorka bedzie miał wystarczający przeswit do transportu , kiedy ramiona TUZ beda max podniesione.

Dopytam Kynka, bo miał taki sam traktorek jak to wygladało z moim pługiem , który jest bardzo podobny do tego z Namysłowa.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Pług 2-skibowy U 173/4 do orki zagonowej

Post autor: petra » 09 lis 2015, 18:53

Witaj, moja Gl-ka bez problemu radziła sobie z tym pługiem dopóki nie trafiłem na kawałek ziemi bardzo zarośnięty perzem, praktycznie "dzika łąka" wtedy zaczęło brakować mi przednich obciążników. Do tego brakowało mi doświadczenia w orce traktorem. W przyszłym roku jak starczy mi czasu i kasy zamierzam ten kawałek ostro spryskać chemią na perz - randap lub inny środek. Mam niestety bardzo zachwaszczoną ziemię i do tego słabej klasy więc duże wydatki nie wchodzą w grę - ekonomia. Lepiej może będzie się opłacało zalesić niż użytkować rolniczo. :lol:
Wracając do pługa, uważam że na ziemi uprawianej nasze traktorki sobie spokojnie z nim poradzą, a jak masz więcej doświadczenia niż ja to polecam.
Pozdrawiam z "Polski wschodniej"
Petra
Petra
Kubota GL23

kubi
Posty: 84
Rejestracja: 05 wrz 2016, 20:00
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pług 2-skibowy U 173/4 do orki zagonowej

Post autor: kubi » 22 mar 2017, 13:12

Co jesteś w stanie po czasie powiedzieć o tym pługu? To był dobry wybór?

Są tu jacyś inni szczęśliwi użytkownicy produktów Pana Namysło? :D
Kubota B1820 DST

marcin94
Posty: 80
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:42

Re: Pług 2-skibowy U 173/4 do orki zagonowej

Post autor: marcin94 » 22 mar 2017, 14:04

Ja też użytkuję ten pług i jestem bardzo zadowolony. Więcej możesz przeczytać w poście "Jaki pług do Hinomoto N189?". Nie wiem w jakiej wersji sprzedają handlarze, ale pan Namysło sugeruje obniżenie pluga, o czym też pisałem, zwróć na to uwagę żebyś nie miał problemów z podnoszeniem. Gdybyś rozmawial z tym panem zapytaj o szerokość belki, którą podpina się do ramion podnośnika. U mnie trochę za szeroka i delikatnie haczą o bieżnik koła. Może skrócą Ci w fabryce i sprzedasz mi pomysł jak to zrobic ;-)

jestemzmazur
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2016, 23:47

Re: Pług 2-skibowy U 173/4 do orki zagonowej

Post autor: jestemzmazur » 25 mar 2017, 00:19

Witam serdecznie , jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy post . Jestem posiadaczem Kuboty b1-17 tzn takim posiadaczem wirtualnym gdyż w tej chwili mieszkam za granicą a sprzęt jest w Polsce . Kupiłem sprzęt online i znam go tylko z fotek .
Za rok mam zamiar wracać i już teraz rozglądam się za maszynami do traktorka . I tu mam do Forumowiczów pytanie , czy pług unia grudziądz
chyba orlik o wymiarach 60 cm wys. słupicy , 120 cm dł ramy oraz szer. robocza jednego korpusu 25-30 cm (zmierzone było 27 cm ) , tak telefonicznie podał mi sprzedający , nada się do mojej kuboty . Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam .

ODPOWIEDZ